x-kom hosting

System nie widzi dedykowanej karty graficznej

kubas5
utworzono
utworzono

Dzień dobry, mam problem z kartą dedykowaną tj. radeon r7 260x. Po zainstalowaniu sterowników do karty zintegrowanej kompletnie nie widzi mi tej karty w systemie, w menadżerze urządzeń jest tylko żółty wykrzyknik przy PCI simple communication controller ale żadne sterowniki z oficjalnej strony AMD nie powodują, że karta zostaje wykryta wykryta. Nie za bardzo wiem o co chodzi, tym bardziej, że przed instalacją sterowników do zintegrowanej dedykowana karta była wykrywalna przez system.

Report.htm

bemol911
komentarz
komentarz
2 godziny temu, kubas5 napisał:

tym bardziej, że przed instalacją sterowników do zintegrowanej dedykowana karta była wykrywalna przez system.

 

To po co zainstalowałeś sterowniki do zintegrowanej ? usuń je i ponownie zainstaluj sterowniki od 260X. 

  • Dobra wypowiedź 1
rafalluz
komentarz
komentarz

No i do którego wyjścia monitor jest podpięty?

kubas5
komentarz
komentarz

No właśnie , problem jest w tym że gdy podłączam monitor kablem VGA pod kartę zintegrowaną to wszystko super działa, natomiast kiedy podłączam kablem vga z przejściówką DVI do karty dedykowanej to sam komputer odpala ale zero obrazu, przed chwilą sprawdziłem sytuację przy podłączeniu pod HDMI i sytuacja jest identyczna, komputer odpala, obraz czarny.

Youki
komentarz
komentarz

Dodatkowe zasilanie do GPU podłączone ?

kubas5
komentarz
komentarz

Rozumiem, że mówisz o zasileniu 6-pin tak? Tak, podłączone.

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić działanie tej karty w innym PC ?

  • Dobra wypowiedź 1
kubas5
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem w drugą stronę, podłączyłem starą kartę graficzną i wszystko działa. Sprawdzę jutro jeszcze tego Radeona na innym sprzęcie.

 

Edit : ponownie podłączyłem radka, dwa razy włączyłem komputer - czarny obraz. Za trzecim razem zaskoczyło. Już sam nie wiem co mam o tym myśleć.

Edytowane przez kubas5
Youki
komentarz
komentarz

Może niedociśnięta GPU była wcześniej czy coś. Sprawdzałeś teraz stabilność karty ?

  • Dobra wypowiedź 1
kubas5
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem kartę na innym mobo, ale tym samym zasilaczu i efekt jest identyczny. Dodatkowo miałem tutaj lepszy wgląd na całą sytuację i zauważyłem że wentylatory na karcie się rozkręcają przy starcie systemu i kilka sekund później się zatrzymują, startują  ponownie i tak w kółko. Zastanawia mnie tylko czemu jak już się odpali to wszystko jest okej. Czy może być to jakiś problem z napięciem?

 

edit : "świeży" plik z minidump, może to coś rozjaśni.

051116-13400-01.dmp

Edytowane przez kubas5
Youki
komentarz
komentarz

Gwarancję na GPU jeszcze masz ?

  • Dobra wypowiedź 1
kubas5
komentarz
komentarz

Gpu zostalo sprawdzone na innej plycie glownej oraz zasilaczu i wszystko w 100 procentach działa poprawnie, wiec to wina raczej ktoregos z tych podzespołów. 

Youki
komentarz
komentarz

To sprawdź czy inną GPU wykrywa w Twoim złączu PCI-E

  • Dobra wypowiedź 1
kubas5
komentarz
komentarz (edytowane)

Wykrywa ale jest podobna sytuacja jak z radeonem, tj. Raz dziala a raz czarny obraz. Dodatkowo jest taks sytuacja ze po wlaczeniu z  powera komputer resetuje sie po dwoch trzech  sekundach i ddopiero za drugim wlaczeniem wszystko działa.

 

edit : ta druga karta działa, ale jest o wiele słabsza, to gso 9600 także nie wiem, może jednak zasilacz nie wyrabia na tym radeonie? ale martwią mnie te resety na początku, i tutaj nie ma zależności od karty, zawsze się pojawiają.

Edytowane przez kubas5
kubas5
komentarz
komentarz

Przepraszam za double posta ale potrzebowałbym informacji, czy moje założenie jest słuszne i czy rzeczywiście winą jest zasilacz? Mam modecom volcano 650w.

Tyoteysz
komentarz
komentarz

Weź go wymień na coś co można nazwać zasilaczem

  • Dobra wypowiedź 1
kubas5
komentarz
komentarz
3 hours ago, Tyoteysz said:

Weź go wymień na coś co można nazwać zasilaczem

Propozycja?

mam i3 3220, radeona r7 260x 2 gb, 8 gb ramu płyte msi h61, jaki zasilacz spokojnie poradzi sobie z takim zestawem?

bemol911
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, Tyoteysz napisał:

Weź go wymień na coś co można nazwać zasilaczem

 

Tak się składa że seria Volcano jest w porządku.

 

Cytuj

jaki zasilacz spokojnie poradzi sobie z takim zestawem?

Nawet markowe 350W.

Edytowane przez bemol911
  • Dobra wypowiedź 1
rafalluz
komentarz
komentarz

Najlepszy zdecydowanie Cooler Master.

kubas5
komentarz
komentarz

Ale teraz zauważyłem, że to używka, nie wiem czy warto się w to bawić.

Youki
komentarz
komentarz

To jak chcesz nówkę to zostaję CI VS 450W z 3 letnią gwarancją za te 150 zł. Także da radę.

  • Dobra wypowiedź 1
rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
54 minutes ago, kubas5 said:

Ale teraz zauważyłem, że to używka, nie wiem czy warto się w to bawić.

 

Coś za coś, wolisz nowego Malucha, czy używanego Golfa IV?

Edytowane przez rafalluz
  • Dobra wypowiedź 1
kubas5
komentarz
komentarz
2 hours ago, rafalluz said:

 

Coś za coś, wolisz nowego Malucha, czy używanego Golfa IV?

 

Wybrałem golfa :) Dobra, mam nadzieje że to już będzie koniec problemów.

kubas5
komentarz
komentarz

No cóż, coś mnie strzela już bardzo poważnie :) Wsadziłem w komputer cooler mastera i niestety nic to kompletnie nie zmienia. Jedynym możliwym winowajcą jest w tym momencie płyta główna, tylko kompletnie nie wiem w jaki sposób może ona obsługiwać starszą kartę jak np. tego gso 9600 a już radeona r7 260x nie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.