x-kom hosting

Sterowniki AMD Radeon r7 370

laxygen100
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam was moi drodzy. Mam problem z pospolicie występującym błędem "Sterownik ekranu przestał działać (..)". Próbowałem już wszystkiego lecz nic mi nie pomogło. Dzisiaj usunąłem stery używając DDU i zainstalowałem sterowniki z płyty. Po takiej operacji błąd już się nie pojawiał, ale nie minie dobre pół godziny i sterownik sam się aktualizuje do najnowszej wersji, na której cały czas wywala mi sterownik. Wyłączyłem automatyczną aktualizacje sterowników w windows i odznaczyłem wyszukiwanie aktualizacji w catalyst, ale to nie pomogło - dalej sam się aktualizuje. Jak temu zaradzić?

@edit
To sposoby, które już wypróbowałem i nie przyniosły oczekiwanego efektu:
* obniżenie taktowań
* edycja rejestru - dodanie i zmiana wartości TdrLevel=1
* Aktualizowanie directX
* wgranie paczki Microsoft Visual C++
* instalacja frameworka

* wyczyszczenie pozostałości po odinstalowaniu sterowników i wgranie najnowszych

* instalacja pliku fixit od windows (nie pamiętam o co chodziło dokładnie, ale nie pomogło)
^już więcej nie pamiętam - może robiłem cos jeszcze

Edytowane przez laxygen100
Brak ważnych informacji

Youki
komentarz
komentarz

Najpierw obniż taktowanie rdzenia GPU i pamięci o 70 MHz i wtedy spróbuj.

 

laxygen100
komentarz
komentarz (edytowane)

Próbowałem i dalej wywala. Wszystko działa mi na tych sterownikach z płytki, ale on zaś co jakiś czas sam aktualizuje się do wersji, na której mi wywala błąd

Chyba znalazłem winowajcę, który mi miesza szyki. Wie ktoś jak to zablokować? (windows 10)

cholera.png

Edytowane przez laxygen100
Nowe info w sprawie. Nie chciałem nabijać posta
Youki
komentarz
komentarz

Na W10 to kiepsko, a masz zwykłą czy wersję pro?

laxygen100
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam wersję HOME, czyli zwykłą. Chyba wiem co masz na myśli. Przeczytałem w google, że użytkownicy posiadający wersję zwykłą nie mogą wyłączyć aktualizacji. Masakra

Są programy do blokowania "wymuszeń" instalacji W10, np. Never10. Może jest coś takiego, co blokuje aktualizacje dla posiadaczy Windowsa 10? Wiesz coś?

Edytowane przez laxygen100
Youki
komentarz
komentarz

Niestety, nie interesowałem się tym tematem. 

laxygen100
komentarz
komentarz (edytowane)

Podjąłem kilka kroków i użyłem wushowhide od Windowsa, czyli udało mi się poprawnie zainstalować sterownik z płyty i zablokować - choć nie do końca można tak powiedzieć - aktualizacje. Co się okazało? - 3 błędy w ciągu 10 minut xDD (sterownik, który był ostatnią moją nadzieją okazał się być trefnym)

Ja juz na prawdę nie wiem, co mogę zrobić, aby to wszystko działało... 

Edytowane przez laxygen100
Youki
komentarz
komentarz

Gwarancję na GPU masz?
 

laxygen100
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam, ale to niemożliwe, że karta jest uszkodzona. Miałem wcześniej radeon r9 270 i występował ten sam błąd od nowości. Przez ten błąd sprzedałem tamtą kartę i kupiłem r7 370 i też od nowości wyskakuje mi ten błąd.
Dysk mam 8 letni, może to przez to? Chrobocze i stuka cały czas, ale działa

* Karta działa bez problemu u gościa, któremu ją sprzedałem... - Mi wywalała sterownik

Edytowane przez laxygen100
Youki
komentarz
komentarz

Tak w ogóle jaką masz płytę główną?

laxygen100
komentarz
komentarz (edytowane)

Płyta główna: GIGABYTE GA-B85M-D3H
Procesor: INTEL CORE i3-4150
Zasilacz: ANTEC VP-PC 500W
Pamięć ram: KINGSTON HYPERX GREY 8GB

A co to jest to "APU"? Może to powinienem zainstalować? Na chwilę obecną usunąłem sterownik całkowicie żeby ułatwić sobie prace na przeglądarce (nie wyłącza mi się komputer - czasami obraz się wyłącza i wyskakuje komunikat "tryb oszczędny" czy coś takiego). Nie mówiłem o tym, ale teraz powiem, bo może to jest istotne: grając w gry takie jak BF3/4 czy CS:GO nigdy mi się ten błąd nie pojawił, ale grając np. w serię WARHAMMER czy w Terrarie cały czas mi się zwiesza przez ten błąd gra. Muszę uważać na to, co kupuję, bo może się okazać, że nie będzie mi działać.

