x-kom hosting

Zestawy z PC Format

Lipton
utworzono
utworzono

Witam drogich kolegów może koleżanki :D

Jestem zdziwiony że wielcy informatycy i hardwarowcy powypisywali takie rzeczy w ostatnim numerze PC Format przytocze kilka zestawow.

Komputer do pracy i biura:

za 900 zł

-Gigabyte GA-G31M-S2L - 180 zł

-Intel Core Duo 2140 - 210zł

-Goodram 1GB DDR2 800mhz

Dysk tu 80 GB Seagate

Zintegrowana karta Graf.

Modecom obudowa z zasilka 300W

Teraz dodam plusy i minusy od siebie:

+

-Cena

-Energoszczednosc

-

-Wydajnieszy by był tu zestaw na Athlonie

-Zasilacz który nie pozwala w późniejszym czasie na włożenie przyzwoitej karty graf.

Zestaw za 2100 zł Domowy-Uniwersialny

Gigabyte GA-P35-S3G

Intel Core Duo E4600

Kingston Valureram 2x1gb DDR2 1066

Asus 8600GTS Silent

Modecom + zasilacz 400W

Dysk 400gb

+

-pojemny Dysk

dobra płyta główna

-

Karta graficzna nie opłacalna

Chłodzenie karty pasywne

Ramy nieopłacalne

W zestawie Do gier za 3500 zł mozna przyczepic sie do procka włozyli E8500 ktory kosztuje okolo 1000 zł, spokojnie mogli dac E8200 zaoszczedzajac na ty. Karta Asusa 8800GTS by mogł tu zostać

Zasilacz Chieftec 400W do tego

W ostatnim zestawie Multimedialnym przerazil mnie brak KARTY Graficznej. Nie poogladam sobie filmow w HD bez dobrej karty graficznej.

Czekam na wasze opinie

Konsurk
komentarz
komentarz
Komputer do pracy i biura:

za 900 zł

-Gigabyte GA-G31M-S2L - 180 zł

-Intel Core Duo 2140 - 210zł

-Goodram 1GB DDR2 800mhz

Dysk tu 80 GB Seagate

Zintegrowana karta Graf.

Modecom obudowa z zasilka 300W

Teraz dodam plusy i minusy od siebie:

+

-Cena

-Energoszczednosc

-

-Wydajnieszy by był tu zestaw na Athlonie

-Zasilacz który nie pozwala w późniejszym czasie na włożenie przyzwoitej karty graf.

Jeżeli komputer do biura to AMD czy Intel - znaczenie zerowe(bez oc).Intela zawsze można "podrasować".Rozwaliła mnie ta płyta na G31.Ogólnie słabe zestawy.

Lipton
komentarz
komentarz

Tak tylko caly czas pisze ze kto bedzie krecil zestawy w biurze :D

Konsurk
komentarz
komentarz

Tak tylko caly czas pisze ze kto bedzie krecil zestawy w biurze
Powiedz mi, czy ten E2140 to nie wystarczy dla kolesia, który będzie pisał w Wordzie, wystawiał faktury lub robił inne pierdoły??Może kiedyś przyjdzie znajomi informatyk, podkręci i będzie OK.
falcon1984
komentarz
komentarz

Jak dla mnie zestawy dramatyczne, nie popisali się panowie ... :lol:

ambas
komentarz
komentarz
Gigabyte GA-P35-S3G

Intel Core Duo E4600

Kingston Valureram 2x1gb DDR2 1066

Asus 8600GTS Silent

Modecom + zasilacz 400W

Dysk 400gb

Dla mnie ten zestaw jest złożony najgorzej pod względem opłacalności.

E4600 jest na znacznie droższy od E4500 a to tylko 200mhz, ale najbardziej bezsensowną rzeczą w tym zestawie jak karta graf. Wg. mnie w zestawie za 2000zł powinna znajdować sie gf8800gt albo przynajmniej hd3850.

Może pojemność dysku jest tutaj plusem lecz dysk zawsze można dokupić a karte graficzną już trzeba wymienić na nową.

Konsurk
komentarz
komentarz

U nas zestaw jest na AMD, ale z przeznaczeniem do użytku ogólnego.

