x-kom hosting

Problem z fps :(

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

??

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

Odpowiecie mi czy nie ?

Tomasz95
komentarz
komentarz

Włączałeś synchronizację pionową? (u mnie fpsy wahają się bez niej od 15 do 120, z włączoną mam cały czas około 60-75, ta synchronizacja w LoL'u niezbyt dobrze wstrzymuje fps na 60) Jeszcze możesz spróbować zmniejszyć priorytet klienta gry i zwiększyć na samej grze przez menedżer zadań. Za 45 minut napiszę coś jeszcze jak sobie przypomnę. (gra mi się zaczyna)

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

Czyli mam włączyć synchronizacje czy nie ?, a jaki ty masz sprzęt ?, chce żeny gra chodziła jak dawniej ;)

wisnai
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz od kogoś odkupiłeś? Sprawdź miernikiem napięcia. Kiedy ostatnio był format? Skanowanie komputera jakimś porządnym programem antywirusowym było? Pozbyłeś się robaków programem anti malware? Sprawdziłeś dysk pod kontem bad sectorów? Sprawdziłeś w menedżerze zadań czy jakiś podejrzany/podejrzane procesy niepotrzebnie pobierają Ci zasoby? Zobacz jak wygląda zakładka health dysku w programie HD Tune.

 

Karta jak najbardziej powinna Ci pozwolić na swobodną grę w LoLa, moim zdaniem spadki możesz mieć w momentach procesorowych gdzie ten Twój amd po prostu nie wydoli

Edytowane przez wisnai
NieznajomyXD
komentarz
komentarz

Ostatnio format robiłem 2 mieś temu i po zainstlowaniu nowej karty graficznej gdzieś 2 tyg temu nie robiłem formata ani nic tylko sterowniki stare usunąłem DDU, mam bardzo dobry antywirus Eset smart security 9 więc żadnego wirusa nie mam ani robaków, zasilacz mam nowy z serwisu, zakładka w Hd tune jest wszystko ok.

 

Ale kurcze jeszcze 7 mies temu lol chodził mi na max ust i nie było spadków poniżej 80fps w najg momencie, pózniej miałem przerwe od lola na pare miesięcy i w tym czasie miałem dodawany ram i ssd i nowy dysk hdd, i już po tej przerwie paru mies wróciłem do lola i fps były znacznie mniejsze, dodam że wtedy miałem 3gb ramu a teraz mam 16gb, wtedy miałem 2 jednakowe kości kingstona i może były w dual-channel o ile to ma jakieś znaczenie a teraz mam dwie kości po 8 gb tylko że jedna jest crucial ballistick a druga Kingston Fury HyperX. Martwi mnie to że mój kolega mając ten sam procesor, tyle samo ramu czyli 16, grający na monitorze o rozdzielczości coś ok 2556 na ileś i ze słabszą kartą graficzną AMD ma więcej fps o de mnie :( Proszę was o pomoc kiedyś było lepiej i chciałbym żeby gra chodziła tak jak parę mies temu nwm może format zrobić znowu, może system zmienić nwm tylko proszę was o pomoc bo specjalnie kupiłem też kartę graficzną żeby te fps były większe a teraz hajsu nie mam, a i nawet na ust minimalnych w lolu mam max 100fps a f tf 50 fps :( !! Dzięki i pozdrawiam 


A teraz pamięci są w single-channel ale nwm czy to ma jakieś znaczenie ;)

wisnai
komentarz
komentarz (edytowane)

8 czy 16 gb ramu nie ma żadnego znaczenia, ponieważ do każdej gry 8 gb ramu wystarczy z zapasem. Profilaktycznie możesz spróbować odaplić komputer tylko na jednej kostce 8 gb - raz na tej, później na drugiej. Spróbuj ustawić bios na domyślny. Także 8 czy 16 gb w grach nie ma żadnej różnicy tym się nie sugeruj, a jak bad sectory?

 

Ostatecznie możesz spróbować wyłączyć antywirusa i zobaczyć jak bez niego zachowa się fps w grze.

Edytowane przez wisnai
NieznajomyXD
komentarz
komentarz

Ale jak to na domyślny, a i ostatnio aktualizowałem bios nwm może powrócić do starej wersji ?

wisnai
komentarz
komentarz

Nie. To nic nie zmieni, Bios Default - domyślne ustawienia BIOSU.

