x-kom hosting

Radeon r9 270x 4gb vs 2gb

Acik1506
utworzono
utworzono

Witam.Zdecydowalem sie na zakup karty graficznej Radeon r9 270x i moje pytanie brzmi

Którą kupić bo występują w dwóch wersjach 2gb ddr5 i 4gb ddr5 I jest między nimi 100 zł różnicy ale z tego co patrzyłem osiągi mają podobne. Poradźcie coś a będę wdzięczny

Mogeto
komentarz
komentarz

z kartami o takiej wydajności jest mały problem, ponieważ z jednej strony 4GB jest dla niej niepotrzebne, a 2GB w niektórych momentach może być za mało

jak brakuje pamięci to dostajesz spadek fps i doczytujące się tekstury, jednak trwa to bardzo krótko, ogólnie da się grać

wystarczy że zejdziesz z jakości tekstur i limit karty starczy

co do różnicy ceny, 100zł przy takiej wartości karty, to duży procent, więc sam wybrałbym wersje 2GB, a 4GB tak jak mówiłem niepraktyczne, szkoda że takich kart jak r9 270x / gtx 760 nie robią w wersji 3GB

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pod jaki sprzęt GPU ?

Jaki masz monitor ?

Jakie gry ?

Acik1506
komentarz
komentarz

Monitor obslugujacy rozdzielczość max 1280x1024

Core i5 4690
Zasilacz 800w Corsair
8gb ram tracer

Youki
komentarz
komentarz

Ile masz do wydania na kartę ?

Będziesz w najbliższym czasie wymieniać monitor ? 

Acik1506
komentarz
komentarz

No monitor narazie nie a kasa do wydania 700 zl

Youki
komentarz
komentarz

To jak masz parcie na 270X i będziesz ją jeszcze podkręcać to za 700 zł wyrwiesz model 4GB. Wzrostu względem wersji 2 GB za bardzo nie będzie, ale może ciut drożej przy sprzedaży weźmies.

Acik1506
komentarz
komentarz

No wiec decyzja zapadła biore 4 gb.Dzieki wszystkim za pomoc

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Za 700zł masz na promocji GTX 960 <KLIK>.

Tomeksup
komentarz
komentarz

a może r7 370 ?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pytasz czy doradzasz ? 370 to nawet trochę mniej wydajna karta niż 270.

Mogeto
komentarz
komentarz

jeżeli 1280x1024 to nie ma sensu 4GB

r7 370 to podkręcony r7 265

jak do 700zł z nowych kart, to najlepiej tego 960 z linku wyżej

Tomeksup
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytam, bo zastanawiam się 270 czy 370 ?

 

960 jest 128bitowa a 270 256. Co jest lepsze ?

Edytowane przez Tomeksup
klulel
komentarz
komentarz

960 jest sporo wydajniejsza od r9 270, można ją porównać do podkręconej r9 280 bo r9 280x jest już ciut wydajniejszy.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Tomeksup napisał:

Pytam, bo zastanawiam się 270 czy 370 ?

 

960 jest 128bitowa a 270 256. Co jest lepsze ?

Nie patrz na samą szynę danych bo nie ona jest tutaj najważniejsza.

Nie napisałeś ile chcesz wydać na kartę i pod jaki sprzęt, monitor i gry. 270 jest wydajniejsza od 370, tutaj dochodzi sama kwestia ceny za ile możesz je mieć. 

Acik1506
komentarz
komentarz

Tego 370 nie chce bo wiem że jest slabsza od 270 ale co innego ten geforce 960 ktory jest zajebisty.Sprawa jest taka że kumpel zmienia karte I ja mu doradzilem co nieco ale chcialem tez porownac z waszymi wypowiedziami.Zaraz mu zadzwonie I powiem o tym geforcie.

Tomeksup
komentarz
komentarz

Czyli 960  lepszy niż 270 ? Jakiej wersji 960 szukać za ok. 700zł ?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
26 minut temu, Tomeksup napisał:

Czyli 960  lepszy niż 270 ?

Tak, chyba zrobię jakieś zestawienie GPU lub podpięty temat z przydatnymi testami bo widzę, że coraz gorzej z tym jest.

Za 700zł wielkiego wyboru nie masz http://www.x-kom.pl/p/221811-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx960-2048mb-128bit-mini-itx-oc.html

Podaj jeszcze pod jaki sprzęt karta.

 

Tomeksup
komentarz
komentarz

Jak na razie to GA-945GZM-S2  i e7600 + feel 2 500W.

 

Wiem, ale stopniowo wymieniam. Na początek karta.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na początek to ten zasilacz wymień bo szkoda karty i reszty sprzętu.

Pod ten procesor szkoda tej 960, za ile wymiana całej platformy ?

Tomeksup
komentarz
komentarz

Prosiłem o rade dot. karty graf. a nie co mam zrobić z kompem. Czytać nie umiesz ?

 

Quote

Wiem, ale stopniowo wymieniam. Na początek karta.

 

 

Nie mam 3 tysi na proca, płytę i zasilacz. Bez płyty, proca i zasilacza karta pójdzie mi spokojnie na tym zasilaczu. Od razu daruj sobie z komentarzem typu: "Wszystko spali się".

Czarnowidztwo. Zasilacz działa 4 lata i ma się dobrze. Nie kupuj auta, bo możesz zginąć.

Mogeto
komentarz
komentarz

a teraz logicznie pomyśl :

masz proca wartego 3 dychy o wydajności mniejszej niż obecne pentiumy do biura, a także zasilacz który jest na czarnej liście i każdy Ci powie że nadaje się do kosza

i chcesz to połączyć z nową kartą za ok. 700zł którą wykorzystasz w 50% bo procesor ją ograniczy, a także ryzykujesz spaleniem jej, bo takie zasilacze jak Twój, bardzo często nie trzymają napięć, a 500W to masz tylko na naklejce

nikt tutaj nie chce dla Ciebie źle, po prostu powinieneś najpierw wymienić proc + zasilacz, a dopiero potem kartę

 

Tomeksup
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Quote

 

 

Tak tak, już wyrzucam i lecę po nowy za 400zł. Wsiadając do auta także ryzykuję śmiercią i spaleniem w razie wypadku. A na poważnie. Wiem o tym i zgadzam się z niewykorzystaniem karty.

 

Dobra kupię płytę, będzie leżeć

kupię proca za 2 miesiące, będzie leżeć

kupię zasilacz, będzie leżeć 1 miesiąc

kupię procesor, złożę

Mija 6 miesięcy i mam przestarzały komputer.

 

Gdzie logika.

 

Inaczej smakują pieniądze starych a inaczej jak wydajesz kasę zarobioną przez siebie.

 

Będę stopniowo wymieniać. Mam już obudowę, ssd, fortisa 3 i monitor 24'

 

Jaka wersja tej 270x jest najlepsza ?

Edytowane przez Tomeksup
rafalluz
komentarz
komentarz
Quote

kupię zasilacz, będzie leżeć 1 miesiąc

 

Ke? Podepniesz od razu i masz spokój...

Tomeksup
komentarz
komentarz

Ten jest w porzo. Działa na 4870 od kilku lat.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.