x-kom hosting

Amd Radeon hd6850 - nieustannie przegrzewająca sie karta graficzna.

G4BON
utworzono
utworzono

Witam, piszę tutaj ponieważ tak jak już widzicie w tytule mam, problem z kartą graficzna. Zastanawiałem się już nie raz żeby zmienić chłodzenie lub kartę graficzną na lepsza bo nie oszukujmy się jest to w stosunku do dzisiejszej szybko rozwijającej się technologii całkiem niezły przeżytek. Mam do was pytanie, mianowicie czy bawić się w szukanie chłodzenia które uciągnie tego temperaturowego "goliata" czy jednak lepszą opcją będzie kupić nową kartę ? Prosiłbym o odpowiedz :) Pozdrawiam :)

PS: Temperatura karty graficznej sięga czasami 102 stopni (gorąco zdeczka :D) Wymieniana pasta była jakieś 2-3 miesiące temu z gelida do kart graficznych, wtedy temperatura była na poziomie (w stresie) w okolicach 75-80 stopni, wiec całkiem dobrze, ale po szybkim czasie rosła. Aktualnie nie wymieniam pasty bo szukam rozwiązań, a poza tym nie ma sensu jak lada moment jest znowu tak samo :/
PS2: Karta ma stokowe chłodzenie.


 

Youki
komentarz
komentarz

Zależy od Twojego budżetu oraz konfiguracji PC. ;) 

G4BON
komentarz
komentarz (edytowane)

@Youki Wiesz co budżet jest w tym przypadku ruchomy tzn: Jeśli będzie chłodzenie które zniweluje problem a nie będzie przerastało kosztami kartę to jestem na tak, ale jeśli chodzenie będzie droższe niż ta karta graficzna no to się już nie opyla - już lepiej dołożyć i kupić lepszą konstrukcje. Jeśli miał bym zamiar kupić nową kartę graficzną to 250zł to by byłMAX, oczywiście nową dla mnie :D Wiadomo kupić używkę jak się to mówi.

A jeśli chodzi o konfiguracje to:
- Karta amd radeon hd 6850
- Procesor AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition

- 8 gb ramu KINGSTON 2 kości po 4 GB

- Dysk Samsung 1TB
- Płyta główna - Asus M4A87TD/USB3

Po krótce tak to się prezentuje.
Nic specjalnego ale GTA V hula :P

Edytowane przez G4BON
Youki
komentarz
komentarz

Marka i moc zasilacza ?

G4BON
komentarz
komentarz

Zasilacz : MODECOM Carbon MC620 620W

Youki
komentarz
komentarz

Za 250 zł można kupić HD 7770.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.