x-kom hosting

Zabawne historie wynikające z nieznajomości tematyki hardware itp.

Dimitrii
komentarz
komentarz

Może nie wynika to ze znajomości sprzętu itp. ale i tak napisze.

Wchodzę do sklepu po paste termo przewodzącą, a że było trochę ślisko, to się poślizgnąłem i podłoga uderzyła mnie w plecy, i przewróciłem takiego tekturowego kolesia reklamę. Oczywiście pasty nie kupiłem tylko uciekłem :D

  • 1 miesiąc później...

Wyczochrany
komentarz
komentarz

Ostatnio kupując pełen zestaw w renomowanym i poważnym sklepie usłyszałem od sprzedawcy ze nie udało im się sprowadzić radeona i zaproponował mi geforce od gigabyte. Zauważył ze niezbyt bylem do tego przekonany wiec uraczył mnie tekstem "Grafika od gigabyte będzie lepiej współpracowała z płytą główną (GIGABYTE GA-770T-D3L) tego samego producenta" Głupio tak się śmiać z człowieka starszego od siebie ale uśmiechu już nie moglem powstrzymać.

  • 2 tygodnie później...
Qniooo
komentarz
komentarz

Kumpel szukał ostatnio wzmaka do Altusków 140, bo chciał do kompa podłączyć. Dzwoni do mnie że kupił z Allegro za 300zł super hiper końcówkę mocy 500W, tylko coś chyba źle podłączył bo słabo gra i basu nie ma zbytnio. Wpadam do niego i oglądam końcówkę. MC TAATOO Nightline 500. Chińszczyzna totalna. Rzeczywiście biednie gra. Patrzę w instrukcję obsługi (tylko niemiecki). Oto co zobaczyłem:

Moc
P.M.P.O. = 2 x 500W
Muzyczna = 2 x 250W
RMS = [b]2 x 12W[/b]

Dawno takiego przekrętu nie widziałem :rotfl:

  • 2 tygodnie później...
merlinnot
komentarz
komentarz

(tuż przed zamknięciem sklepu)
-Dzień dobry
-Do widzenia


-Przepraszam, jaki zasilacz ma ten komputer?
-Modecom.
-A jaki?
-Pełnonapięciowy

(sklep komputerowy)
-Chciałbym kupić kartę graficzną.
-Do komputera? (Nie, , do telefonu!)

-Chciałbym zakupić pamięć RAM.
-Już daję. (nie no... chyba musiał pamiętać konfigurację kompa... albo czyta w myślach!)

(Stare czasy, pierwszy komp)
-Witam, chciałbym kupić komputer.
-Nowy czy używany?
-Nowy.
-Sprawny? (WTF?)

  • 5 miesięcy później...
kitin
komentarz
komentarz

Hehe, dobre. Niestety ja nie przypominam sobie takich wpadek :( Jak coś sobie przypomnę to napiszę :)

  • 4 tygodnie później...
Kozlo
komentarz
komentarz (edytowane)

Z innego forum o pc:

Ktoś podał konfigurację i m.in. było tam: pamięć A-Data 4GB (2x 2GB)
A w następnym poście jakiś "znawca":

[quote]ram możesz wziąść w 1 kości, mniej slotów się marnuje a prędkość taka sama
[/quote]

:D
Nie ma to jak fachowa pomoc, przynajmniej trzeba odkurzać o 1 kość mniej.

Edytowane przez Kozlo
bub
komentarz
komentarz

To też dość ciekawa historia i to z naszego forum: [url=http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=218946]KLIK[/url]. I to dodyć świeża. Przydałaby nam się na forum taka wróżka :rotfl:

Igorrodz
komentarz
komentarz
:rotfl: dobre :banana097:
  • 3 tygodnie później...
Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja kiedyś w zabrzańskim SFERISie (nieistniejącym już) chciałem kupić kabel [url="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/11/Ferritkerndrossel.jpg"]MICRO USB[/url] do mojego telefonu LG.
To koleś usiłował mi wmówić że to jest kabel dedykowany dla LG i żebym poszukał w sklepach GSM.
Twierdził że micro USB to kabel z wtyczką USB [url="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/PCB_mounting_female_USB_A_and_B_connectors.jpg"]typu B[/url]


Kupując w Zabrzu w USK Studio podpytałem z ciekawości czy wiedzą (bo ja wiedziałem) czy GeForce 5200 jest szybszy od Radeona 9600XT (który mi odmówił działania). Babka zaczęła na kartce szukać - nie wiedziała. Zasiadła do kompa i zaczęła szukać w komputerze. Po chwili dołączył do poszukiwań jakiś facet, na innym PC. Nic by mnie nie zdziwiło, gdyby nie to że szukali przeróżne fora internetowe ;].

