x-kom hosting

Jaka karta graficzna pasuje ?

gumis12345
komentarz
komentarz

A nie uważasz że 600 zł za taką kartę to trochę mało ? Pewnie mocno zużyta, może podkręcana dużo razy była.

gumis12345
komentarz
komentarz

A tak w ogóle czy mój procesor nie będzie ograniczał tych kart ? Mam na myśli gtx 960 2gb lub 4gb

Youki
komentarz
komentarz

Nie.

  • 3 tygodnie później...
gumis12345
komentarz
komentarz

Dobra prawie uzbierałem kase :) teraz kolejna ważna decyzja 960 4gb czy r9 380 4 gb ? Widziałem że radeon lepiej wypada w 3/4 gier 

Youki
komentarz
komentarz

Pod Twój I3 weź tańszego 960  4 GB

rafalluz
komentarz
komentarz
1 hour ago, gumis12345 said:

Dobra prawie uzbierałem kase :) teraz kolejna ważna decyzja 960 4gb czy r9 380 4 gb ? Widziałem że radeon lepiej wypada w 3/4 gier 

 

Przy kręconym i5/i7.

 

Przy twoim i3 wygrywa GTX 960.

gumis12345
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, rafalluz napisał:

 

Przy kręconym i5/i7.

 

Przy twoim i3 wygrywa GTX 960.

A są jakieś testy ?

 

Duża różnica w fps'ach jest ? Chodzi mi głownie o takie gry jak wiesiek, cod advanced warfare i oczywiście AC unity i syndicate. Bo cenowo opłaca się radeona.

Edytowane przez gumis12345
rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Są. Np:

 

http://pclab.pl/art67799-41.html

 

A tu masz jeszcze szybszego 380x i i tak dostaje od 960 przy i3

Edytowane przez rafalluz
gumis12345
komentarz
komentarz

Mieliście kiedyś taki przypadek że kupiliście kartę graficzną którą ograniczał wasz procesor i jaki spadek fpsów wtedy mieliście ? W porównaniu do karty która tego procesora nie ograniczała ?

Gość
komentarz
komentarz

Pytanie idiotyczne jak dla człowieka myślącego logicznie :D  Przykładowo karta X dobrze dobrana do danego procesora może wyprodukować np 50 klatek .Teraz włożę zamiast karty X  kartę Y która jest dwa razy mocniejsza do tego samego procesora .Oczywiście kosztuje też np 2 razy więcej niż ta X .Jak myślisz ile ta mocniejsza Y wyprodukuje klatek jeśli dobrze dobrana X mogła dać przykładowe 50 ? 

gumis12345
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pewno karta Y da mniej fps bo procesor nie ogarnie.

Edytowane przez gumis12345
rafalluz
komentarz
komentarz

 

To i tak raczej nie jest odpowiednie pytanie do kontekstu. Byłoby odpowiednie, jakby autor rozważał 960, 970, 980 etc. Wtedy jedyne, co się zmienia, to karta.

 

A jak rozważa 960 i 380, to zmienia się nie tylko karta, ale i rozwiązanie kwestii sterownika. Sterowniki AMD gorzej działają ze słabymi procesorami, dlatego 380 produkuje mniej fps przy słabych procesorach, mimo że wygrywa przy mocniejszych.

 

Jakbyś porównał 960 i 970, to jest inna sprawa, bo 970 nie przegra NIGDY. W najgorszym razie wydajność będzie taka sama.

gumis12345
komentarz
komentarz

No bo własnie nie wiem czy nie lepiej będzie jak poczekam na rx 470 . Przemęczę się rok i wymienie na i5 

rafalluz
komentarz
komentarz

Możesz poczekać, premiera niedługo (już oficjalnie zapowiedziano), choć nie wiem, czy to coś w tej sytuacji zmieni.

Gość
komentarz
komentarz

RX 470 to będzie słaba karta z tego co wiadomo .RX 480 ledwo jest w stanie przegonić GTX 970 .Zresztą tu masz opisane o ile będzie słabsza http://pclab.pl/news70722.html

Youki
komentarz
komentarz

Nie ma słabych kart, są tylko źle wycenione :P

P.S. jakieś kompletne low endy o poziomie integry pomijam.

  • Dobra wypowiedź 1
gumis12345
komentarz
komentarz

A jest jakaś szansa że ceny r9 380 albo 960 spadną w sierpniu ?

Youki
komentarz
komentarz

Raczej nie, chociaż kto tam wie.

 

gumis12345
komentarz
komentarz

A i czy gtx 970 od MSI i Asus Strix wejdzie mi do obudowy ? Moja obudowa to Zalman Z1

bemol911
komentarz
komentarz

Wejdzie.

gumis12345
komentarz
komentarz

Do tej 970 pewnie nowy zasilacz co nie ? Wolałbym nie bo wole te 150-200 zł włożyć w kartę a nie zasilacz. ;/

bemol911
komentarz
komentarz

Twój Corsair bez problemu sobie poradzi z 970.

gumis12345
komentarz
komentarz

Uhh bo słyszałem że 1060 już nie udźwignie ale dobrze ze udźwignie 970

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.