x-kom hosting

Wydajność karty naglle spada

Mati1419
utworzono
utworzono

Witam ostatnio zauważyłem, że moja karta graficzna zaczęła dziwnie chodzić. raz chodzi normalnie gdzie mam jakieś 120fpsow i nagle spadają do 20,dodam, że wydajność karty też spada .

Z góry dziękuje za pomoc ;)

wojmaj22
komentarz
komentarz

najpierw napisz cąły sprzęt z kartą i zasilaczem na czele i spróbuj siągnąć najnowsze sterowniki

Mati1419
komentarz
komentarz

Nvidia GTX 750

AMD FX6300

ASRock N68C-GS FX

CORSAIR VS450

Youki
komentarz
komentarz

Temperatury podzespołów w spoczynku i podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor pokaż.


Masz zainstalowany program GeForce Experience ? 

Mati1419
komentarz
komentarz

Mam zainstalowany GeForce Experience, a temperatura jest taka sama jaka była przed spadkami wydajności 

Youki
komentarz
komentarz

Odinstaluj ten program, restart PC i sprawdź jak wygląda sytuacja.

Mati1419
komentarz
komentarz

Nie ma żadnej poprawy ;/

Youki
komentarz
komentarz

To spróbuj na starszej wersji sterowników.

Mati1419
komentarz
komentarz

Nadal nic

 

Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj MSI AfterBurner, skonfiguruj OSD i sprawdź czy zużycie CPU wtedy nie spada. 

Mati1419
komentarz
komentarz

Zainstalowałem MSI AB, zaznaczyłem wydajność karty i procka w OSD i podczas gry nic się nie wyświetla, RivaTuner też jest zainstalowany   

Youki
komentarz
komentarz

Zaznacz wszystko w OSD. Poza tym musisz przypisać przycisk, którym włączysz wyświetalnie OSD.

Mati1419
komentarz
komentarz

Użycie CPU nie spada, wręcz rośnie .

Youki
komentarz
komentarz

A GPU ?

Mati1419
komentarz
komentarz

GPU Spada do 15-20%

 

Youki
komentarz
komentarz

Tak w ogóle o jakiej grze mowa?

Mati1419
komentarz
komentarz

CS:GO, ale w innych grach też zauważyłem ten problem  

 

Youki
komentarz
komentarz

A jakie GPU ma temperatury podczas mocnego obciążenia?

Mati1419
komentarz
komentarz

W grze takiej jak  American  Truck

Symulator dosięga 55°C

  • 2 tygodnie później...
Mati1419
komentarz
komentarz

Czy może to być spowodowane tym, że mała część procesora nie jest zasłonięta przez coolera ?

komputr
komentarz
komentarz (edytowane)

Procesor może się przegrzewać i zbijane są zegary,przez co masz mniej fps.

Popraw chłodzenie na cpu i nałóż na nowo pastę termoprzewodzącą, cooler to box czy coś innego?

Edytowane przez komputr
Mati1419
komentarz
komentarz

Cooler to SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012, miałem problemy z zamontowaniem go do mojej płyty głównej, wiatrak jest ustawiony tak, że ciepłe powietrze wychodzi przez górną część obudowy . Chodzi ci o to, że zegary karty są zbijane, tak ? 

komputr
komentarz
komentarz

Zegary procesora są zbijane jak się przegrzewa, cs opiera się głównie na procku, więc lepiej mieć lepszy procek i słabszą grafikę niż na odwrót, popraw chłodzenie i powiedz czy coś się zmieni.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.