x-kom hosting

Problem z taktowaniem rdzenia.

Landu
utworzono
utworzono

Witam,

mam mały problem z moją kartą graficzną ASUS STRIX R9 380 4gb. Podczas grania w gry takie jak Wiedźmin 3, GTA V taktowanie rdzenia z około 900 MHz spada na może pół sekundy do wartości 600-700 MHz. Powoduje to spadki chwilowe spadki FPS co jest trochę irytujące w niektórych momentach. Chciałbym teraz zapytać czy da się coś z tym zrobic? Na różnych testach widzę, że ich karty trzymają prawie cały czas 990MHz, a u mnie tylko czasami występują takie wartości, normalnie jest około 850-940 MHz. Da się jakoś może ustawić stałe 990 MHz podczas grania w gry?

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki aktualne?

Landu
komentarz
komentarz

Tak, wczoraj aktualizowane wersja 16.6.2

Youki
komentarz
komentarz

Temperatury podczas obciążenia jakie?
 

Landu
komentarz
komentarz (edytowane)

Z okazji że mam gorąco w pokoju, okokło 70-80.

Edytowane przez Landu
Youki
komentarz
komentarz

 A na starszych wersjach sterownika?

Landu
komentarz
komentarz

Da się jakoś szybko zrobić downgrade sterowników? :P
 

Youki
komentarz
komentarz

Pobrać starszą wersję, usunąć obecną i zainstalować. :) 

Landu
komentarz
komentarz

Powiem tyle, po odinstalowaniu sterowników i restartcie PC cały ekran zasypany był artefaktami, ale za trzecim restartem odpalił się normalnie. :| :|

 

Znalazłem chyba winowajcę. Po instalacji sterowników 15.12 zresetowały mi się ustawienia karty graficznej. Włączyłem w niej tryb boost czyli taktowania podniosły się do 990 na rdzeniu i 5880 na pamięciach i właśnie to powodowało niestabilność taktowań. Na standardowych 970 MHz i 5800 Mhz grafika bez problemu utrzymuje 970 MHz.

 

Nie wiem czy to przez to że posiadam kartę bez dopisku OC, ale jest jakaś szansa aby po lekkim podkręceniu karta trzymała wyższe taktowanie?

Mam na myśli taktowania na poziomie 1020-1040 na rdzeniu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.