x-kom hosting

Problem z przełączaniem karty graficznej

Zoombann
utworzono
utworzono

Witam,

 

mam problem z przełączeniem karty graficznej z Intela na Nvidię. Otóż w panelu sterowania Nvidii w zarządzaniu ustawieniami 3D nie mogę zmienić ustawień globalnych z karty zintegrowanej na Nvidię. Po prostu nie mogę nawet rozwinąć tego okienka, bo karta zintegrowana jest jedynym wyborem. W ustawieniach pojedynczych programów mam zaznaczone, do których programów chcę używać Nvidii, jednak mimo to i tak się ona nie uruchamia. Nie wyświetla mi się również opcja "Uruchom z procesorem graficznym: ", gdy klikam na dany program PPM. W Menedżerze Zadań jest napisane, że posiadam aktualne sterowniki Nvidii, więc nie wiem w czym może być problem. Dodam, że wcześniej przełączałem kartę srebrnym suwakiem na obudowie mojego laptopa Lenovo Y570, jednak musiałem ją wymienić, a w nowych obudowach już tego suwaka nie ma i stąd ten problem. Posiadam Windows7 i kartę Nvidia GF GT 555M.

Sorki jeśli już był taki temat ale do tej pory nic nie znalazłem.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Usuń obecne sterowniki, zainstaluj na czysto raz jeszcze ze strony producenta, Lenovow. 

Zoombann
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, tylko pytanko

https://gyazo.com/8b7aca30c27fcc39d8805d40834c239a

zainstalować pierwsze 2 czy tylko te najnowsze z 2015 (pewnie idiotyczne pytanie ale trochę laik ze mnie)?

Edytowane przez Zoombann
Youki
komentarz
komentarz

Tylko pierwszy. Sterownik dla karty nVidia.

Zoombann
komentarz
komentarz (edytowane)

Przy instalacji sterowników ze strony Lenovo wyskoczyło mi to

https://gyazo.com/5e6b279c011ce9fd494d5c571c260aa2

Mam zatem pobrać sterowniki ze strony Nvidii?

EDIT: Nieważne, złe stery pobrałem

 

 

 

2 godziny temu, Youki napisał:

Usuń obecne sterowniki, zainstaluj na czysto raz jeszcze ze strony producenta, Lenovow. 

 

Niestety reinstall sterowników nie pomógł, a nawet trochę pogorszył sprawę, bo teraz w panelu Nvidii nie można już nawet nie można zmieniać ustawień pojedynczych programów, tylko jest ustawione dla każdego na "Użyj globalnego ustawienia" i zmienić się nie da. Wcześniej jak pisałem to, że było ustawione na Nvidię nic nie dawało ale przynajmniej było. Ma ktoś może jakieś pomysły?

Edytowane przez Zoombann
Lotr
komentarz
komentarz

.

Zoombann
komentarz
komentarz

Witam ponownie,

 

nadal borykam się z tym problemem ale udało mi się znaleźć informacje, że funkcja zmieniania karty graficznej może być wyłączona w BIOS-ie. Posiadam Lenovo y570 i mam BIOS jak facet na poniższym filmie. Niestety u mnie w Configuration nie ma opcji Graphics Device i jest to jedyna różnica w moim BIOS-ie. Czy to znaczy, że powinienem pobrać jakiś nowszy BIOS ze strony Lenovo, czy też szukać gdzie indziej? Bo już na prawdę nie wiem, co jeszcze mogę zrobić :/

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

A jaką masz obecnie wersję BIOS?

Zoombann
komentarz
komentarz (edytowane)
17 godzin temu, Youki napisał:

A jaką masz obecnie wersję BIOS?

 

InsydeH20 Version 03.60.4147CN30WW(V2.08)

+ to informacje o moim BIOS-ie jakie znalazłem:

https://gyazo.com/6d16008fc3f2e943494fbf0fe8609517

Edytowane przez Zoombann

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.