x-kom hosting

Założenie darmowego forum - gdzie?

FrogsterPL
utworzono
utworzono

Dźbry. Noszę się z zamiarem założenia forum, opartego na jednym z darmowych serwerów czy raczej "dostawcy", nie wiem jak to określić. Chodzi mi o te wszystkie pun.pl, phx.pl i inne.

 

Na chwilę obecną byłoby to czysto rozrywkowo-hobbystyczne, ale nie wykluczam, że kiedyś chciałbym przenieść to forum z darmowego serwera na płatny, jeśli będą jakieś perspektywy zarabiania na tym.

 

Wymagania miałbym takie, aby:

1) forum było w miarę proste w obsłudze;

2) BRAK systemów "anty-adblock", więc przykładowo pun.pl odpada;

3) możliwość "przypięcia" przez administrację/moderację jakiegoś postu w danym wątku, np. z najbardziej wartościową odpowiedzią;

4) jeśli to możliwe, to możliwość "dawania okejek" użytkownikom, choć to już mniej istotne.

 

Czy istnieją jakieś darmowe systemy/serwery, które zapewniają taką funkcjonalność?

BobengaN
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co wiem to to co znajduję się na forum nie zależy od dostawcy czy serwera tylko od szablonu i silnika forum jaki jest wgrany czy jakoś  tak, kiedyś był darmowy hosting gdzie miałeś domenę .pl za free na rok musiał bym poszukać bo to z 4 lata temu jak jeszcze sieć serwerów w 1.6 miałem :P

@Eddit 

https://www.nazwa.pl/

zobacz sobie tą stronę tam masz darmowe serwery, domeny, ja na tej miałem na rok za free, lecz nie wiem czy jeszcze jest taka akcja ;)

Edytowane przez BobengaN
  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Cholera, wiedziałem, że to źle nazywam :D

 

Wygląda na to, że chodziło mi o silnik forum. :) Bo to chyba od niego zależy, czy będzie spełniać te moje wymagania, czy nie?

BobengaN
komentarz
komentarz (edytowane)

takkk, np. ippboard czy jakoś tak ;D

@edit

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?p=735859

tutaj masz ciekawe style forum ale tylko gdy masz silnik Przema będzie on Działał chyba. Dobry w te klocki nie jestem ale wydaje mi się że dobrze mówię. obczaj sobie

Edytowane przez BobengaN
FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, dzięki. Oczywiście jeśli ktoś ma coś do dodania to chętnie poczytam. :)

  • 3 tygodnie później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Up. :)

4pc
komentarz
komentarz

Lepiej kupić konto, odpalić darmowy skrypt i przynajmniej wtedy wszystko będziecie mieli na własność.

To nad czym pracujecie faktycznie będzie wasze, może dla was zarabiać. A w byle co, to ja bym się nie ładował.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Sęk w tym, że nie bardzo sobie mogę teraz pozwolić na nadprogramowe wydatki, a jako że nie mam pewności czy mój pomysł wypali, to nie chcę w ciemno ładować w to pieniędzy. :)

4pc
komentarz
komentarz

Ale na darmowym koncie nawet jeśli wypali, to nigdy to coś nie będzie do końca Twoje.

Mylę się? ;-) No właśnie. A jednak koszty są raczej śmieszne.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale z darmowego konta zawsze można przenieść na płatne, to nie żaden cyrograf ;)

4pc
komentarz
komentarz

A adres? Darmowego adresu w ramach subdomeny raczej nigdzie nie przeniesiesz, co nie?

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Docelowo - jeśli by to wypaliło - to kupiłbym domenę. Podobnie mam ze swoim blogiem na platformie Blogger (czyli blogspot.com) - nie trzeba wpisywać "adresbloga.blogspot.com" tylko - w moim przypadku - "www.skróconyadresbloga.com".

 

Podobnie tutaj chciałbym, aby w pierwszym okresie działania forum, miało ono adres np. w postaci "www.nazwaforum.parędziwnychliterek.pl", a jeśli projekt by wypalił, to najpierw kupić domenę "www.nazwaforum.pl", a kiedyśtam płatne miejsce na serwerze.

 

Mam nadzieję, że o to pytałeś, bo nie do końca ogarniam te kwestie ;)

Edytowane przez FrogsterPL
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kolega mówi, że twoje forum będzie kojarzone z adresem "www.nazwaforum.parędziwnychliterek.pl", a jeśli ty będziesz chciał je przenieść na "www.nazwaforum.pl", to kto będzie znał ten nowy adres ?

 

Jeśli chodzi o wybór forum to tutaj dyskusja na ten temat: http://forum.mintshost.pl/topic/203-pytanie-silnik-forum-jaki/

 

Jest jeszcze kwestia pozycjonowania w google. Słyszałem, że serwisy w domenach typu "pun.pl, phx.pl" dostają gorszą pozycję w wyszukiwaniach google.

  • Dobra wypowiedź 1
4pc
komentarz
komentarz

W sensie chcesz mieć opcję podłączenia domena na darmowej usłudze. No pewnie coś takiego istnieje, kwestia sprawdzenia i przetestowania jakości działania tego tematu.

Morelka
komentarz
komentarz

Ja radze podobnie. Najmniejsze konto w Firehost, zapłacisz grosze, a masz na długo święty spokój. Poważnie - nie ma łatwiejszej drogi.
Lepiej to ogarnąć od razu na płatnym. Darmowa usluga niczego nie załatwia ;-)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, będę nad tym myśleć. Dzięki też za linka do dyskusji nt. silników for - w zasadzie to kwestia, która przede wszystkim mi zaprząta głowę. Może Wy macie tutaj jakieś przemyślenia?

4pc
komentarz
komentarz

Myślę, że nawet jako użytkownik skryptu można ocenić jakość jego działania.

Mylę się? Popatrz sobie po różnych stronach. Mnie np. bardzo odpowiada skrypt tego forum.

Ale dochodzi jeszcze kwestia taka, czy jest rozwijany.

  • 2 miesiące później...
magda_koz
komentarz
komentarz

Proponuje darmowy hosting na hostinger i wgranie darmowego skryptu forum jak MyBB lub SMF.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

@magda_koz

Skąd takie zainteresowanie technika komputerową u dziewczyny ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

4pc, magda_koz - dziękuję :) Ostatnio temat u mnie trochę ucichł z powodów osobistych, ale na pewno do tego będę wracać - i tym samym wrócę wtedy do tego tematu. ;)

  • 2 tygodnie później...
4pc
komentarz
komentarz

Przegapiłeś. W black friday hekko dawało 80 proc. rabatu. Konto które kosztuje 80 zł kupiłem za 15 zeta :D

magda_koz
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o skrypt forum to MyBB lub SMF oba proste w obsłudze nawet dla laika. 

4pc
komentarz
komentarz

Chyba wszystkie darmowe skrypty pod forum są banalnie proste w obsłudze, co nie?

Wszystko jest po prostu kwestią testowania usługi i podejścia do tego tematu.

magda_koz
komentarz
komentarz

Czy wszystkie to bym się kłóciła :) te bardziej rozbudowane jak vBulettin czy IpBoard na pewno wymagają większej wiedzy i umiejętności. 

4pc
komentarz
komentarz

Pewnie, że trzeba dłużej posiedzieć nad poustawianiem wszystkiego, ale nie zmienia to faktu, że wszystko jest łatwe i szybkie do ogarnięcia.

Nie stworzono tego tak, żeby ludzie wieki siedzieli nad ogarnięciem skryptu, czyż nie? ;-)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.