x-kom hosting

OSX na PC i kilka problemów

mjuzik
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam nadzieję, że ktoś ma doświadczenia z Hackintoshem i mi pomoże:)

Zainstalowałem El Capitan na moim kompie i tak:

1. Systemu nie da się załadować z dysku - bios go nie widzi, muszę go ładować z bootloadera z pendrive.

2. OSX nie widzi pokładowej karty dźwiękowej i sieciowej.

3. OSX nie widzi dwóch gniazd USB 3.0, tych z tyłu na górze po lewej, na Win 7 mam do nich podłączoną myszkę i klawiaturę, pod OSX musiałem je wpiąć w inne porty.

Poza tym OSX chodzi bez problemu, jest mi potrzebny do pracy z Logic Pro X, którego nie ma na PC.

Specyfikacja kompa:

Asrock Z77 Extreme6

Intel i5 3350p

16GB pamięci DDR3

Edytowane przez mjuzik
  • 10 miesięcy później...

Barega
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak zrobiłeś bootowalnego Pendrive to przy instalacji OSX musisz sformatować dysk jako partycja OSX Extended, potem musisz na partycję systemową zainstalować tak zwany Bootloader, polecam ci Clover, wszystko trzeba skonfigurować pod swój sprzęt, do tego służy Clover Configurator, twoja karta dźwiękowa oraz sieciowa potrzebują sterowników, w OSX to nazywa się Kext (Kernel extensions), musisz mieć odpowiednie kexty, inaczej system nie będzie działać poprawnie, w tym może pomóc ci narzędzie zwane Multibeast, w przypadku USB 3.0 potrzebujesz kextów i prawdopodobnie Fixów, to też zrobisz Cloverem i Multibeastem.

Edytowane przez Barega

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.