x-kom hosting

Podkręcenie HP

marauto
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Chciałbym zwiększyć wydajność oraz prędkość mojego komputera... Posiadam HP DC 7800sff. Chciałbym się dowiedzieć jakie podzespoły mogę zmienić... Jaki procesor i jaką pamieć . Jaką grafike i czy trzeba przy tym zmienić zasilacz.... Budżet na to to około 400 zł...

hp dc 7800.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Tutaj nic nie podkręcisz. Chodzi o gry, czy zwykły, codzienny użytek ?

  • Dobra wypowiedź 1
marauto
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Youki napisał:

 

chodzi mi o codzienny uzytek jak i gry przegladarkowe... ogolnie komputer muli. format byl a dysk nie posiada bledow... myslalem o zmianie procesora na Q6600 wymianie grafiki na GF GT610 i wymianie pamieci na 8 GB 1600 MHZ

 

Youki
komentarz
komentarz

CPU wymień, GPU nie ma sensu.

Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak byś chciał grafikę to dołóż trochę do budżetu i zrób Q6600 i coś może pokroju GF 9800GT (taki staruszek ma według mnie DUŻO większą moc obliczeniową od 610GT, którą stworzyli chyba do oglądania tapet ;))

Edytowane przez Grot
  • 3 miesiące później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 1.06.2016 o 18:52, Grot napisał:

i coś może pokroju GF 9800GT

 

Czy widziałeś, jak wygląda komputer założyciela tematu? Oszczędzę Ci poszukiwań, wygląda mniej więcej tak:

 

hqdefault.jpg

 

HP-dc7800-SFF-Core-2-Duo-E6550-2-33GHz-2

 

Powodzenia z wpakowaniem tam GeForce'a 9800 GT. Jeśli cokolwiek wchodziłoby tam w grę, to tylko karty typu low-profile (z niskim śledziem).

 

Ja szczerze mówiąc pomyślałbym nad kupnem używanego peceta z bardziej tradycyjną obudową i przełożeniem tam dysku twardego i napędu. Za około 350-450 złotych da się dostać komputery z Core2Quad i osobną kartą graficzną, np. klasy GeForce 8800 GT (9800 GT to, z tego co pamiętam, to samo pod inną nazwą). Skoro gry tylko przeglądarkowe, to nawet można by takiego GeForce'a sprzedać i kupić coś słabszego, żrącego mniej prądu. Widziałem też jakiś zestaw z GF 8600 GT. Trzeba brać jednak pod uwagę, że w takich zestawach na ogół trzeba wymienić zasilacz na markowy, ale używany można dostać nawet za 20-30 złotych, a nowy... czasem zdarzają się Fortrony za ok. 60 zł.

Edytowane przez FrogsterPL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.