x-kom hosting

porównanie Windows vs Linux

raffallcom
utworzono
utworzono

Witam. Mam za zadanie zrobić porównanie systemu Linux z systemem Windows pod względem wielozadaniowości oraz wielodostępności. Czytałem trochę o obu systemach lecz na różnych stronach są różne informacje a zadanie chciał bym wykonać poprawnie. Z góry dziękuje Wam za pomoc.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Obydwa systemy są wielozadaniowe i wielodostępne, więc chyba masz opisać od technicznej strony rozwiązania w obydwu systemach ?

Na twoim miejscu poszukał bym literatury fachowej, bo w necie to zwykle znajdziesz bardziej ogólne info. Może ta książka pomoże:

http://merlin.pl/Podstawy-systemow-operacyjnych_Abraham-Silberschatz-Peter-B-Galvin-Greg-Gagne/browse/product/1,456875.html

1130 stron ;)

 

Na Allegro widziałem używkę nawet za 25 złotych. W sklepie ponad 100PLN.

Albo macie w uczelni dobrze zaopatrzoną bibliotekę i znajdziesz tą pozycję ?

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
raffallcom
komentarz
komentarz

raczej biblioteka jest słabo zaopatrzona. nawet jeśli taką pozycję bym znalazł to musiał bym się jeszcze do niej dostać a chętnych nie brakuje. masz do polecenia jeszcze jakieś książki które mogły by mi się przydać(technik teleinformatyk)? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Książka którą podałem jest bardziej polecana dla studentów. Jeśli chodzisz do szkoły średniej lub studium, to raczej twojemu nauczycielowi chodziło o wypracowanie na temat tego co to jest wielozadaniowość i wielodostępność. Nie musisz tworzyć jakiejś głębokiej analizy. W skrócie, wielozadaniowość systemu operacyjnego to zdolność do uruchamiania wielu procesów na raz. Ale de facto nie są one wykonywane przez procesor jednocześnie ale umieszczane w rotującej kolejce. Na każdy proces jest przyznawany czas procesora, po czym obsługiwany jest następny proces w kolejce. Tutaj trochę głębiej o wielozadaniowości: http://www.zsoiz.home.pl/pliki/Procesy.htm

 

Wielodostępność systemu operacyjnego to możliwość jednoczesnej pracy w systemie większej liczbie użytkowników. Na przykład poprzez zdalne logowanie do terminala, lub zdalnego pulpitu. Wielodostępność to także możliwość tworzenia wielu kont użytkowników, z wydzielonymi zasobami, uprawnieniami, możliwością dopasowywania środowiska pracy do swoich potrzeb, tworzenia swoich profili.

 

Jakie książki ci polecić ? Są dwie drogi, albo spojrzysz na plan nauczania dla szkół średnich o profilu informatycznym.

http://www.mechanikryki.pl/programy/TI_351203_program_P_po_rec_publ.pdf

Wtedy uczysz się tego czego się od ciebie oczekuje. Albo druga droga, czyli zaczniesz się uczyć tego co lubisz w informatyce, co ma przyszłość i czego się będzie od ciebie oczekiwać w pracy.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.