Kupując w ProLine w Dąbrowie Górniczej wziąłem GF6200, którego na drugi dzień zwróciłem bez problemowo ;]. Gość się zapytał dlaczego oddaje to odpowiedziałem że jak dla mnie za wolny, on stwierdził że to wina tego że korzystam z AGP. No cóż za dziwny zbieg okoliczności ale R. 9600XT działał DUŻO szybciej, ale nie dzięki temu że też był na AGP, ale dlatego że ma lepszą szynę (128 bit, a nie 64) ;].

Edytowane przez Grot
  • 2 miesiące później...
tomtom
komentarz
komentarz (edytowane)

[url="http://imageshack.us/photo/my-images/818/dsc00717p.jpg/"]http://imageshack.us.../dsc00717p.jpg/[/url]
Po raz kolejny w roli glownej sklep RTV & AGD :)
zasilacz 400V :)
szczerze mowiac, to w czesc histori wogole nie wierze, sa smieszne, ale mozna zauwarzyc ze zmyslone coniektore :)

mi sie jakies takie smieszniejsze akcje nie trafialy a chodzilem po roznych sklepach... oczywiscie czasem gadali jakies glupoty, ale nie na tyle ciekawe zeby zamieszczac :P

a i przypomniała mi sie akcja z przed kilku lat, gdy u mnie na wsi nie bylo mozliwoscie internetu po kablu tylko typu iplus itp.

dzwonie do tp, w celu spytania sie kiedy bedzie mozliwosc podlaczenia internetu to odpowiedzieli mi ze wlasnie ciagna druta i juz niedlugo bedzie mozliwosc podlaczenia internetu :P

Edytowane przez tomtom
  • 1 miesiąc później...
Swampi23
komentarz
komentarz

J Dzieńdobry może mi pan polecić zasilacz do 100 zł
S Naradza się z drugim sprzedawcą akyge 500w mamy jeszcze ??
J To jaki do 100 zł
S Akyga 500w dobry zasilacz za 80 zł
J Dowidzenia wychodząc zobaczyłem rozebrany komputer i w nim zasilacz madecom feel 2 FTW

  • 3 miesiące później...
Gość
komentarz
komentarz

Historia prawdziwa

4 dni temu poszedłem do komisu komputerowego obejrzeć jakieś używane karty graficzne pod agp

pytam sie gościa czy są może jakieś radeony 9800pro?

on mi podaje gf 4 mx440 z jakimś niestandardowym wiatrakiem 80x80 i mówi że to jest lepsze od tego co powiedziałem bo ma przynajmniej dobre chłodzenie co najlepsze chwalił mi się że na tym modelu odpalił symulator farmy 2012 powiedziałem dowidzenia i wyszedłem po wyjsciu woła mnie ten facet że ewentualnie opuśći mi 50zł jeżeli kupie tą karte cena przed moją obniżką wynosiła 100zł

Debile biorą sie za to co nie potrafią

fajnie ja za 40zł mam radeona hd3650 :D

co najlepsze że 1gb ram DDR kosztuje u niego 199zł oczywiście używana

  • 1 miesiąc później...
Grot
komentarz
komentarz

Takie cytaty z sklepu internetowego:

Karta graficzna[u] Intel HD2000 [/u]jest najlepszą propozycją dla graczy oraz osób oczekujących od komputera najwyższych osiągów w grafice 3D, [u]bardzo dobrze sprawdzi się w grach[/u] i aplikacjach multimedialnych.

[u]Karta graficzna HD6410D jest najlepszą propozycją dla graczy[/u] oraz osób oczekujących od komputera najlwyższych osiągów w grafice 3D doskonalesprawdza się w aplikacjach multimedialnych.
Taki sam opis spotkałem z HD6310D.

Piękny bełkot :).

  • 2 miesiące później...
Aditor
komentarz
komentarz

jak wychodziłem z sklepu komputerowego to wszedł facet i poprosił o pastę termo izolacyjną a sprzedawca zapytał poco mu bo przecież to nic nie daje, albo powiedział ze spartan he923 to naprawdę dobre chłodzenie do oc i5 2500k i że nawet 5.0 da się na tym wyciągnąć

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Aditor' timestamp='1346003814' post='1568205'] wszedł facet i poprosił o [b]pastę termo izolacyjną[/b] a sprzedawca zapytał poco mu bo przecież to nic nie daje [/quote]
Jaką tą pastę? :haha:

Grot
komentarz
komentarz

Pewnie taka która izoluje ciepło w procesorze nie pozwalając się Spartanowi nagrzać :D

Aditor
komentarz
komentarz (edytowane)

tak powiedział "paste termoizolacyjną" to pewnie jakiś nowy produkt który jeszcze nie jest rozpowszechniony
tu zresztą masz kolejnego http://forum.pcformat.pl/pasta-termoizolacyjna-t

Edytowane przez Aditor
  • 2 tygodnie później...
Grot
komentarz
komentarz

Może trochę nie w temacie, ale jak sądzicie cena bardzo adekwatna do sprzętu :P?
http://allegro.pl/dell-xps-710-e6600-2-500-w7-pro-gf-9800gt-x-fi-i2590585014.html

  • 5 miesięcy później...
webber
komentarz
komentarz

Przed chwilą mój genialny brat stwierdził, że podłączenie klawiatury do kompa nie może być trudne. Efekt? Wyłamane pół gniazda PS/2  :facepalm:

[url=http://www.imagebanana.com/view/zegi4wo2/P1050182Kopia.JPG]P1050182Kopia.JPG[/URL]

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

3843103000_1393798480.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Kiedyś robiłem w serwisie i przyszła babka, z reklamacją komputera. Powód: nie otwiera się jej podstawka pod filiżankę.

