dominooo

Hosting i domena dla małej firmy

19 postów w tym temacie

Witam ,poszukuje hostingu i domeny dla małej firmy PL. Zależy mi przede wszystkim na dobrym pozycjonowaniu oraz w miare prostym panelu .Szczerze powiedziawszy jestem amatorem w tworzeniu stron internetowych itp. W ogarnięciu wszystkiego będzie mi pomagał brat.

Nie potrzebuje jakiejś dużej powierzchni dyskowej . Strona będzie w miare prosta.Więc co polecacie? Wiadomo w niskiej cenie , ponieważ tak jak wcześniej powiedziałem to nic zaawansowanego .Czytałem troche o hostingach hekko.pl czy home.pl ale zbytnio się na tym nie znam i mam nadzieję ,że pomożecie mi w znalezieniu tego czego szukam :D

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz jak to mówią: tanie mięso psy jedzą. Tańszy hosting pewnie znajdziesz, ale później będziesz narzekał na jakość.

Np. wspomniałeś o home.pl - tam domenę zarejestrujesz za 1 zł, ale po roku za przedłużenie będziesz musiał zapłacić 123 zł, więc już jesteś "w plecy", bo w progreso.pl odnowienie kosztuje 73 zł.

Naszą główną misją jest zadowolenie Klienta. Zadowolenie to nie tylko usługi na najwyższym poziomie, czyli przysłowiowy "święty spokój". To także prosta i jasna polityka cenowa. Hosting to inwestycja długoterminowa, warto więc wziąć pod lupę (czasami dosłownie!) szczegóły ofert różnych firm i dokładnie je przeanalizować.

Progreso stawia na przejrzystość oferty. Nie piszemy drobnym druczkiem. Nie posiłkujemy sie trikami marketingowymi mającymi ukryć prawdziwą cenę usługi. A przede wszystkim, dzięki promocji "Zostań z nami!" stali Klienci mają u nas rok do roku coraz niższą cenę serwerów. Bez sztuczek!

Cytat ze strony http://progreso.pl/o_nas/polityka_cenowa/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale to atrakcja? W hekko przedłużenie PL kosztuje 54 brutto, a można jeszcze taniej trafić.

A Home to wiadomo że jest strasznie drogie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc raczej pójdę w stronę hekko, mówisz że można lepiej trafić ,jakiś przykład mógłbyś podać hosting + domena z w miare dobrym pozycjonowaniem i oczywiście liczy się też stabilność. Czy po prostu brać hekko.pl ?

Tak przy okazji gdzie jest to 54 zł ? :D Ja widzę 49.99zł jako podstawowy pakiet a ten z domeną za 79 zł :)

Edytowane przez dominooo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

a widziales moze oferte firmy http://www.ddr.pl

Wg  mnie jest godna uwagi - sam mam tam u nich stronke, firma w ktorej pracuje takze i sobie chwale. Oczywiscie jest 14-dniowy okres probny, wiec mozesz smialo sprobowac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla porównania można wziąć sobie również ofertę od dhosting.pl - nie wiem czy mieliście okazję kiedyś testować, ale naprawdę dobra oferta w korzystnej cenie. Dla małej firmy i jej strony wizytówki spokojnie wystarczy najtańsza ich opcja. Przez telefon pomogą wszystko skonfigurować, więc nawet amator sobie poradzi :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie znam usługi, ale czym on wyprzedzają takie Hekko? Bo akurat w Hekko mam ten serwer od wielu lat i po prostu wiem, że on dobrze działa. Ludzie raczej szukając serwerów chcą świętego spokoju, bez ciągłych awarii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem dobrą ofertę hostingów i domen internetowych można znaleźć w https://dhosting.pl/ . Sprawdźcie sobie ich ofertę jeśli chcecie, naprawdę rzetelna firma i atrakcyjne ceny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale oczywiście nigdy z nich nie korzystałaś tak? Walisz wszędzie to samo, a oni nie mają ani dobrych cen, ani też nie widzę, żeby ludzie jakoś mega oceniali jakość. Przynajmniej spróbuj skorzystać z oferty, która promujesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zwracajcie nie tylko uwagę na cenę ale przede wszystkim na to jak często wykonywane są kopie bezpieczeństwa. Powinny być wykonywane codziennie albo przynajmnie kilka razy w tygodniu ( jak zadzwonicie do firmy to powinni Wam odpowiedzieć). No i dobrze jakby były przechowywane przez jakiś rozsądny okres  ( na przykład kilka dni a nie kilka godzin). Ze swojej strony polecam hosting Kylos:

https://www.kylos.pl/

Jest tam tanio i stabilnie. Poza tym mają dobry kontakt i wsparcie techniczne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, niczego tam nie miałem, ale na tle konkurencji jakoś szałowo nie wypadają - mam na myśli i ceny i parametry kont.

Zresztą... i tak najważniejsza jest stabilność i jakość działania tego serwera - nic ponadto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A może po prostu najmniejszy VPS od Firehost? Powinien działać pierwsza klasa, będzie stabilny i niezawodny.
Czy to nie jest po prostu lepszy kierunek? Moim zdaniem zdecydowanie tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tańszego vpsa masz w Hekko, zresztą w pewniejszej i bardziej znanej firmie, więc nawet nie rozumiem w jakim celu ktoś miałby się ładować w taką darmówkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie rozumiem gdzie widzisz tańsze, poza tym - Firehost ma darmowy test, więc o czym my w ogóle rozmawiamy, co?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Morelka

Jak ktoś weźmie VPS to dojdzie mu jeszcze kwestia instalacji, konfiguracji i konserwacji Linuksa. A przecież wykonanie prostej strony w CMS będzie dla amatora trudne.

Myślę, że wystarczy im na początek hosting + domena. Prostą stronkę niech wezmą na zamówienie, zrobioną w jakimś popularnym CMS. Od wykonawcy niech wpierw wezmą portfolio by ocenić jego kunszt. Pozycjonowanie tylko w jakiejś rozsądnej cenie, albo sami będą musieli się dokształcić.

@robbek

Kopię bezpieczeństwa klient powinien sam wykonywać. No chyba, że strona nie ulega zmianom, wtedy jedna kopia na samym początku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

VPS ma sens dopiero wtedy, kiedy faktycznie stawiacie na tej usłudze coś dużego.

Sklep, albo bardzo popularny serwis. Na pewno nie ma potrzeby stawiania czegokolwiek na VPSie jeśli to ma być coś niewielkiego.

Tylko dodatkowe koszty i problemy się robią. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta