x-kom hosting

Drukarka laserowa do 550zl

AnBAk
utworzono
utworzono

Witam pewna osoba z mojej rodziny chcialaby kupic drukarke laserowa, tylko ze nie moze sie zdecydowac na zaden konkretny model. Ja sam na drukarkach nie znam sie w ogole bo nigdy zadnej nie kupowalem i prosze o zasugerowanie jakies fajnej w powyzszym przedziale cenowym. Tu jest jeszcze kilka pytan po nizej: 

1. Czy drukarki laserowe moga drukowac w kolorze?

2. Czy drukarki laserowe sa tansze od tych na tusz w utrzymaniu? Chodzi o to czy tusz jest tanszy od tego czego napelniania jest drukarka laserowa.

 

Nie wiem na co moge liczyc w takim przedziale cenowym wiec wymagan wiekszych chyba nie ma.  

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

W użytku domowym stawiał bym na atramentówkę i kupował zamienniki. Bo laserowa w kolorze, może być trochę droga w utrzymaniu.

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

No i krowa straszna jest taka drukarka laserowa kolorowa- duża, ciężka...

 

Zastosowanie - gdy chcesz drukować duże ilości dokumentów /jakieś listy, faktury, książki czy tam co...

Naprawdę duże ilości  :cfaniak:

 

Nie wydrukujesz na tym zdjęcia. Nowe tonery /jak pisze powyżej - trochę drogo w utrzymaniu/ nawet zamienniki to koszt jednego koloru ponad 100 złotych.

Oryginały to nawet nie ma co myśleć. I oczywiście nowa to ma takie bardzo cieniutkie tonery co za dużo nie wydrukują 

 

Przykładowa drukareczka - tak podaję link dla poglądu coby sobie poczytać - może nie naruszę regulaminu:

http://www.centrumdruku.com.pl/oki/c301dn.cd#promocje

 

szczególnie radzę kliknąć na "eksploatacja"...

Edytowane przez r102
AnBAk
komentarz
komentarz

No i krowa straszna jest taka drukarka laserowa kolorowa- duża, ciężka...

 

Zastosowanie - gdy chcesz drukować duże ilości dokumentów /jakieś listy, faktury, książki czy tam co...

Naprawdę duże ilości  :cfaniak:

 

Nie wydrukujesz na tym zdjęcia. Nowe tonery /jak pisze powyżej - trochę drogo w utrzymaniu/ nawet zamienniki to koszt jednego koloru ponad 100 złotych.

Oryginały to nawet nie ma co myśleć. I oczywiście nowa to ma takie bardzo cieniutkie tonery co za dużo nie wydrukują 

 

Przykładowa drukareczka - tak podaję link dla poglądu coby sobie poczytać - może nie naruszę regulaminu:

http://www.centrumdruku.com.pl/oki/c301dn.cd#promocje

 

szczególnie radzę kliknąć na "eksploatacja"...

 

W użytku domowym stawiał bym na atramentówkę i kupował zamienniki. Bo laserowa w kolorze, może być trochę droga w utrzymaniu.

A laserowa czarno-biala? To samo?

IdCzarek
komentarz
komentarz

Jak sama laserowa czarna to bierz p1102 jak ma byc kolor i do mfp a nie tylko drukarka to szukaj wsrod epsonow serii L org tusze a wydruk w kolorze dluzo tanszy jak w laserze
Jak sama laserowa czarna to bierz p1102 jak ma byc kolor i do mfp a nie tylko drukarka to szukaj wsrod epsonow serii L org tusze a wydruk w kolorze dluzo tanszy jak w laserze

r102
komentarz
komentarz

Jak sama laserowa czarna to bierz p1102 jak ma byc kolor i do mfp a nie tylko drukarka to szukaj wsrod epsonow serii L org tusze a wydruk w kolorze dluzo tanszy jak w laserze
Jak sama laserowa czarna to bierz p1102 jak ma byc kolor i do mfp a nie tylko drukarka to szukaj wsrod epsonow serii L org tusze a wydruk w kolorze dluzo tanszy jak w laserze

 

Ponieważ chciałbym się czegoś dowiedzieć z twojej wypowiedzi - mógłbyś jeszcze raz napisać - po polsku ?

