x-kom hosting

Kabel DVI czy HDMI?

mobopx
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z doborem kabla karta graficzna-monitor.

Najpierw krótka specyfikacja sprzętu:

Monitor Gateway FPD2275W - 22"

Wejście DVI: Digital (DVI-D): 24-pin DVD-D (supports 480i, 480p, 720p and 1080p). Includes HDCP (High-Bandwidth Digital Content Protection)

Karta graficzna GeCube ATI Radeon HD2400Pro 256DDR2 64bit PCI-E DVI/HDMI (jeszcze nie kupiona)

Wejścia: DVI, D-Sub i HDMI

I teraz pytanie... jaki kabel dobrać, aby jakość obrazu była jak najlepsza?? Oczywiście D-Sub odpada. Zastanawiją mnie 2 opcje:

HDMI-->DVI LINK

DVI-D --> DVI-D LINK

Podejrzewam, że lepszą opcją będzie ta pierwsza. A jeżeli nie to jaki kabel DVI-DVI dobrać jeżeli monitor ma DVI-D a grafika DVI-I

Proszę podawać linki z Allegro w miarę możliwości.

Proszę o jakieś sugestie... ^_^

piku
komentarz
komentarz

DVI jest zgodne z HDMI, różnicy w jakości obrazu nie zauważysz, sygnał w obu przypadkach jest przesyłany cyfrowo. Weź ten drugi kabel, tańszy jest :)

mobopx
komentarz
komentarz

ale jakim kablem to podłączyć?? Monitor mam na DVI-D a grafikę na DVI-I a to chyba się trochę różni... jeżeli możesz to podaj jakiś link z allegro...

piku
komentarz
komentarz

DVI-D różni się od DVI-I tym, że to pierwsze przesyła sygnał tylko cyfrowy, a drugie oprócz cyfrowego może również sygnał analogowy (dlatego wtyczka ma dodatkowe piny); tak więc jeżeli kupisz kabel DVI-D, będzie sygnał szedł cyfrowo, tak samo będzie jak kupisz kabel DVI-I - w tym przypadku sygnał także będzie przesyłany cyfrowo (ponieważ w monitorze masz DVI-D).

Suma sumarum jaki byś kabel DVI nie zakupił, ze względu na monitor sygnał i tak pójdzie cyfrowo.

mobopx
komentarz
komentarz

konkret... :)

i ostatnie pytania...

tutaj cycat z definicji

Format DVI-D (podobnie DVI-I) używa połączeń pojedynczych i podwójnych(posiadają dodatkowe 6 żył). Podstawowa różnica między połączeniami to stosowanie dwóch transmiterów TMDS 165 Mhz w połączeniu podwójnym i analogicznie jednego w pojedynczym. Podwójne połączenie potrafi przesłać sygnał o rozdzielczości 1920 x 1080 natomiast pojedyncze 1280 x 720.

1. brać single link czy dual link?? monitorek obsługuje rozdzielczość 1680x1050 więc chyba muszę brać podwójny (24+1) czy tak??

2. czy taka karta pod pci-e do 160 zł będzie obsługiwała rozdzielczość równą monitorowi czyli 1680x1050??

piku
komentarz
komentarz

1. Weź duala, kupiłem dla swojego monitora single linka i mogę osiągnąć max. 1280x1024 :/

2. Obsłuży bez problemu, da nawet radę z o wiele większymi rozdziałkami. Swojego Gatewaya z taką rozdzielczością miałem podpiętego pod Radeona 9550 i... GeForce4 MX440 :)

Lipton
komentarz
komentarz

Co do karty nie bierz jej bo to szajs. Wez 7300GT

mobopx
komentarz
komentarz
1. Weź duala, kupiłem dla swojego monitora single linka i mogę osiągnąć max. 1280x1024 :/

2. Obsłuży bez problemu, da nawet radę z o wiele większymi rozdziałkami. Swojego Gatewaya z taką rozdzielczością miałem podpiętego pod Radeona 9550 i... GeForce4 MX440 :)

Ja aktualnie też pracuje na GF4 MX440 :D. A co do kabla to od początku myślałem nad dualem... ale teraz wiem na pewno. Dzięki za pomoc i oczywiście +1 :)

Co do karty nie bierz jej bo to szajs. Wez 7300GT

Już mi tak doradzili. Ogólnie myślałem ze ATI są po prostu lepsze od GF stąd ten wybór. Biore 7300GT + DVI-D 24+1

Można zamknąć. Pozdro

Lipton
komentarz
komentarz

Aha pamietaj wziąść wersje DDR3!!!! Najlepiej jakby trafil Ci sie Galaxy z chlodzeniem Zalmana. Jezeli nie to bierz Palita.

edit: Napisz jeszcze jaki masz zasilacz bo może tego nie pociagnac. Nie wiem czy na AGP robia Galaxy z Zalmanem

mobopx
komentarz
komentarz

Tzn w sumie to ja jeszcze nic nie mam. Pracuje na starym jednocześnie składając nowego. Mam już wypatrzone wszystko oprócz grafy na którą zostało mi max 170 zł (PCI-E) z tym, że ja mało gram więc jakieś super wydajnej nie będę potrzebował. Zasilacz Chieftec 500W. Więc czekam na propozycje..

