x-kom hosting

Dobry tablet multimedialny w okolicy 2000 zł

SzymonZ
utworzono
utworzono

Witam, potrzebuję rozsądny tablet do kwoty około 2000 zł. Przy czym nie musi być to sprzęt za dokładnie 2 tyś. Jak jest coś fajnego co w 100% zaspokoi moje potrzeby i kosztuje np 1300 to proszę proponować.

 

Będę go używać do:

- grania w hearthstone

- oglądania youtuba

- przeglądania internetu

- oglądania filmów zalegając w łóżku po ciężkim dniu pracy ;-)

- edycji i przeglądania plików excel (lub podobnych arkuszy)

- może jako nawigacja w samochodzie

- komputer na wycieczki po górach

- oglądania filmów w podróży

- odtwarzania muzyki w samochodzie, na treningu w domu (wszędzie podpięte pod słuchawki albo pod głośniki)

 

Nie koniecznie musi mieć kartę sim bo mam internet przenośny, chociaż lepiej jak by miał niż nie.

 

Nie lubię androida, nie mogę się w nim odnaleźć. od 3 lub 4 lat używam telefonów z windowsem (820 i 930 aktualnie), miałem kiedyś iphona. Z obu systemów jestem bardzo zadowolony. Z nawigacji w windowsie szczególnie. Heartstone nie działa pod windows phone więc nie wiem czy na tablecie będzie działać (nie wiem jaki system jest na tabletach, czy taki jak na telefonach czy taki jak na komputerach).

 

Jeżeli zaproponujecie jakiś fajny sprzęt z androidem to też chętnie rozważę zakup takiego urządzenia. Być może się przeproszę z tym systemem i będę w stanie go obsługiwać.

 

Potrzebuje na nim nie więcej niż 64 GB a pewnie 32 GB starczy bez problemu. Bardzo mile widziany slot kart SD, wręcz będzie to być albo nie być dla mojego tableta (nie wiem czy USB montują w tabletach ale jak tak to też bardzo mile widziany).

 

Z góry bardzo dziękuję za propozycje i za poświęcony czas.

Youki
komentarz
komentarz
57 minut temu, SzymonZ napisał:

nie wiem jaki system jest na tabletach, czy taki jak na telefonach czy taki jak na komputerach).

Taki jak na komputerach.

 

Problemem jest to, że w tej cenie z tabletem na Windowsie ciężko znaleźć coś z jakimś względnie wydajnym procesorem.

 

Może używany Surface Cię interesuję?

 

http://allegro.pl/ms-surface-pro-2-i5-4200u-10-6-4gb-128gb-w8-krk-i6369358044.html

 

SzymonZ
komentarz
komentarz

Myślałem co nieco o Surface już w tamtym roku bo pracowalem dużo w pakiecie Office. Jeżeli dobrze pamiętam nie byl on oferowany w Polsce. Teraz potrzebuje czegoś rozrywkowego. Dużo rzadziej używam teraz Office.

 

Wolał bym nowy sprzęt. Szwagier polecil mi Yoga Tab 3 PRO (2100 zl okolo) a ja myślałem o IPad Air 2. Zapomnijmy o systemie operacyjnym.

 

W Lenovo zainteresowal mnie projektor.

 

Co sądzisz o tych modelach ? Czytałem ze Yaga ma problemy z czasem pracy na baterii i przegrzewaniem sie. To dla mnie istotne bo Hearthstone moze byc wymagajacy.

Youki
komentarz
komentarz

Za tyle to żadnej zabawki na Androidzie bym nie wbrał więc chyba pozostaję iPad.

SzymonZ
komentarz
komentarz
8 hours ago, Youki said:

Za tyle to żadnej zabawki na Androidzie bym nie wbrał więc chyba pozostaję iPad.

Nie znam sie wiec moze to naiwne pytanie ale dlaczego ? Rozwiniesz ?

Youki
komentarz
komentarz

Taniej można dostać równie przyzwoity, dość wydajny sprzęt na tym samym systemie i z podobnymi możliwościami, bo to Android. 

Fakt, że na iOS nie jest lepiej, ale przynajmniej same urządzenia trzymają dłużej na wartości.

 

zlykamil
komentarz
komentarz

A moze jakieś urzadzenie 2 w 1? Jest o wiele wygodniejsze niż tablet. Daje więcej funkcji. Całkiem porządny jest Lenovo Yoga 3 z procesorem i3. Trochę droższy niż założone fundusze ale w sklepie rtv Euro agd jest możliwość kupienia sprzetu na raty:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,h1.bhtml - zobacz sobie na stronie.

 

SzymonZ
komentarz
komentarz

Wybór padł na iPad Air 2 najprawdopodobniej 128 GB ale nie wiem czy potrzebne mi LTE czy nie. Czy karta SIM pozwala tylko na wymianę danych poprzez sieć komórkową czy są jeszcze jakieś inne bonusy z faktu posiadania wersji z LTE ?

 

Wybrałem iPada bo odpowiada mi w nim system. Jedyne co mnie boli to brak karty SD dlatego też wykosztuję się na wersje 128 GB.

Youki
komentarz
komentarz

internet z karty SIM. Nie jesteś uwięziony do sieci Wi-Fi. Kwestia czy poza domem będzie używany. :)

1 godzinę temu, SzymonZ napisał:

edyne co mnie boli to brak karty SD dlatego też wykosztuję się na wersje 128 GB.

W końcu to Apple :P

  • 2 tygodnie później...
SzymonZ
komentarz
komentarz

Wybrałem się do sklepu popatrzeć jakie mają słuchawki i akurat szczęście mnie spotkało bo mieli na wystawie Lenovo Yoga Tab 3 Pro, iPada Air 2, iPad Pro dużego i Surface Pro 4

 

Więc tak - Yoga tab odpada. Mały tablet, szukam czegoś większego. Bardzo fajnie wykonany za to i wygodnie leży w dłoni.

 

iPad Air 2 - bardzo filigranowy, lekki, cienki. Miałem wrażenie, że mi pęknie w dłoniach. Mimo wszystko sprawia wrażenie wykonanego z dobrej jakości materiałów. Ładny wyświetlacz, wszystko płynnie chodzi. Fajny sprzęcik.

 

iPad Pro duży - super, podoba mi się jego rozmiar. Duży czytelny wyświetlacz.

 

Surface Pro 4 z i5 8gb ramu i 256 gb dysk - absolutna rewelacja. Wygląd, rozmiar, jakość elementów. Port USB, karta SD. Ekran rewelacja. Wszystko płynnie chodzi. System Windows 10 na pierwszy kontakt bardzo przyjemny. Na prawdę absolutna rewelacja. Cena mnie zabiła bo około 5 tyś zł. Może w przyszłym roku się skuszę. Za cene surface miałbym iPada i porządny desktop.

 

Przyznam szczerze, że będzie iPad Air 2. Jest to dobra opcja w moim budżecie i na moje potrzeby ale moje serce należy do serii Surface. Dlatego też w przyszłym roku będzie Surface.

Youki
komentarz
komentarz

Taniej wyrwiesz Surface 3, ale to i tak raczej powyżej 2000 zł. ;)

  • 3 tygodnie później...
Dżony2
komentarz
komentarz

witam, co sądzicie o takim Samsungu?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.