IdCzarek
komentarz
komentarz

OK - może za duże skróty myślowe :)

Jak chcesz drukarkę mono to bierz P1102 (HP)

jak ma być MFP a nie tylko drukarka - wersja do domu - to szukaj wśród EPSONÓW serii L, org tusze a wydruk w kolorze tańszy jak w każdym laserze.

Generalnie do domu swoim klientom sugeruje właśnie epsony serii L - czy to MFP czy tylko drukarka - naprawdę tanie w eksploatacji z orygialnymi tuszami.

Świetnie nadają się również do wydruku zdjęć, widziałem, pracowałem, szczerze polecam.

Co do kolorowego lasera samej drukarki to coś typu 
http://www.centrumdruku.com.pl/hp/color_laserjet_pro_cp1025_cf346a.cd

na tonery 310/11/12/13

nie ma problemów z kalibracją jak używasz zamienników jednej marki, ale zamienników a nie regenerowanego gówna ...

jak coś to jestem.

fikusik
komentarz
komentarz

a dlaczego pokazujesz wyższość tuszy oryginalnych nad zamiennikami, bardzo często zamienniki dorównują jakosći oryginałom bo wydruk niczym się nie różni.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Z prostego powodu, glowica urzadzenia przygotowana jest do pracy z okreslonymi parametrami tuszu (tak jak olej w silniku) mozna stosowac zamienniki ale nikt nie zagwarantuje Ci w 100% ze zamiennik ma takie same wlasciwosci fizykochemiczne jak org.

fikusik
komentarz
komentarz

ale przecież moża poczytać sobie testy ogólnodostępne, poza tym zamienniki są czesto bardziej wydajne niż oryginały.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Wydajnosc to tylko objetsc plynu, o jego jakosci wypowiedzialem sie juz wyzej.

fikusik
komentarz
komentarz

o wydajności świadczy też to, jaką ilość kartek o standardowej ilości znaków na stronie jesteśmy w stanie wydrukować na jednym zamienniku. 

IdCzarek
komentarz
komentarz

No oczywiście że tak ... przecież to logiczne, podawana wydajność jest przy 5% pokryciu strony, u jednych producentów jest to ilość kartek a u innych pojemność w ml.

mgie45
komentarz
komentarz

Laserówka kolor - dosyć droga z zakupie i utrzymaniu, laserówka mono - chcesz drukować dużo i tanio (ale bez koloru), potrzebujesz koloru i chcesz drukować tanio - to bierz atrament np. brother j105, model popularni i z łatwo dostępnymi zamiennikami.

  • Dobra wypowiedź 1
fikusik
komentarz
komentarz

zależy jeszcze czy drukujemy często czy rzadko, jak często to atramentóka sie sprawdzi, jak rzadko to niekoniecznie. na intensywność wydruku też warto zwracać uwagę. 

mgie45
komentarz
komentarz

Częstotliwość wydruku i to co się będzie drukowało to najważniejze opcje, też koszty zamienników od razu trzeba rozważyć żeby potem nie było niespodzianki.

  • 3 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

warto też patrzeć od jakiego prducenta kupujemy zamienniki.

IdCzarek
komentarz
komentarz

tylko drukowanie? jakie obciążenie miesięczne?

fikusik
komentarz
komentarz

drukowanie chyba w głównej mierze, najważniejsze, żeby nie przepłacać za materiały eksploatacyjne. 

  • 3 miesiące później...
Dżony2
komentarz
komentarz

Przepraszam, że podłączam się pod temat, ale jest on bardzo fachowy. Jakie mianowicie macie zdanie na temat drukarki laserowej Brother DCP 1510E?

  • 4 tygodnie później...
Dżony2
komentarz
komentarz

ja potrzebowałem czarno-białą i wziąłem takiego Brothera i jestem zadowolony.

  • 2 tygodnie później...
kladi90
komentarz
komentarz

ja mam brothera kupionego kilka lat temu w sklepie sferis za chyba 350 zł, urządzenie wielofunkcyjne atramentowee, ale zamienniki są tak taniutkie że praktycznie nie odczuwam kosztów a drukuję dużo :) i do tego skaner i ksero też się przydają.

zyta30
komentarz
komentarz

witam a na co zwracać uwagę przy drukarce jak chce by drukowała kartki takie typowe do zaproszeń? bo ta brother nie chce takich przyjmować

  • 2 tygodnie później...
Dżony2
komentarz
komentarz

Witam Was,

na cito poszukuję drukarki laserowej - jedną z opcji jest HP. Jakie opinie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.