x-kom hosting

Jaki RAM DDR3 do Phenoma II X4?

FrogsterPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Hello. Przymierzam się powoli do wymiany RAMu w moim PC - aktualnie mam 2x 2 GB DDR3 OCZ Black Edition Low Voltage 1600 MHz CL8, chciałbym wymienić na 2x 4 GB. Reszta konfiguracji:

 

- AMD Phenom II X4 955 Black Edition (aktualnie na 3,6 GHz - podkręcam tylko mnożnikiem);

- Asus A785TD-V EVO/U3S6

- Corsair HX 520W

 

Chciałbym kupić coś o dobrych parametrach bazowych, ale nie jakiś sprzęt stricte overclockerski, gdzie trzeba np. wymuszać w BIOSie domyślne taktowania i opóźnienia. Chciałbym także, aby bazowa specyfikacja (tj. taktowania i opóźnienia) pokrywała się z tymi OCZ lub była od nich lepsza. Wiem, że guzik mi to da, ale wiecie, efekt placebo, te sprawy. :E

 

Czy np. któreś z poniższych pamięci byłyby OK?

 

https://www.morele.net/pamiec-crucial-ble2cp4g3d1608de1tx0ceu-488953/

https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-8gb-2x4gb-low-profile-blt2c4g3d1608et3lx0ceu-578228/

 

Może jakieś inne propozycje? Mile widziana kolorystyka błękitna, niebieska lub czarna, ale to nie jest żaden wymóg. :)

 

Docelowo w komputerze ma się znaleźć GeForce 750Ti, być może 950... więc 16 GB RAMu chyba nie miałoby wielkiego sensu. A w razie czego płyta ma 4 sloty na pamięć, więc zawsze mogę dokupić. :)

Edytowane przez FrogsterPL

Youki
komentarz
komentarz

Zółte Cruciale są drogie, no to są UDIMM.

To już lepiej te pierwsze, korzystniej cenowo wypadają o ile Ci nie będą przeszkadzać grzebień z chłodzeniem czy coś.

 

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ano właśnie, niższe, ale nie żrą też tyle prądu co czarne (choć nadal to więcej od OCZ). Inna rzecz, że RAM to i tak na tle reszty kompa zjada mało prądu, więc można to od biedy pominąć :)

 

A czy oprócz tych czarnych Cruciali byłoby coś godnego polecenia wśród pamięci używanych?

Youki
komentarz
komentarz

Używane nie ma co brać. Większość aukcji to ceny z kosmosu, albo zrównują się z nowymi albo są droższe. :P

  • Dobra wypowiedź 1
  • 9 miesięcy później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Mały odkop, ale nie będę spamować nowym tematem. :E

 

Aktualnie mam 12 GB RAM DDR3 - 2x 2 GB OCZ oraz 2x 4 GB Crucial Ballistix (takie jak tu: https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ble2cp4g3d1608de1tx0ceu-488953/).

 

W komputerze jedyna przewidziana zmiana konfiguracji to wymiana karty graficznej z GF GTX460 prawdopodobnie na GTX950. Procesor (Phenom II X4 955 BE @3,6 GHz) nie będzie wymieniany, chyba że kieeeeedyś na sześciordzeniowego Phenoma (ale raczej wątpię). Wymiany monitora też w najbliższym czasie nie planuję (19" "kwadrat" HP LP1965, 1280x1024), aczkolwiek planuję czasem podłączać kompa do telewizora (FullHD), żeby sobie pograć na dużym ekranie.

 

Zastanawiam się, czy jest sens trzymać w takiej starej konfiguracji 12 GB RAM, czy może sprzedać te 4 GB OCZ... Pewnie zrobiłbym to dawno, gdyby nie to, że wiele nowych gier ma w wymaganiach minimum 8 GB RAM, niezależnie od rozdzielczości w jakiej się gra. Co byście zrobili? Dylemat może byłby łatwiejszy do rozgryzienia, gdyby te 4 GB dało się jakoś drogo sprzedać, ale... wątpię :E

 

Na komputerze jest Winda XP (32-bit) oraz Winda 7 Pro (64-bit). Innego systemu nie będzie.

Edytowane przez FrogsterPL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.