Bez tytułu.png

 

Wgrałem teraz najnowsze stery do kart graficznej i wszystkie stery do płyty głównej. - Nie pomogło. Zwiecha gry po 20 minutach.

Edytowane przez laxygen100
Youki
komentarz
komentarz

APU to CPU razem z GPU. To nie to, to całkiem co innego. Tego nawet nie zainstalujesz bo APU nie mas.z

 

 

laxygen100
komentarz
komentarz

Rzadko, ale jednak, występuje blue screen z błędem VIDEO_SHEDULER_INTERNAL_ERROR. Może to jest istotne?
Dzisiaj odpaliłem kompa i ekran logowania śnieżył, a potem pulpit się trząsł. - Tak to jeszcze nie miałem, ale po minucie wszystko wróciło to normy

rkb
komentarz
komentarz

Moze problem nie leży w ogóle w karcie graficznej tylko zasilaniu albo płycie głównej, skoro dzieje Ci się to już na drugiej karcie, to powinno dać do myślenia....

laxygen100
komentarz
komentarz
7 godzin temu, rkb napisał:

Moze problem nie leży w ogóle w karcie graficznej tylko zasilaniu albo płycie głównej, skoro dzieje Ci się to już na drugiej karcie, to powinno dać do myślenia....

Bardzo możliwe, ale nie wiem jak to sprawdzić. Najlepiej byłoby pożyczyć od kogoś zasilacz lub płyte główną, no ale nie mam od kogo.
Zresetowałem teraz ustawienia biosu - nie pomogło xd. Spróbuje jeszcze wgrać kilka innych wersji sterowników ze strony producenta
 

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?os=Win10_64&Pid=16D0F59E-F6D6-4DAA-B505-D9CB1AE63A41&tag=download&lang=eng

 

rkb
komentarz
komentarz

Mozesz oddac do pierwszego lepszego serwisu tam poprzepinają wszystko zeby sprawdzic, duzo nie zaplacisz

laxygen100
komentarz
komentarz

Noo, raz oddałem do serwisu to było tak:

Stwierdzili, że u nich wszystko gra jak należy. (prawdopodobnie zostawili kompa uruchomionego na kilka godzin i czekali, a mówiłem im, że jak jest bezczynny to błąd nie występuje). Ale skoro narzekalem to wgrali mi najnowszy sterownik i skasowali za to 20 zł xD. Komp mi się wyłącza w niektórych grach i zawsze, gdy siedzę na przeglądarce i np fejsa scroluje czy wiadomości czytam. Odpaliłem kiedyś jakiś program do testów i karta pracowała całą noc pod obciążeniem i się nie wysypala (stara karta r9 270).

 

W serwisie nikomu się nie będzie chciało przeglądać stron internetowych przez może nawet 45 minut żeby sprawdzać czy błąd dalej występuje. Jeszcze zmienię listwę zasilająca - może zrypana jest. 

  • 5 tygodni później...
laxygen100
komentarz
komentarz (edytowane)

Odświeżam ponownie ten temat. Mam podłączoną kartę graficzną pod wejście na płycie, na którym pisze PCIEX16. Poniżej są wejścia podpisane PCI1, PCI2 i takie tam. Teraz grzebałem w biosie i próbowałem "coś" znaleźć. 

Na zdjęciu jest pokazane, że nie ma do wyboru tego właśnie wejścia (pciex16) na kartę. Co mam o tym myśleć?

DSC_1886.JPG
 

 

* sprawdziłem jeszcze kości ramu. Usunąłem jedną i odpaliłem kompa, potem tą usuniętą włożyłem a tamtą usunąłem. Próbowałem różnych slotów. Cały czas występował błąd. Wniosek: ram jest w porządku albo obydwie kości są je*nięte

Edytowane przez laxygen100
laxygen100
komentarz
komentarz

Rozwiązałem problem! Jeśli ktoś próbował wszystkiego i błąd "sterownik ekranu przestał odpowiadać(...)" dalej występował, to ja mam rozwiązanie. Kilka dni temu zainstalowałem sobie linuxa Ubuntu jako ostatnią deskę ratunku. Przed instalacją wyczyscilem cały dysk disk killerem. O ludzie... Gierki śmigają aż miło. Na przeglądarce się nic nie zwiesza. Zero błędów! Na linuxie z gierkami trzeba trochę pokombinować, ale jest warto (w moim przypadku). Juz któryś dzień używam tego systemu i ani razu mi nie wywalilo sterowników. Dziękuję za próby pomocy i pozdrawiam :)

 

Błąd występował na win 7, 8, 8.1, 10

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.