x-kom hosting

Zabawne historie wynikające z nieznajomości tematyki hardware itp.

Arturozo
komentarz
komentarz

Polecam obejrzenie TEJ aukcji. Rzeczy, które wychwyciłem:

aa.PNG

aa.PNG

I pomyśleć, że koleś chce za tego kompa 8k :lol3:

mis456
komentarz
komentarz

1Tb to jest 1000gb tu nie masz racji

A E8500 jest równy cenie quada 8200, może ktoś woli 4 rdzenie

snip91
komentarz
komentarz
1Tb to jest 1000gb tu nie masz rac

Tak, ale tylko jeśli chodzi o dyski twarde itp. Producenci tak liczą.

A E8500 jest równy cenie quada 8200, może ktoś woli 4 rdzenie

Tylko nie napisał Q8200, tylko E8200 :)

Arturozo
komentarz
komentarz
1Tb to jest 1000gb tu nie masz racji

1 KB = 1024 B (KB - kilobajt)

1 MB = 1024 KB (MB - megabajt)

1 GB = 1024 MB (GB - gigabajt)

1 TB = 1024 GB (TB - terabajt)

1 PB = 1024 TB (PB - petabajt)

1 EB = 1024 PB (EB - eksabajt)

1 ZB = 1024 EB (ZB - zettabajt)

1 YB = 1024 ZB (YB - jottabajt)

1 BB = 1024 YB (BB - brontobajt)

A E8500 jest równy cenie quada 8200, może ktoś woli 4 rdzenie

Nie wiem czy na pewno zauważyłeś ale nie tam nie pisze Core 2 Quad Q8200 tylko Core 2 Quad E8200 a to różnica.

EDIT:

sniper45 mnie ubiegł :P

mis456
komentarz
komentarz
1 TB = 1024 GB (TB - terabajt)
Tak, ale tylko jeśli chodzi o dyski twarde itp. Producenci tak liczą.

Czyli gostek napisał to dobrze.

W dyskach 1tb oznacza 1000gb

byku
komentarz
komentarz

Oficjalnie powinno się używać 1GB=1000MB: http://pl.wikipedia.org/wiki/Terabajt

Sonido
komentarz
komentarz

:lol: trochę zamotaliście. Mis nie ma racji.

Pojemność dysków producenci liczą tak: pojemność załóżmy 640GB dzielona jest przez 1.024(mb) : 1.024(kilobajt): 1.024 (bajt), w stosunku do 1GB. Czyli z dysku opisanego 640GB otrzymujemy w rzeczywistości zaledwie 596GB ;)

mis456
komentarz
komentarz
Czyli z dysku opisanego 640GB otrzymujemy w rzeczywistości zaledwie 596GB wink.gif

No tak ale chodzi o to jak producenci oznaczają dyski, nei ma dysków 596gb tylko są 640gb

To samo jest z 1tb

falcon1984
komentarz
komentarz

Z dyskami >= 1TB jest jeszcze gorzej bo dochodzi kolejne dzielenie przez 1.024 (gigabajt) :bigsmile:

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Podchodzi do kumpla w sklepie babka i pyta szukam rojtera a kumpel do babki kogo pani szuka:D

Gość
komentarz
komentarz

Przychodzę do komisu, jeszcze za czasów starego kompa. Było to rok temu. Mówię do sprzedawcy.

Ja: Macie może coś dobrego na socket A ?

Ziomek: Tak mamy, ale tylko używane.

J: Dobra, może być a coś na miarę athlona pan ma?

Z: (Wyciąga mi Pentium'a D 3,2GHz, i mówi) to pana zadowoli.

J: (Oczy sowy wpatrzony w niego jak debil, i mówię) proszę pana, to Intel'a ja mam podstawkę AMD :!:

Z: No to mamy Athlona 64...

Taki już zbłąkany był :D

A co do pracowników np. Komputronika to uważam że są oni w ogóle nie wyedukowani i nie mają żadnej wiedzy komputerowej... no sorry pracownik sklepu komputerowego nie wie co to jest CD-RW ?! Przepraszam bardzo...oczywiście nie wszyscy tacy są, no ale zdarzają się i takie lamy... :)

Damian's
komentarz
komentarz

Ostatnio w kiosku chciałem kupić płytę dvd-RW,i rozmowa przebiegła tak:

Ja:Dzień dobry

S:dzień dobry

Ja:Poproszę płytę DVD-RW

s:Z jakim filmem

Ja:Mam na myśli czystą płytę DVD-RW

S:Wszystkie są zapakowane,i do tego z gazetą.

