x-kom hosting

Star Wars DVD nie otwiera się tylko na moim laptopie

Mossar
utworzono
utworzono

Kupiłem sobie nowe Star Warsy na DVD, szczęśliwy przyleciałem do domu i wsadzam płytę do odtwarzacza DVD. Nie działa, myślę sobie: "No okej, w sumie ten odtwarzacz jest już leciwy, były kiedyś z nim problemy. Obejrzę na laptopie". Laptop całkiem całkiem (Lenovo Y510P), nie miewam z nim raczej żadnych problemów, wsadzam płytę i nic. Nie czyta jej, Słychać, że coś tam mieli, ale rezultatu żadnego. Pomyślałem, że płyta jest machnięta i chciałem reklamować, ale:

- w odtwarzaczu DVD mojej narzeczonej jest OK

- w 4 innych laptopach na których sprawdzałem jest w porządku

 

Zachowanie jest dziwne, bo płyty zwykle mi działają. Rzadko korzystam z płyt CD/DVD, ale parę się ostatnio przewinęło poza TFA i było w porządku. Wiem, że pewnie ciężko będzie coś pomóc, ale macie może jakieś sposoby, żeby sprawdzić jakieś, nie wiem, raporty o błędach przy odczycie płyty albo może miał ktoś kiedyś podobne przeboje. Dodam, że mam Win10 na tym Lenovo.

 

 

 

  • 3 tygodnie później...

Krukix
komentarz
komentarz

Raczej nic sie nie da zrobić,do wymiany.

  • 4 tygodnie później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy na laptopie po płytce ze Star Wars sprawdzałeś jeszcze jakieś inne płyty, które na pewno wcześniej działały? Jeśli tak - jaki był efekt?

 

Możliwe, że "ten typ tak ma", mi się z 2-3 płytami CD zdarzyło, że komputer za cholerę mi ich nie chciał odczytać, ale laptop, wieża stereo czy odtwarzacz DVD pod telewizorem już tak.

 

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, są programy do sprawdzania działania napędów CD/DVD, ale sprawdź najpierw sytuację ze wspomnianymi płytkami, co do których jesteś pewien, że były odczytywane.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.