- Pada pytanie: jaka tacka ?

- ona: tutaj jest taki mały guziczek przy napisie CDx52, jak go naciskałam, to wysuwała mi się tacka na filiżankę. Teraz już sie nie wysuwa.

 

Z innej beczki, autentyk. Kiedyś prezes chciał nam pokazać, że te 20 calowe monitory, można szybciej układać. Szarpnął pierwszego stojacego na ziemi ......  i już pozostał w tej pozycji do przyjazdu karetki pogotowia, dysk mu wyskoczył.

 

Albo już mniej śmieszne, sa różni ludzie. Na przykład czasem ludzie nie kumają czemu muszą zapłacić za sprawdzenie i lokalizację usterki w sprzęcie. Lub oszuści, co kupują kompletny sprzęt a wsysyłają spowrotem do rekalmacji jakiś złożony ze śmieci szrot. Albo naciągacze co na siłę próbują przekonać, że należy im się system operacyjny za darmo do ich zestawu.

 

Zbulwersowała mnie także kiedyś dyskusja małolatów jak uwalać doszczętnie płyty główne, podpinając małe napięcia pod określone piny, tak by odzyskać kasę z gwarancji na nowszą płytę. Co ciekawe, byli to synkowie facetów co mają sklepy komputerowe.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • 3 tygodnie później...
#include
komentarz
komentarz

Kiedyś robiłem w serwisie i przyszła babka, z reklamacją komputera. Powód: nie otwiera się jej podstawka pod filiżankę.

- Pada pytanie: jaka tacka ?

- ona: tutaj jest taki mały guziczek przy napisie CDx52, jak go naciskałam, to wysuwała mi się tacka na filiżankę. Teraz już sie nie wysuwa.

(...)

 

Zbulwersowała mnie także kiedyś dyskusja małolatów jak uwalać doszczętnie płyty główne, podpinając małe napięcia pod określone piny, tak by odzyskać kasę z gwarancji na nowszą płytę. Co ciekawe, byli to synkowie facetów co mają sklepy komputerowe.

Kurna normalnie jak mnie to wkurza jak ktoś nie szanuje elektroniki  :zly:  (no kurde nie wiem czemu tak mam :)) lub używa jej nieumiejętnie - no cóż.. ten komentarz i tak pewnie niczego nie zmieni :) a może jednak tak, kto wie :)

  • 2 lata później...
adam_waszczuk117
komentarz
komentarz

Ja również miałem fajną sytuację. Składałem komputer dla kolegi poszliśmy do pewnego skelpu w mieście.

Powiedziałem panu jaki config nas interesuje. Był w nim Chieftec 450W. Pan stwierdził, że Chieftec jest taki średni i zaproponował nam Modecoma Feel'a :D. Spytałem się, co sądzi o Modecom'ie MC. Rozmowa potoczyła się mniej więcej tak:

Pan: Modecom MC?? Nie ma takiego. Są tylko Feel'e

Ja: To wpisze pan w wyszukiwartkę

(wpisał, otworzył jakąś tam stronę z tym zasilaczem)

P: Ale to musi być Feel

J: To zobaczy pan to zdjęcie

(na zdjęciu oczywiście było "Modecom MC")

P; Eee...yy.. musieli wyciąć :lol:

Ja poprostu głośno się śmiejąc wyszedłem ze skelpu

  • 2 lata później...
Niebieska
komentarz
komentarz

Historie u mnie z pracy:

 

Przy jednym sprzęcie laboratoryjnym jest komputer z windows 98 SE. Przyszły dwie osoby mierzyć na nim jakąś próbkę. Po około dwóch godzinach przyszła jedna z tych osób stwierdzając, że pendrive nie działa, komputer go nie widzi. Zdziwiłam się jak oni chcieli użyć pendrive'a na komputerze, który nie ma portów USB. Gdy przyszłam to zobaczyłam ... pendrive'a wciśniętego w gniazdo LAN! 

 

Kolejna historia z tym sprzętem. Tym razem inna osoba przyszła zrobić pomiary. Gdy skończyła chciała przerzucić sobie wyniki, ale jak pisałam wyżej, komputer nie ma portów USB. Więc przychodzi do mnie z pytaniem co ma robić w związku z tym. Jej mina na widok dyskietki bezcenna :P

 

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.