x-kom hosting

Karta z OC czy bez ?

xPios
utworzono
utworzono

Co to znaczy, że karta jest OC ? Pytam bo mam zamiar kupić GTX 970 właśnie z OC. Kupiłbym bez ale OC tańsze.

Youki
komentarz
komentarz

Czyli, że karta jest fabrycznie podkręcona przez producenta. Nie ma czym się przejmować. Producenci zazwyczaj podkręcają układ w minimalnym, niezbyt znaczącym stopniu. Do tego z łatwością kartę graficzną można podkręcić samemu.

  • Dobra wypowiedź 1
xPios
komentarz
komentarz

Dzięki, ale napewno ? Ceny normalnych nie podkręconych około 1500 a z OC 1300.. Nie powinno być na odwrót ;D ?

Krystek93
komentarz
komentarz

pokażesz te karty? 

Youki
komentarz
komentarz

Ale to całkiem inny system chłodzenia.

xPios
komentarz
komentarz

Inny.. Kolejne problemy ;D ... Ale ta wersja z OC nie będzie się paliła czy coś :D ? Moja niedawna karta się spaliła sama z siebie.. Więc jeżeli mam kupić kartę z gorszym chłodzeniem to już chyba wolę wydać więcej..

Youki
komentarz
komentarz

Nie.

 

xPios
komentarz
komentarz

Dzięki. Dobrze, że są tacy ludzie jak ty :D

Gerlath
komentarz
komentarz

Nie patrz tylko na dopisek "OC" bo on tak naprawdę nic nie znaczy... te karty mają prawie identyczne taktowania, a wręcz ta "bez oc" - czerwona, powinna być minimalne szybsza.

Przy czym różnią się chłodzeniem- ta droższa jest chłodzona pasywnie do ok 60°C, potem dopiero startują wentyle.

Ta tańsza i niby "OC" to bazowa wersja, w dodatku cena niższa bo wyprzedaż

  • Dobra wypowiedź 1
xPios
komentarz
komentarz

Dzięki. Do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.