x-kom hosting

Monitor 2560 x 1440

visca
utworzono
utworzono

Hej. W najbliższym czasie będę kupował nowy monitor do gier i potrzebuję porady.

 

Zastanawiałem się nad kupnem czegoś w wyższej rozdzielczości, a konkretnie 2560 x 1400. Podobno świetnie gry na tym wyglądają, ale zastanawiam się, czy przy takiej rozdzielczości za bardzo nie będę musiał obniżać ustawień grafiki, żeby nie tracić płynności. W końcu to ponad połowa pikseli więcej do wyświetlenia niż w standardowym 1920 x 1080.

 

Ewentualnie myślałem nad kompromisem i kupnem panoramicznego 2560 x 1080. Jak takie monitory sprawują się w grach. Czy ich "płaskość" nie przeszkadza?

 

Mam i5 6600, Radka R390 i 8GB RAM

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pod tą rozdzielczość z 390 będziesz musiał zejść z detali w wielu nowych tytułach.

Masz już te podzespoły ?

Budżet na monitor ?

Youki
komentarz
komentarz
11 godzin temu, visca napisał:

Czy ich "płaskość" nie przeszkadza?

Zależy od konkretnej gry oraz przyzwyczajenia. Przykładowo w FIFIE widać znacznie więcej, nie trzeba radaru używać. :)

visca
komentarz
komentarz
11 godzin temu, UnnamedPlayer napisał:

Pod tą rozdzielczość z 390 będziesz musiał zejść z detali w wielu nowych tytułach.

Masz już te podzespoły ?

Budżet na monitor ?

budżet do 1300 PLN. Części będę zamawiał w przyszłym tygodniu.

 

tak czułem, że 2560 x 1440 może taki efekt dać. Stąd też moje pytanie o panoramy. Nigdy na takim monitorze nie pracowałem, więc wolę się poradzić

Youki
komentarz
komentarz

Za 1300 zł nic sensownego nie ma. Najtaniej Dell U2515H tylko drobny tekst wymaga skalowania ze względu na rozmiar plamki.

 

visca
komentarz
komentarz
37 minut temu, Youki napisał:

Za 1300 zł nic sensownego nie ma. Najtaniej Dell U2515H tylko drobny tekst wymaga skalowania ze względu na rozmiar plamki.

 

 to jest 2560 x 1440. Jeżeli rzeczywiście tak mi obciąży kompa, to skłaniam się bardziej do panoramy

Youki
komentarz
komentarz

Ultrapanorame w tej rozdzielczości i przy 25/29 calach raczej bym omijał.

 

visca
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Youki napisał:

Ultrapanorame w tej rozdzielczości i przy 25/29 calach raczej bym omijał.

 

czemu?

Youki
komentarz
komentarz

Specyficzny format, matryca nie jest zbytnio wysoka, stosunkowo niewielka liczba pikseli w pionie 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Nie lepiej zakupić sensowne FHD 60HZ czy nawet 144HZ z Free-sync/G-sync ?

Jeśli chodzi o 2560x1440 Benq GW2765HT to takie minimum, niewiele taniej to masz tylko TNki 144HZ.

 

visca
komentarz
komentarz
29 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Nie lepiej zakupić sensowne FHD 60HZ czy nawet 144HZ z Free-sync/G-sync ?

Jeśli chodzi o 2560x1440 Benq GW2765HT to takie minimum, niewiele taniej to masz tylko TNki 144HZ.

 

chodzi o to, że do tej pory miałem monitor 2048 x 1152 i nie chciałem schodzić z rozdzielczością do 1920 x 1080.

Youki
komentarz
komentarz

No to weź 2765HT. W końcu to zakup na lata, a kartę graficzną zapewne i tak wymienisz za kilka lat. 

visca
komentarz
komentarz
31 minut temu, Youki napisał:

No to weź 2765HT. W końcu to zakup na lata, a kartę graficzną zapewne i tak wymienisz za kilka lat. 

niestety przekracza mój budżet

Youki
komentarz
komentarz

Taniej nic wartego od wspomnianego BenQ czy Della nie ma.

visca
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Youki napisał:

Specyficzny format, matryca nie jest zbytnio wysoka, stosunkowo niewielka liczba pikseli w pionie 

a jak to by się miało do gier w stylu Wiedźmin, Asasyny, GTA?

Youki
komentarz
komentarz

Popatrz na testy R9 390 w tej rozdzielczości. 

visca
komentarz
komentarz
O 7.07.2016 o 18:34, Youki napisał:

Popatrz na testy R9 390 w tej rozdzielczości. 

bardziej mi chodzi o sam komfort. Czy tak jak pisałeś stosunkowo niska liczba pikseli w pionie ma duży negatywny wpływ na komfort rozgrywki. Ktoś z Was miał może okazję grać na takim monitorze?

Youki
komentarz
komentarz

W grach, szczególnie jeśl isiedzisz dalej to raczej nie będzie miało ogromnego znaczenia.

visca
komentarz
komentarz
O 13.07.2016 o 16:57, Youki napisał:

W grach, szczególnie jeśl isiedzisz dalej to raczej nie będzie miało ogromnego znaczenia.

a jak w ogóle gry radzą sobie z taką rozdzielczością? Nowe pewnie bez problemu, ale te starsze? Obraz się rozciągnie, albo nie wypełni całego monitora zostawiając czarne pasy po bokach? Można mieć nad tym jakaś kontrolę?

Youki
komentarz
komentarz

Większość gier obsługuję, często są różne alternatywne patche, fixy. 

visca
komentarz
komentarz

co myślicie o LG 25UM65-P? Chodzi on za około 850 PLN. Boję się jednak trochę, że przy 25 calach może być dość niski. W tych rozdzielczościach następnym krokiem są monitory 29 cali (w tym większa wersja tego LG), ale te już chodzą po około 1150 PLN.

Zaczynam się zastanawiać, czy za te 900 PLN lepiej nie wziąć jakiegoś FullHD 24 cale.

Youki
komentarz
komentarz

Przy 25 calach to już wręcz niekomfortowo niski jest. 

visca
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Youki napisał:

Przy 25 calach to już wręcz niekomfortowo niski jest. 

No właśnie tak podejrzewalem. Gdzieś czytałem że takie 29 cali ma wysokosc mniej więcej 24 calowego monitora 16:9

Youki
komentarz
komentarz

Dokładnie, oczywiście znajdą się osoby, które są w stanie się przyzwyczaić, ale to już kwestia osobistego podejścia. :)

visca
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Youki napisał:

Dokładnie, oczywiście znajdą się osoby, które są w stanie się przyzwyczaić, ale to już kwestia osobistego podejścia. :)

dlatego zastanawiam się, czy w ogóle bawić się w 29 calowe 21:9

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.