Po tej rozmowie odeszłem roześmiany.

p0mpa
komentarz
komentarz

Kiedyś przychodze do sklepu i proszę o pokazanie mi jakiegoś ogarniętego pada w cenie 60-80zł. A koleś mówi - A do czego będzie wykorzystywany? Troche było mi głupio, ale się roześmiałem. Wiecie może to ja jestem jakimś wyjątkiem co nie ma racji, ale pad to chyba jest wyłącznie do gier? xD

Wieszak
komentarz
komentarz

A ja opiszę wam jedną z zabawnych sytuacji software'owych związanych z debilnymi nauczycielami informatyki w zwykłych szkołach publicznych (dorównują oni poziomem serwisantom z kijowych sklepów komputerowych).

Dodam jeszcze, że chodzę do 3 gimnazjum, poziomem przewyższam pod każdym względem nauczycielkę i pracuję na umowę o zlecenie w agencji interaktywnej, a moja ocena na półrocze to 4 bez możliwości poprawy :D

Otóż chciałem wziąć udział w ogólnowarszawskim konkursie informatycznym związanym ze zmianą klimatu w XXI wieku.

Wszystko super zrobiłem, oczywiście we flashu (nie bawiąc się w prymitywnym power pointem). moim zdaniem prezentacja nie była na 100% moich możliwości, ale na poziomie samej dzielnicy z pewnością byłaby najlepsza.

Wysłałem. Baba drze japę, że coś jej nie działa. No ok, wysyłam jeszcze raz. Sytuacja się powtarza. Ponownie robię tryb zgodności, plik z ścieżką dźwiękową dołączam w osobnym pliku, wszystko pakuje winrarem.

Sprawdzam na domowych laptopach, które nie zawierają żadnego dodatkowego oprogramowania (taki też był wymóg konkursu, pliki można też rozpakować przez "wyodrębnij wszystkie" chociażby w windows vista...).

Oczywiście wszystko jest OK! Wysyłam po raz enty. Nie ma po prostu możliwości, żeby nie działało.

Przychodzę do niej osobiście aby sprawdzić czy już wysłała pracę na konkurs.

Moim oczom ukazał się spasiona informatyczka patrząca na mnie jak na jakiegoś idiotę, który nie potrafi zrobić działającej prezentacji.

Pytam się "w czym problem?".

A ona pokazuje mi jak odpala spakowany plik winrarem i zamiast łaskawie kliknąć na "rozpakuj archiwum" to ona napierdziela równo w jego zawartość dziwiąc się czemu nie ma efektów.

Pokazałem jej jakie to skomplikowane, a ona oczywiście zaczęła się wywiązywać "prezentacja jest dobra, ale i tak pewnie by jej nie przyjeli bo to wymagalo dodatkowego oprogramowania.....".

Ręce mi opadają, kiedy widzę jak łatwo zdać studia informatycznej (przynajmniej parę lat temu) i jacy za przeproszeniem kretyni mają być naszymi wzorcami i przekaźnikami wiedzy.

Btw. już nie będę wspominać, że w kompie ma modecom feel I i chwali się, że jeździ na prestiżowe konferencje dla speców IT. Śmiech na sali :)

Sonido
komentarz
komentarz

:lol: "jak łatwo zdać studia informatczne". Zapraszamy na Polibudę "Panie Informatyku" to zobaczysz na ile Cię stać...

taka mała puenta na koniec, zamykając offtop w woli wyjaśnienia:

Są szkoły i szkółki, gdzie byle łomy nieumiejący się posługiwać się kompem kończą takie kierunki, jednak w większości przypadków są to studia (Studium Informatyczne), a nie Uczelnie Wyższe (głównie Państwowe typu PB).

Wieszak
komentarz
komentarz

proponuję zwrócić uwagę na wyrażenie:

przynajmniej parę lat temu

oraz wziąć pod uwagę to co sam napisałeś powyżej :)

Na politechnice jest informatyka ogólna, taka mnie nie interesuje, dzięki ^^

wolę pójść do szkoły plastycznej jak chociażby ASP (chociaż to akurat nienajlepszy przykład z chyba wiadomych aspektów)

  • 4 tygodnie później...
hawli
komentarz
komentarz

Moja nauczycielka w 3 gminazjum nie wiedziała co odpowiedzieć na moje (celowe) pytanie o sposób w jaki monitor crt wyświetla czarny kolor....żenada...

