x-kom hosting

Jaką kartę wybrać ? Doradzi ktoś kto się zna ?

Nexx
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie znam się za dobrze na kartach graficznych dlatego chciałbym zasięgnąć opinii ludzi, którzy takowe pojęcie mają. 

Chciałbym wymienić mojego HD 5850 na coś nowszego (główne przeznaczenie GRY) i zastanawiałem się nad zakupem powyższych kart do 600zł :

1) Radeon R7 360 2GB OC

2) To samo co wyżej tylko z dopiskiem "Nitro"

3) Radeon R7 370 4GB

4) Radeon R9 270x Gaming 2GB OC

5) Radeon R9 280 3GB

6) GTX 660Ti 2GB OC

7) GTX 750Ti 2gb

8) Ewentualnie   EVGA GeForce GTX 960 4GB SSC GAMING ACX 2.0+

9) Może jakieś inne propozycje warte uwagi ? 

 

Wszystkie te karty z tego co widzę są w podobnym przedziale cenowym, prócz ostatniego gtx'a no ale tego też można wyrwać tanio na gwarancji jeżeli wie się gdzie szukać. 

Oczywiście chodzi mi o używane karty, które objęte są jeszcze gwarancją producenta. Na koniec, nie mam zamiaru podkręcać kart.

Kartę mam zamiar używać na :

FX-6300

8GB ram

twardziel normalny nie SSD

PSU BQ L7 430W (wiem, że słaby ale raczej nie chciałbym go wymieniać więc jeżeli jakieś karty są prądożerne a osiągami zbytnio się nie różnią to prosiłbym o doradzenie tej gorszej ale mniej prądożernej na którą ten zasilacz wystarczy)


Z góry dzięki za wszystkie wasze rady. 

 

Edytowane przez Nexx

montreal83
komentarz
komentarz

Zgubiłeś punkt "4"

Nexx
komentarz
komentarz
1 minutę temu, montreal83 napisał:

Zgubiłeś punkt "4"

 

Poprawione :) Aczkolwiek prosiłbym o konkretne porady z uzasadnieniem aniżeli posty nie wnoszące nic do tematu,

Pozdrawiam.

montreal83
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co wiem r7 360 niewystępuje w wersji 4 GB 

A zasilacz masz dobry bq dają radę. 

Najwydajniejsza będzie Gtx960

A jak nie to weź r9 280 ( bo ma 3 GB) lub gtx 750 ti. 

Edytowane przez montreal83
Uzupełnienie
Nexx
komentarz
komentarz
2 minuty temu, montreal83 napisał:

Z tego co wiem r7 360 niewystępuje w wersji 4 GB 

A zasilacz masz dobry bq dają radę. 

Najwydajniejsza będzie Gtx960

A jak nie to weź r9 280 lub gtx 750 ti. 

 

Na allegro znalazłem r7 360 4gb, http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-r7-370-4gb-i6358282006.html no i pełno tam tego.

Podczas grania byłaby duża różnica w FPS między tymi gtx'ami a r9 (nie mówię tu o minecrafcie :D) ? No i nie powiem trochę się obawiam (bo jakoś mi się tak zakodowało w głowie), że gtx'y są prądożerne. 

montreal83
komentarz
komentarz

To jest r7 370 a nie 360 całkiem inny chip( lepszy, możesz go wziąć)

I gtx są oszczędniejsze od radeonów( era gtx480 przemineła:D) np.gtx960 ma120 wat a r9 280 200 wat.

 

Mogeto
komentarz
komentarz
5 minut temu, montreal83 napisał:

( lepszy, możesz go wziąć)

a może jakoś uzasadnisz dlaczego akurat ta karta będzie tu najlepsza do 650zł?

montreal83
komentarz
komentarz (edytowane)

 

2 minuty temu, Mogeto napisał:

a może jakoś uzasadnisz dlaczego akurat ta karta będzie tu najlepsza do 650zł?

Jest lepszy od r7 360 

 

8 minut temu, montreal83 napisał:

To jest r7 370 a nie 360 całkiem inny chip( lepszy, możesz go wziąć)

 

Proszę czytać ze zrozumieniem :D

Edytowane przez montreal83
Nexx
komentarz
komentarz
7 minut temu, montreal83 napisał:

To jest r7 370 a nie 360 całkiem inny chip( lepszy, możesz go wziąć)

Fakt mój błąd z tym r7 :) 

Prosiłbym o głębsze wypowiedzi jeżeli to możliwe, mianowicie czy różnice między tymi kartami są bardzo widoczne podczas gry. Wiadomo jeżeli  są one małe wtedy różnica cenowa w postaci 200-300 zł jednak odgrywa jakąś rolę.

Pozdrawiam. 

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

a nie słyszałeś o tym, że kilka lat temu był sobie taki Radeon HD7850, którego AMD potem podkręciło i powstał R7 265, a potem jeszcze bardziej go podkręcili i wyszedł R7 370

wszystko to jedna i ta sama karta pod inną nazwą i zegarami, które można sobie zmienić samemu w programie

dlatego taki r7 370 osiąga słabsze wyniki od 270x a czasami nawet od 270

co więcej, 4GB w takiej karcie to zwykły marketingowy chwyt żeby więcej dopłacić, ponieważ układ tej klasy nie wykorzysta więcej niż 2GB

mówiąc krótko, używany HD7850 2GB za 350zł praktycznie potrafi osiągnać takie same wyniki jak ten r7 370 z linku allegro

Edytowane przez Mogeto
Nexx
komentarz
komentarz

A jak wypada R9 270x w porównaniu z gtx'ami ? Czy też może znacie jakieś karty w podobnym przedziale cenowym, które są warte uwagi ? I czy ten gtx 960, że tak powiem jest z innej ligi niż pozostałe karty i skupić się na nim czy też może rozważyć inne możliwości ? Nie ukrywam, że cena też gra rolę dlatego jeżeli różnica wydajności nie byłaby jakaś wielka wolałbym tą "gorszą"/"tańszą" kartę. 