Palit GF 7300GT

webber
komentarz
komentarz

Palitowy 7300GT Sonic z DDR3 będzie ok, ten co podałeś ma DDR2

mobopx
komentarz
komentarz

270 zł... :angry: jeżeli rzadko poddaje się rozrywce w postaci gier komputerowych to aż tak ważne jest to DDR3??

mobopx
komentarz
komentarz

No fakt... na allegro nie patrzyłem :) a za 270 jest np. TUTAJ

Interesuje mnie tylko hałas tego małego wiatraczka. Zawsze ceniłem sobie (słabe bo słabe) karty chłodzone pasywnie... a ten mały wariat pewnie nieźle wyje...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Sirius to dziwny sklep. Albo mają całkiem niezłe ceny i, nierzadko, rzadkie części, albo ceny tak dawno nie aktualizowane, że wprost horrendalnie wysokie ;)

mobopx
komentarz
komentarz

Skoro mowa o Siriusie to się wcisnę.. bo chcę u nich złożyc kompa, ale nie wiem czy się opłaca. Tzn pod względem cenowym napewno tak.... ale obsługa ma wiele do życzenia i nie raz tro słyszałem. Jak pakowanie i wysyłka jest na takim samym poziomie jak obsługa to aż się boje co będzie gdy otworze pudło w częściami które musi do mnie przebyć ponad połowę Polski <_<

piku
komentarz
komentarz

Obsługa to ważny atut sklepu. Jeżeli stoi na niskim poziomie to lepiej kup gdzie indziej. U mnie w mieście jeden sklep kręcił mi z gwarancją płyty głównej, robili łaskę że mi sprawdzą jaki jest status realizowania gwarancji i od tamtej pory nic już u nich nie kupiłem (będzie jakieś 5 lat). Dobry sklep zawsze dba o klienta.

mobopx
komentarz
komentarz

jeszcze wrócę do kwestii tego Palita DDR3... dałoby radę wymontować ten mały wiatraczek i zastąpić go jakimś wolnoobrotowy 8x8?? Zależy mi na ciszy, ale z drugiej strony w tego Palita z Allgero mógłbym zainwestować. Co Wy na to?

zeniTh
komentarz
komentarz

btw. wracając do tego sklepu to polecam www.apollo.pl

mają miłą i nawet przyzwoitą obsługę ...

polecam

tazman
komentarz
komentarz

Wmontujesz stracisz gwarancję, jeśli chcesz się bawić w wyciszenie to raczej nie kupuj wentyla tylko inny rodzaj chłodzenia

mobopx
komentarz
komentarz

Racja. Więc pozostaje tylko opinia webber bo widzę, że ma ten sprzęt... jak oceniasz hałaśliwość tego cuda??

webber
komentarz
komentarz

Karty samej nie słyszę, bo mam BOXowy cooler na procu, dość głośny zasilacz oraz nonstop grającą muzykę :P Musisz się pytać kogoś bardziej uczulonego na ciszę, ta 7300 jest dosyć popularna i sporo osób ją posiada.

mobopx
komentarz
komentarz

BOXowy cooler na piecu.... mówi samo za siebie :D a sama karta to jedna z najtańszych chyba pod DDR3 a dodatku ma fajny zetaw kabli, które przydadzą mi się do monitora i tunera więc przewaga plusów. Dzięki za radę.

BTW... jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o fora ;) ... pisalem ten sam temat na kilku innych i łącznie na wszystkich nie uzbierałem tylu odpowiedzi co tutaj :) taka mała pochwałka na początek :brawa: i oczywiście duży plus... pozdro

piku
komentarz
komentarz

Ja mam taką w pracy i też nie potrafiłbym określić co tak naprawdę mi szumi w tym złomie ;) Ale chyba zasilacz ją zagłusza :) Poza tym możesz kupić pasywne chłodzenie, np. takie: http://www.allegro.pl/item320333798_arctic..._silent_pc.html, dość tanie i nie hałasuje.

mobopx
komentarz
komentarz

No tak ale to kolejne 60 zł. Jakbym miał to kupić to wole dołożyć do karty i kupić z pasywnym. A po za tym żeby to zamontować trzeba chyba zdjąć stary radiator z coolerem a to się wiąże z utratą gwarancji jak napisał tazman zobacze... w nowym kompie najgłośniejszy będzie zasilacz 27dB zobaczymy czy grafa go przebije :unsure:

Jeszcze jedno.. co lepiej:

Palit GF 8500GT 256 MB DDR2, 128 bit

Palit GF 7300GT 256MB DDR3, 128bit

ASUS GF 7300GT 256 MB Silent??? domyślam się, że DDR3 będzie najlepsza tylko że na nią muszę czekać bo przyjdzie pocztą a 2 pozostałe mam pod ręką... którą brać?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.