  • 2 tygodnie później...
Mattix95
komentarz
komentarz

A co do płyt ( miałem zamiar kupić w kiosku ) :

Dzień Dobry !

Dzień Dobry !

Co podać ?

3 czyste płyty CD

Jakie ?

Czyste

Dziecko nie nabijaj się , brudnych nie sprzedajemy :D:D:D Jeszcze z takim wkur... to powiedziała :D

szyper
komentarz
komentarz

przychodze do sklepu komputronik w moim miescie i sie pytam

a: mają państwo radiatorki na pamięci?

b:(wyjmuje zza lady 4 różne wiatraczki) i mówi: tylko takie mamy

a: to są przecież wiatraki a ja się pytałem o radiatory na pamięci

b: ahaaa, niestety nie mamy

a: dowidzenia

a: JA

b: sprzedawca z komputronika

to było dobre xD

  • 2 tygodnie później...
Cronker
komentarz
komentarz

ha

może to nie jest śmieszne ale ja sie śmiałem bo dla mnie taki człowiek nie kwalifikuje sie do pracy w sklepie komputerowym

wiec kupuje kiedyś komputer

pojechałem powiedziałem jaki chce

powiedzieli ze za 2 dni będzie tylko muszą go poskładać i przetestować..

za dwa dni dzwonie czy mogę po niego przyjechać

pan sprzedawca mówi ze nie bo maja jakieś problemy

ok dzwonie za jakiś czas odpowiedz ta sama

w końcu pojechałem do sklepu i mowie żeby mi pokazali ten komputer

wzieli mnie na zaplecze stała tam masa komputerów

mówią ze ten jest mój

pytam jaki jest z nim problem??

pan na to ze chyba płyta główna jest padnięta bo nie chce "współpracować" z zdanym dyskiem

pytam dlaczego

pan naciska power

wszystko ok, wykrywa dysk

i magiczny napis

" nieprawidłowy dysk, wymień dysk..... " coś w tym stylu ( każdy raczej wie o co chodzi )

mowie ze to raczej normalne i pytam czy jest zainstalowany Windows?

pan mówi ze nie ma ale ze jak pisze nieprawidłowy dysk to płyta jest zepsuta:)

zabrałem ten zestaw do domu mimo ze ponoć płyta jest zepsuta zainstalowałem sobie windowa i magiczny napis który wg pana sklepikarza świadczył o zepsutej pł głównej znikł

a ten sklepik szybko zamknięto. przyczyny nie znam

Gość
komentarz
komentarz
Asus P5B Selekt - dobrze się kręci używana

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=94281

Głupota, jak może być płyta selekt i do tego się dobrze kręcić, 2 razy kolesiowi zwracałem uwagę - wyszedł na idiotę :P

Xefar
komentarz
komentarz

Dzisiaj w szkole mówię mojemu koledze że muszę iść na pocztę zapłacić za coolera a on do mnie "Ten kuler to jakiś baton energetyzujący czy coś?" :lol:

  • 4 tygodnie później...
Cold
komentarz
komentarz

To teraz ja :

Dziaj gość od infy oddał kartówki i jak zobaczyłem to oniemiałem.

W miejscu gdzie napisałem , że ram to pamięć operacyjna komputera napisał, że źle i dostałem o punktów :)

Ponadto w szkole jest 3 nauczycieli informatyki i od 1,5 miesiąca nie potrafią naprawić sieci w szkole i nie ma neta :)

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz
Producent AMD

Kod producenta ADO4400IAA5DO

Model AMD Athlon 64 X2 4400+

Rodzina procesorów

Liczba rdzeni AMD Athlon

Typ gniazda 2

Mnożnik Socket - AM2

Nazwa jądra 11,5 x

Cache Brisbane

Taktowanie magistrali L2 1 MB

Taktowanie procesora

Proces technologiczny 1000 MHz

Żeby nie było że wymyśliłem to TUTAJ JESY LINK DO AUKCJII :)

amdxd.th.png

mis456
komentarz
komentarz

Tylko przesunęła im się tabelka w dół

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.