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

ok, a bad sectory czy jak to się zwie mogę sprawdzić w HD tune w zakładce "error scan '' ?

wisnai
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, chociaż wątpie, że to dysk ale możesz sprawdzić. Miej odhaczone quick scan, niech sprawdzi dokładnie. Możesz sprawdzić jak się zachowa np. Twoja karta w komputerze kolegi, jak się sprawdzi kolegi karta w Twoim komputerze, sprawdź na zasilaczu kolegi- oczywiście jeżeli będzie na tyle miły i na to pójdzie. Ja bym sprawdził ten zasilacz. Poobserwuj w menadżerze zadań jak się zachowują procesy, może to być też wina optymalizacji samej gry? Z innymi grami masz problemy, są jakieś drastyczne spadki?

 

Oczywiście przy zabawie w podmiane sprzętową, sprawdź czy zasilacze wydolą pod daną konfiguracje, żeby nie było niespodzianek.

Edytowane przez wisnai
NieznajomyXD
komentarz
komentarz

no niestety ale nie mam takiej możliwości żeby u kolegi sprawdzić ;(, ale w innych grach nie mam prblemu z fps tylko w lolu w iinych grach jest ok ;) a i dysk nie wykrył żadnych bad sectorów ;)

wisnai
komentarz
komentarz

Czyli to wina optymalizacji, nowych aktualizacji w grze. Skoro w innych grach jest ok to sprawa jest jasna. Porób dla pewności testy syntetyczne, ale to wina samej gry raczej.

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

ok dzięki, a te tesy syntetyczne czyli jakie ? xd 


a i, nawet na najniższych ust mam max 90fps po 15min, a ile powinienem mieć fps normalnie i w najgorszym momencie ?


na tym kompie ?

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

???

wisnai
komentarz
komentarz

Wróżką nie jestem :D googluj co to jest. 60 Ci wystarczy odświeżanie monitora i tak nie pozwoli Ci na wyświetlenie więcej klatek niż 60. Benchmark zrób - 3dmark11 porównaj swoje wyniki z innymi z podobną konfiguracją, cinebencha póść zrób to samo, itp. Moim zdaniem masz wszystko ok, skoro inne gry działają.

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

No tak ale pare miesięcy było o niebo lepiej (jeszcze ze starą kartą graficzną i 3gb ramu) a teraz ? max 90fps

Tomasz95
komentarz
komentarz

ok dzięki, a te tesy syntetyczne czyli jakie ? xd 


a i, nawet na najniższych ust mam max 90fps po 15min, a ile powinienem mieć fps normalnie i w najgorszym momencie ?


na tym kompie ?

Ile masz fps: na starcie gry, po 5, 15, 25, 35 i 40 minutach gry? (max. i min. ustawienia) Ważne żeby było powyżej, lub około 60 fps.

I napisz do supportu gry. Mi pomagali z pingiem, z fps też nie powinno być u nich problemów.

Mam dziwny pomysł, może spróbujesz przy pomocy np. MSI Afterburner zmniejszyć szybkość działania karty graficznej. (tylko pamiętaj żeby potem wrócić do normalnych wartości)

W panelu ustawień karty graficznej spróbuj też coś pozmieniać.

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

Kurna nie mam sił do tego, w tf mam po 35fps brak słów chyba wywale tego kompa za okno nie wiem co mam zrobić kurcze kolega słabszego kompa ma ode mnie i więcej fps.....

NieznajomyXD
komentarz
komentarz

???? proszę o odp 

  • 3 tygodnie później...
Tomasz95
komentarz
komentarz (edytowane)

Za 50 zł możesz kupić GT9800. Na tej karcie gra działa świetnie. Nawet do około 180 fps. 

Edytowane przez Tomasz95
Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

1. w biosie ( tym przed włączeniem systemu ) przywróć ustawienia domyślne

2. ustaw : panel sterowania>opcje zasilania i wybierz wysoka wydajność

3. odinstaluj sterowniki od karty graficznej tym programem, poradnik tutaj :

http://tcgforum.pl/Watek-jak-calkowicie-usunac_245

4. zainstaluj najnowsze sterowniki do karty z nvidia.pl

5. teraz prawym na pulpit : panel sterownia nvidia > ustawienia 3D > zarządzanie ustawieniami 3D > ustawienia globalne > tryb zarządzania energią i ustaw pref. max wydajność i zapisz ustawienia

6. wyłącz synchronizacje pionową w grze

daj znać czy coś pomogło, komp ustawiony będzie na największą moc ale zjada więcej prądu niż normalnie

 

Edytowane przez Mogeto
PolishRacer
komentarz
komentarz

wejdź w managera zadan i procesy (jak masz odpaloną gre) wyłącz kilka niepotrzebnych procesów a sam proces gry ustaw na priorytet wysoki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.