Ogólnie te zestawy przypominają gotowce z marketu...może Panowie z PCFormat'u akurat byli w Tesco, spisali parametry i walneli do gazety :haha:

snip91
komentarz
komentarz

Wyglądają jak normalne gotowce... Zasilacze też marne bo z budą. Marniutkie te zestawy.

piku
komentarz
komentarz

W biurze i słabsze kompy wciąż się dobrze sprawują. Mówię tu o czynnościach takich jak praca z edytorem tekstu czy Płatnikiem. W quake i tak się tam nie gra (zazwyczaj, ale ja nic nie wiem :gwizd: ), więc pierwszy zestaw wystarcza w zupełności. A zintegrowana grafa wcale nie jest obciachowa.

Lipton
komentarz
komentarz

Jeszcze w kartach graficznych najpierw pisza ze Radeony HD 2000 byly nie wypalem aa potem w tabelce pisza o HD2900XT 2600PRO i 2600XT jako najbardziej rozchwytywanych

Zauwaz piku ze do Zintegrowanej przyczepilem sie w zestawie multimedialnym i jak najbardziej slusznie

tazman
komentarz
komentarz

Przyznaje że to jest koszmar, od razu widać że gości e poszli na łatwiznę i za główny argument testu wzięli do serca cenę, umieszczanie podzespołów typu Goodram, kart graficznych siient, oraz zasilaczy prawie non name, to parodia.

mis456
komentarz
komentarz

Kieydś był konkurs podrastuj swój komputer czy coś takiego. Organizowął go PC WORLD KOMPUTER

Kto wygrał?

Zestaw:

8600GTS

Gigabyte 965

Kingstone 2x1024mb

reszty nie pamiętam. Dodam ze nagroda była za najbardziej rozsądny zestaw. PORAŻKA!!!!!!!!

Lipton
komentarz
komentarz

Najbardziej przeraziła mnie jedna sytuacja w lokalnym sklepie komputerowym otóż kupujący Pan karte graficzna 8800GT spytał sie czy zasilacz 350W starczy mu a facet na to w zupelnosci jeszcze z malym zapasem. Niestety jak sie okazuje w gazetach i w sklepach mamy kompletnie nie znajacych sie na sprzecie ludzi. Aha jeszcze kiedys stoje w sklepie komputerowym koles prosi o dysk Seagate 80GB a ten przynosi mu Caviara 160GB.

troche offtop

Konsurk
komentarz
komentarz

Napiszę u nich na forum, że są śmieszni :D

marx
komentarz
komentarz

8800GT spytał sie czy zasilacz 350W starczy mu a facet na to w zupelnosci jeszcze z malym zapasem.
Jeżeli markowy, z 300W na 12V to wystarczy :) Chyba że no-name. A zestawy kiepskie...
  • 2 miesiące później...
Gość
komentarz
komentarz

Czytałem to w pcformacie i powiem wam że micha mi opadła!!!

Te zestawy są złożone przez jakiegoś nubka,ja bym duzo lepsze złożył.

Gość
komentarz
komentarz

80% z nas lepsze by złożyła :)

mis456
komentarz
komentarz
80% z nas lepsze by złożyła smile.gif

Lepiej, prawie każdy z nas złożyłby lepsz

Gość
komentarz
komentarz

U nas każdy kto ma jakieś 400 postów lepsze by złożył.

bartek93
komentarz
komentarz

Ilość postów nie świadczy o wiedzy :P btw. zestawy tragiczne.

benkowik
komentarz
komentarz
U nas każdy kto ma jakieś 400 postów lepsze by złożył.

Wystarczy chwilę poczytać i już można coś wykombinować.

Myślę że nie trzeba mieć jakieś ilości postów tylko trochę oleju i pamiętać że ta pamięć gryzie się z tą, że ten procesor lepiej się kręci, że ta karta ma dobre chłodziwo itp.

Ciekaw ile Gigabite, Asus i inne podobne firmy płacą żeby pojawia się komponenty tylko ich. Zawsze mnie to ciekawi ile np. Gigabite dało za to że prawie we wszystkich formacjach jest ich płyta główna :lol:

Ja mówię że gdzieś koło 4,000-5,000 tys za płytki

Jakby w gazecie składali tacy jak: Sniper,jackass, mis456, tomek.64, Lipton, falcon1984,marecki i inne osoby z tego forum to by nie było takiego koszmaru :D

Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.