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

270x jest porównywalny do gtxów 760 i 950, ale jednak nie mogę z czystym sumieniem polecić Ci jakiegokolwiek Radeona, ponieważ wiem, że sterowniki od kart Nvidii lepiej się sprawdzą w połączeniu z Twoim procesorem

tutaj powinny wejść pod uwage 3 karty, 750Ti, 950 i 960

750Ti kosztuje +460zł; 950 <700zł ,a 960 +850zł , z tym że jeśli decydujesz się na 960 to lepiej dopłacić do 4GB bo jest bardziej opłacalna, ceny kart dotyczą oczywiście nówek

jeśli chodzi o różnice wydajności pomiędzy nimi, każda jest kilkanaście procent ( czasem więcej czasem mniej ) lepsza od tej słabszej

co do opłacalności, powinieneś poczytać jakieś konkretne artykuły gdzie porównywane są te karty i jak wygląda praktyczna różnica w grach, później sam zdecydujesz która z nich najbardziej Ci leży

z tym że 960 4GB będzie tutaj lekko na wyrost, do niej procesor powinien być podkręcony, musisz o tym pamiętać

Edytowane przez Mogeto
montreal83
komentarz
komentarz
4 godziny temu, dizingof napisał:

Masz procesor AMD więc odpuść sobie grafikę AMD chyba że chcesz mieć gorszą wydajność .Wszystko za sprawą sterownika .Tu masz to ładnie wytłumaczone https://www.youtube.com/watch?v=57NWE-6hW7Q Z nowych kart które czerpią mało prądu (cena koło 600 zł) mogę polecić np https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx950-oc-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-2x-dvi-dp-gv-n950oc-2gd-707402/ 

Chciałbym zwrócić uwagę na datę filmiku, jest on trochę przestarzały a problem został naprawiony ale nikogo nie zmuszamy na radeony.

Wręcz przeciwnie kolega miał dobry pomysł z tym gtx950 ponieważ jest on oszczędny i wydajniejszy w większości przypadków ( w dx12 radeony dostają niezłego kopa :D) także przemyśl tą 950. 

Gość
komentarz
komentarz

Problem ze sterownikiem nie został naprawiony i nie zostanie bo zwyczajnie AMD nie umie napisać porządnie sterownika graficznego .Każdy test pokazuje to samo że karty AMD żeby zrównać się z kartami Nvidia potrzebują procesora taktowanego o 1 GHz zegarem wyżej .

Nexx
komentarz
komentarz

Dzięki za informacje, czyli najlepszym wyborem byłby gtx 950 lub 960 z tego co piszecie. Więc teraz inne pytanie, lepiej wziąć nowego 950 np stąd https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx950-oc-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-2x-dvi-dp-gv-n950oc-2gd-707402/

czy używkę 960 która ma jeszcze gwarancję http://olx.pl/oferta/evga-geforce-gtx-960-4gb-CID99-IDgMBIB.html#d91c7d3731. I czy jakbym ewentualnie podkręcił procesor jak mówi Mogeto to zasilacz, który mam dałby radę (BQ 430w) ? O chłodzenie nie ma co się martwić. 

Pozdrawiam. 

Youki
komentarz
komentarz

Ta karta z OLX podejrzanie tanio, masz możliwość odbioru osobiście?

Nexx
komentarz
komentarz

Ostatecznie byłaby taka możliwość, też mi się wydaje tanio w porównaniu do cen z innych serwisów. Póki co czekam na odp email, gdyż nie podano tam nr tel :(

Youki
komentarz
komentarz

O ile w ogóle ktoś odpiszę. Ale to raczej nastawiaj się na szukanie innej propozycji.

 

Nexx
komentarz
komentarz (edytowane)

Póki co cisza, dostałem propozycję wymiany mojego hd 5850 na r9 270x (jeszcze ma rok gwarancji) za moją dopłatą 350 zł. Myślicie, że to dobry deal ? Gtx'ów 950 nigdzie nie widzę także odpadają, 960 prawdopodobnie bym dostał używane ale z kolei beż żadnej gwarancji także taki zakup w ciemno trochę. Co sądzicie jeszcze o 660ti (godna uwagi czy fail na starcie) ? 

Edytowane przez Nexx
Gość
komentarz
komentarz

Przecież pisałeś coś o 600 zł na kartę .Dozbierał bym te śmieszne 40 zł jeszcze i zakupił nową GTX 950

Nexx
komentarz
komentarz
18 minut temu, dizingof napisał:

Przecież pisałeś coś o 600 zł na kartę .Dozbierał bym te śmieszne 40 zł jeszcze i zakupił nową GTX 950

 

Tak tylko wciąż mam małe wątpliwości czy 950 jest warta dołożenia np 150-200 zł, czy rzeczywiście będzie dużo więcej tych fps'ów. Na benchmarkach wypada podobnie do innych (tańszych kart) aczkolwiek teoria a praktyka to 2 różne rzeczy, dlatego przed zakupem chcę rozwazyć wszystkie za i przeciw :)

Pozdrawiam.

Mogeto
komentarz
komentarz

750Ti, 950 , 960 przy tym zasilaczu i procesorze nie ma innych opcji

też brałbym 950, chyba że potrafisz kręcić procka, wtedy 960 4 GB

Nexx
komentarz
komentarz

Ok, dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Myślę, że osoby, które tu się wypowiadały znają się na rzeczy także za waszą radą zdecydowałem się na 950. Jeszcze raz dzięki i temat można zamknąć :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.