x-kom hosting

GeForce GTX980 (wymiana)

Jedrek232
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, zastanawiam się nad wymianą gtx770 4gb na kartę GTX980.
Moje pytanie brzmi, czy na tym sprzęcie będzie wszystko kompatybilne ( za słaby zasilacz itp.)

Procesor : Intel Core i5-4690
Pamięć : Kingston 2x8GB DDR3
Mother Board : MSI Z97 Gaming
Zasilacz : SilentiumPC Deus M1 650W
 

Pozdrawiam,
Jedrek232 

Edytowane przez Jedrek232

rafalluz
komentarz
komentarz

Może być nieco ograniczana przez procesor.

 

Zasilacz OK.

Marxxx
komentarz
komentarz

Bierz śmiało.
Masa ludzi do takiego procka ma 980 Ti, a co tu mówić o 980.

rafalluz
komentarz
komentarz

Co nie znaczy, że karta jest u nich w pełni wykorzystywana.

Marxxx
komentarz
komentarz

No tak, mają całe 2 FPSy mniej niż na kręconym 4690K.

rafalluz
komentarz
komentarz

Chyba w miejscach graficznych...

 

W miejscach procesorowych może spokojnie być 10-20% mniej.

Marxxx
komentarz
komentarz (edytowane)

No pewnie, że tak, ale ile jest miejsc typowo CPU? 

Nie wciskajcie ludziom bajek, że taki procesor już na starcie ogranicza GPU.

Ja tego nie rozumiem, że na zagranicznych forach parują tego typu zestawy razem z 980 czy 980 Ti, a u nas wiecznie BOTTLENECK i BOTTLENECK. Nie wiem może Polska dostała partię kart od nV 30% mocniejszych niż reszta Europy i stąd ta rozbieżność?

Edytowane przez Marxxx
rafalluz
komentarz
komentarz

Masz jakieś dziwne pretensje:

 

1. Akurat wzmianki o bottleneckach widzę regularnie tak na overclock.net, jak i na tom's

2. Jak nie wierzysz, zrób sobie testy w tych samych grach na tych dwóch procesorach z taką kartą. Jak w dowolnym miejscu będziesz miał mniej fps na słabszym procesorze (pomijając jakieś przycinki spowodowane przez np. programy w tle), to masz bottlenecka, i koniec historii.

3. Skoro autor pyta, należy podać mu możliwie jak najwięcej istotnych informacji. Co z tym zrobi, jego sprawa.

Marxxx
komentarz
komentarz

Oczywiście, że są wzmianki tyle, że tam próbują każdemu wytłumaczyć co to jest (a właściwie NIE jest) bottleneck i nie widziałem by ktoś pisał, że przy tym CPU zwykła 980 się krztusiła. Boże drogi. Pewnie więc wg. Ciebie minimum dla 980-tki to kręcony 6600k.

Ciekawe więc co wybrać dla 980 Ti czy nadchodzącego 1080.

 

Ludzie zrobili mistyczną otoczkę wokół tego zagadnienia. Rozumiem taką kartę razem z C2D - tak to już naprawdę ograniczanie. Ale nie i5 czwartej generacji. Jeśli porównam w 1 miejscu 2 CPU : 4460 vs 4670k@OC to jasne, że będę miał więcej FPS na drugim bo jest po prostu szybszy. Ale czy to znaczy, że ten pierwszy ogranicza kartę? No nie. Karta działa tak samo, ale w przypadku tego drugiego procesora dostajemy boost w postaci dodatkowych Mhz. Masę razy czytałem tego typu tematy właśnie na Tom'ie czy innych Reddit'ach i sprawa zawsze wyglądała tak samo, a wchodząc na polskie forum obrót o 180° i wręcz sytuacja, gdzie 4790 to mało do GTX 980.

Patologia.

rafalluz
komentarz
komentarz
Quote

4460 vs 4670k@OC to jasne, że będę miał więcej FPS na drugim bo jest po prostu szybszy

 

Skoro ma więcej na szybszym procesorze, to słabszy nie wykorzystuje możliwości karty w pełni. I tyle.

Quote

 

Boże drogi. Pewnie więc wg. Ciebie minimum dla 980-tki to kręcony 6600k.

Ciekawe więc co wybrać dla 980 Ti czy nadchodzącego 1080.

 

 

Mnie? :lol2: W teście 1080 na pclab.pl padło:

 

Quote

W rozdzielczości Full HD nawet najszybszy dostępny procesor, czyli używany przez nas Core i7-6700K przetaktowany do 4700 MHz, nie pozwala rozwinąć nowemu GeForce'owi skrzydeł.

 

Skoro kręcony 6700K ogranicza 1080 w FullHD, nie powinno być szokiem, że niepodkręcalny i5 2 generacje wstecz hamuje 980.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.