x-kom hosting

Karta się przegrzewa...

Bolek12345
utworzono
utworzono

Witam,

tak jak w temacie. Od jakiegoś czasu przegrzewa mi się karta graficzna. Skąd wiem ze to karta? Bo komputer restartuje się tylko wtedy kiedy jestem w grze.

Dodam tylko, że wyczyściłem całą jednostkę centralną z kurzu, wymieniłem pastę pod procesorem karty graficznej jak i zwykłym. Jeden wentylator z przodu, który wdmuchuje powietrze, a drugi z tyłu, który wydmuchuje.

W załączniku temperatura w spoczynku i temperatura w grze (proszę patrzeć na temp. MAX).

Karta jaką posiadam to NVIDIA GeForce GTX 660. Nic nie podkręcane, ustawienia fabryczne.

Gerlath
komentarz
komentarz (edytowane)

wg screenów nie przegrzewa się.

O ile pokazują poprawnie.
Na szybko- pod obciążeniem grafika wymięka (uszkodzenie np układu zasilania grafiki), lub bardziej prawdopodobne- pod obciążeniem wymięka zasilacz (jaka marka, model, próbowałeś na porządnej INNEJ jednostce)?

Oczywiście problemy softowe też możliwe...

Edytowane przez Gerlath
Paw565
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz?
Zmiejsz nieco takty w msi afterburner.

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić na innym zasilaczu ?

 

Obecny podłączony bezpośrednio do gniazdka czy przez listwę ?

Bolek12345
komentarz
komentarz

Niestety na tą chwilę nie mam innego zasilacza. Obecny podłączony jest przez listwę.

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź profilaktycznie podłączając bezpośrednio.

Bolek12345
komentarz
komentarz

Dalej to samo.

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki dokładnie zasilacz posiadasz? Marka i moc jest nam potrzebna.

 

Wyłączanie sie w momencie wejscia do gry nie tylko sugeruje przegrzanie, ale może sugerować nam problem energetyczny(zasilania).

W momencie przejścia do 3d karta zaczyna brać więcej prądu a jak zasilacz nie wyrabia to komp sie restartuje/wyłącza :)

Edytowane przez anioł
Paw565
komentarz
komentarz

@Up wyżej dał autor zdj ;)

Bolek12345
komentarz
komentarz

Błąd z mojej strony. Jest to pewnie wina zasilacza lub zasilania karty. Model zasilacza podałem wyżej. 

wygląda to tak, że odpalam grę, wchodzę na serwer i gdy zaczynam grać to komputer się restartuje. Może jest to spowodowane tym, że karta graficzna potrzebuje minimum 450W, a mój zasilacz ma tylko 450W. Powinien mieć więcej, czy powinno wystarczyć?

bemol911
komentarz
komentarz

Powinien mieć więcej, czy powinno wystarczyć?

 

Twój PC pod obciążeniem pobiera maksymalnie 260W więc zasilacz który posiadasz bez problemu powinien sobie poradzić.

anioł2009
komentarz
komentarz

Powinno wystarczyć ale inna sprawa że ten model zasilacza nie raz lądował na reklamacji z powodu nie trzymania napięć pod obciążeniem - nawet po roku użytkowania. Dobrze byłoby sprawdzić zachowanie kompa na innym zasilaczu markowym i podobnej mocy.

  • 2 miesiące później...
Bolek12345
komentarz
komentarz

Witam,

sorry, że tak długo nie odpisywałem, ale cieszyłem się graniem. :D

Powodem był zasilacz. Oddałem na gwarancję i odesłali nowy. Wszystko gra i trąbi :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.