x-kom hosting

VPS czy serwer dedykowany

filip1127
utworzono
utworzono

Witam,

 

Potrzebuje zmienić mój aktualny hosting. 

 

1.Chcę przenieść stronę firmy (około 10GB + 40GB na maile i inne rzeczy) 

2.Nielimitowane wysyłanie e-mail do klientów (subskrybentów, czasami życzenia). Nie chce być ograniczany limitami

3.Podgląd do wejść na stronę itp. 

4.Nieograniczona liczba domen

 

Jak myślicie. Czy przy tych potrzebach lepiej będzie wykupić serwer VPS czy może lepiej zamówić dedykowany który będzie odpowiadał moim potrzebom ? Czy obsługa VPS-a jest ciężka i trzeba się na niej znać?

 

Pytam ponieważ niektóre firmy hostingowe mówią mi, że lepszy będzie serwer dedykowany a niektóre, że VPS (jednak nie wiem czy poradzę sobię z jego obsługą)

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

W kwestii obsługi to przydały by się podstawy obsługi konsoli Linux i konfiguracji usług. To raczej robota dla profesjonalisty ale możesz się pouczyć i samemu to robić, ale to trochę ci zajmie.

 

VPS vs dedykowany

 

VPS to współdzielenie jednego komputera przez wielu klientów. Kupując VPS nie kupujesz zasobów całego komputera, tylko jego części. Na przykład cały komputer ma 16 procesorów, 64GB RAM, itd. A ty z tego komputera dostajesz na przykład 1 rdzeń 2GHz i 2GB RAM, itd. Idea VPS oparta jest na wirtualnej maszynie. Dzieli się zasoby jednego komputera na wiele maszyn wirtualnych. Kupując VPS, kupujesz tak na prawdę jedną z nich. VPS to kompromis między możliwościami a ceną.

 

Natomiast dedykowany serwer, to cały komputer dla ciebie. Kupujesz jeden, cały komputer z jednym procesorem, 2GB RAM'u i nie współdzielisz go z nikim, cały jest twój. Oczywiście taka opcja jest droższa, z wiadomych przyczyn.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
4pc
komentarz
komentarz

VPS w hekko, ewentualnie jeden z najwyższy pakietów na konto dzielone. Powinno na spokojnie dać radę. Skrzynki bez ograniczeń, wiadomości dzienne mają limit, ale to jest ogromna ilość.

  • Dobra wypowiedź 1
filip1127
komentarz
komentarz (edytowane)

Taki serwer VPS jak mówisz spełnia w pełni wymagania. Jednak boje się, że nie poradzę sobie z obsługą i konfiguracją, zabezpieczeniami itp. Jest to w rzeczywistości ciężka sprawa? A co myślicie o tym: https://futurehost.pl/hosting i dobranie  Dedykowany serwer pocztowy z własnym IP za 240zł? Limit 40k wiadomości na dobę. Co w pełni mi wystarczy.Była by to dobra alternatywna dla VPS-a?

 

W Hekko powiedzieli mi, że przy dedykowanych kontach dzielonych również są bardzo niskie limity. (pakiety PRO, POWER) dokładnie mówiąc około 5000 wiadomości na dobę.  A ilość subskrybentów i klientów w naszej firmie jest większa. Przy moim aktualnym hostingu wysyłając raz na tydzień newslettery za każdym razem osiągam limit i jestem zablokowany.  

Edytowane przez filip1127
  • 3 tygodnie później...
4pc
komentarz
komentarz

Tego Ci nie powinien. Podejrzewam, że tak jak w przypadku każdego parametru, to jest kwestia odpowiedniej kwoty - i wtedy ci dopasują dokładnie takie parametry, jakich będziecie realnie potrzebowali.

Emillod
komentarz
komentarz

Wysyłanie newslettera strasznie obciąża system, dlatego zaleca się korzystanie z zewnętrznych usług, takich jak chociażby mailchimp. 

Jeśli jesteś zainteresowany własnym serwerem to wszystko zależy tylko od budżetu, tak naprawdę np w przypadku rozwiązań chmurowych możesz sam zadecydować ile chcesz mieć RAM, pamięci dyskowej, CPU itd. 

 

Jeśli chodzi o zarządzanie takim serwerem to jest do tego wymagana podstawowa wiedza nt. serwerów. Podstawowe zabezpieczenia SSH, firewall itd itp etc. 

Jeśli masz wolny czas to również oczywiście możesz o tym poczytać :) 

  • 1 miesiąc później...
4pc
komentarz
komentarz

To wiadomo, że obciąża, ale wiele również zależy od tego, ile jest tych wiadomości.

Bo raczej wysyłka 100 maili nie sprawi, że serwer zacznie siadać.

Zresztą za swoim koncie wiem, że mam kilka tysięcy dziennego limitu.

Emillod
komentarz
komentarz

Jakbyś potrzebował pomocy przy konfiguracji serwera to możesz liczyć na moją pomoc. Możesz pisać na pw i Ci pomogę. 

 

Ogólnie to jeśli jest to 100 maili to jeszcze ujdzie, jednak tak czy inaczej nie widzę w tym sensu, skoro możesz WGL nie obciążać maszyny i skorzystać z darmowej alternatywy :) 

  • 3 tygodnie później...
4pc
komentarz
komentarz

Jeśli dobrze pamiętam, to na dzielnym mam ileś tam tysięcy dziennie wiadomości - taki limit.

Zakładam, że temat jest łatwy do ogarnięcia. Póki co u nas mieści się wszystko na kontach dzielonych. Nie widzę powodów do kombinowania z usługami i szukania innych.

  • 1 miesiąc później...
Ajlar
komentarz
komentarz

Hejka, jesli nadal potrzebujesz serwera dedykowanego, to moze zglos sie do firmy: https://www.sprintdatacenter.pl/serwery-dedykowane-w-sdc

Widze, ze maja teraz dosc niezla i atrakcyjna oferte - moze akurat cos Ci podpasuje?

4pc
komentarz
komentarz

Ale nie ma w tym niczego zaskakującego, oferta jak oferta, bez szału cenowego, więc co jest dla ciebie w tym tak zaskakujące?

Podaj jakieś parametry czy coś? Serwer jak serwer, firma też mało znana.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.