x-kom hosting

Gt 9800 1gb/Gt 730

Tomasz95
utworzono
utworzono

Chcę zmienić gt 9800 ze względu na directx 11. Czy gt 730 będzie od niej wydajniejsza? I jak duże są możliwości podkręcenia gt 730? W gt 9800 po podkręceniu (najwyższa stabilna liczba mhz) w niektórych grach mam nawet o 25-60 fps więcej niż zwykle. (bez artefaktów, nazwy gier w których testowałem: League of Legends(przed ~80-100, po ~140-170), CS GO(przed ~45, po ~65-80), Hand of Fate(konkretnej liczby nie ma ale różnica była zauważalna), karta była podkręcana dzisiaj więc niewiele tego jest) 

W testach internetowych te dwie karty są na mniej więcej takim samym poziomie, jeśli chodzi o wydajność. 

 

Jeśli gt730 jest mniej wydajna w grach od tej aktualnej (i nie tylko) to jaką polecilibyście mi kartę do 250 zł (używana, allegro/olx) wydajniejszą od mojej aktualnej, dającą się podobnie lub bardziej podkręcić (nie jestem pewien czy tak to się nazywa) i posiadającą technologię directx 11? Mogą być też radeony.

bemol911
komentarz
komentarz (edytowane)

GT 730 nie nadaje się do gier, do 250 zł szukaj Radeona HD 7770

 

Podaj konfiguracje twojego PCta wraz z marką i mocą zasilacza.

Edytowane przez bemol911
  • 2 tygodnie później...
Tomasz95
komentarz
komentarz

GT 730 nie nadaje się do gier, do 250 zł szukaj Radeona HD 7770

 

Podaj konfiguracje twojego PCta wraz z marką i mocą zasilacza.

HD7770 jest najwydajniejszy w tej cenie czy są jakieś alternatywy? Z ciekawości pytam. (oraz dlatego że wolę sterowniki nvidii, na razie tylko z takich korzystałem)

bemol911
komentarz
komentarz (edytowane)
HD7770 jest najwydajniejszy w tej cenie czy są jakieś alternatywy?

 

Do 250 zł tak, za około 300 zł możesz szukać GTX 650TI Boost.

Edytowane przez bemol911
  • 2 miesiące później...
Tomasz95
komentarz
komentarz

Powróciłem z nieco większym budżetem. Co jest najlepsze do 400 zł? Wszędzie pokazuje mi 730 albo 740 gt. Karta może być używana, a nawet powinna. (chodzi o cenę używanej karty jakiegoś modelu, nie mam na myśli linków do przykładowo allegro) Zasilacz wytrzyma wszystko co zaoferujecie. (tylko nie wiem jakiej firmy, musiałbym znowu komputer rozkręcić żeby zobaczyć) Chodzi mi o najlepszą wydajność w grach. Opcjonalnie karta może obsługiwać dx 12. Mile widziana możliwość podkręcania.

bemol911
komentarz
komentarz

Do twojego procesora nie ma sensu kupować karty mocniejszej niż te podane wyżej. 

Tomasz95
komentarz
komentarz

Zaproponuj coś bez zwracania uwagi na procesor, jego też się kiedyś wymieni. 

bemol911
komentarz
komentarz

GTX 660/GTX 750TI lub GTX 660 TI jeśli twój zasilacz posiada dwie wtyczki 6pin oraz jeśli znajdziesz go w takiej cenie.

 

Podaj jeszcze dokładny model zasilacza. 

Tomasz95
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem zdjęcie zasilacza. Z tego wynika że ma 580 W, prawda? Nie jestem zbyt dobry w odczytywaniu tego.

DSC_0134.JPG

Edit. Jak zasilacz jest bardzo mocno zakurzony to wpływa to na jego moc? 

Edytowane przez Tomasz95
bemol911
komentarz
komentarz

Zasilacz jest ok.

 

Godzinę temu, Tomasz95 napisał:

Edit. Jak zasilacz jest bardzo mocno zakurzony to wpływa to na jego moc? 

 

Może się przegrzewać. 

Tomasz95
komentarz
komentarz

Ale moc będzie ta sama, prawda? (czy zakurzenie nie ogranicza mocy zasilacza?)

bemol911
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Tomasz95 napisał:

 

Ale moc będzie ta sama, prawda?

 

 

Prawda, ale przy dużym obciążeniu zasilacz może się wyłączać. 

Tomasz95
komentarz
komentarz

I ten 660 ti by pasował do tego?

bemol911
komentarz
komentarz
11 minut temu, Tomasz95 napisał:

I ten 660 ti by pasował do tego?

 

Do tego zasilacza ? tak. 

Tomasz95
komentarz
komentarz

Jak się to podłącza do zasilania? Trochę czytałem o tym w internecie i czasem ludzie coś piszą o dokupywaniu jakichś kabli. Będę mógł to od razu zainstalować czy trzeba coś dokupić?

bemol911
komentarz
komentarz

Musi podłączyć do karty graficznej dwa kable idące z zasilacza, te kable mają takie wtyczki

 

pcie6index.jpg

Tomasz95
komentarz
komentarz (edytowane)

MSI GTX 660 TI Power edition overclocking, czy taka karta również wymaga tylu kabli - pinów?

Edytowane przez Tomasz95
Youki
komentarz
komentarz

Tak.

Tomasz95
komentarz
komentarz

Bardzo cieszę się na tą kartę ale mam pewne wątpliwości. Nazwa karty z tyloma słowami jest trochę podejrzana, i cena też tylko trochę wyższa niż zwykłych gtx 660ti.

bemol911
komentarz
komentarz
Teraz, Tomasz95 napisał:

Nazwa karty z tyloma słowami jest trochę podejrzana

 

Co w tym podejrzanego ? podał pełną nazwę modelu karty.

 

 

Tomasz95
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, teraz już ostatnie pytanie, dotyczące wydajności tego. Do wiedźmina 3 w wymaganiach rekomendowanych wybrali kartę  karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770. Te wymagania są do ultra czy wysokich ustawień graficznych? I w jakich ustawieniach graficznych mógłbym zagrać na tej którą zamierzam kupić? Oczywiście, nie licząc ramu czy procesora, chodzi mi o samą grafikę i związane tylko z nią opcje.

W minimalnych też jest sama 660  to chyba nie może być źle. Ta moja to będzie wersja TI Power edition overclocking. To chyba ma dużą wytrzymałość na podkręcanie, prawda?

 

Dodam że gram w rozdzielczości 1280x1024.

Edytowane przez Tomasz95
Youki
komentarz
komentarz

Na wysokich w FHD

 

 

Tomasz95
komentarz
komentarz
15 minut temu, Youki napisał:

Na wysokich w FHD

 

 

FHD to jaka rozdzielczość?

Youki
komentarz
komentarz

1920x1080

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.