x-kom hosting

Przebudowa sieci domowej

Gość
utworzono
utworzono

Witam, mam w domu telefon stacjonarny, od którego kablem ADSL przesyłany jest sygnał do modemu, stamtąd kablem Ethernet do routera i mam sieć Wi-Fi. Mam jednak w niedalekich planach przenieść zarówno modem jak i router na piętro domu, ale chcę aby telefon stacjonarny pozostał na parterze. I tu mam pytanie: Czy jeśli zwiększę długość kabla ADSL (pomiędzy telefonem i modemem) z metra do kilkunastu metrów (będzie przeciągnięty z parteru na piętro) to czy zauważalnie spadnie mi prędkość internetu? Mam nadzieję że wszystko dobrze wytłumaczyłem, proszę o szybką pomoc. Dzięki :)

antonex
komentarz
komentarz

Jeżeli użyjesz odpowiedniego przewody to nie (YTKSY lub skrętka komputerowa).

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli użyjesz odpowiedniego przewody to nie (YTKSY lub skrętka komputerowa).

Odpowiedni przewód to taki? http://allegro.pl/kabel-telefoniczny-rj11-wtyk-wtyk-20m-czarny-wawa-i5111900743.html

EDIT: Pogrzebałem trochę i już wiem o jaki kabel chodzi, ale niektóre kable YTKSY na allegro mają w środku 2 druty a niektóre kilkanaście, nie wiem który będzie odpowiedni, no i nie mam zaciskarki wtyków RJ11. Wysłałbyś mi link do jakiejś oferty na allegro z odpowiednim kablem i z możliwym zaciśnięciem wtyków RJ11?

EDIT2: Problem rozwiązany, pomoc znalazłem na innym forum. Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.