x-kom hosting

Wentylator w obudowie AeroCool AeroEngine 2

Sleepy
utworzono
utworzono

Witam.

 

Pisze z problemem iż, mam taką obudowie jak w temacie, tylko jak wiadomo ona ma wentylator 140mm na przednim panelu obudowy i po przeniesieniu czesci z jednej obudowy do drugiej, nie wiedziałem jak podłaczyć kable od tego wentylatora. Jakby ktoś wiedział jakie piny podłączyć do konkretnych gniazd byłoby super. Daje podzespoły komputera:

 

Płyta główna ASUS M5A78L-M LE

karta graficzna Radeon HD 6870 1gb

zasilacz 450w

 

tluk
komentarz
komentarz

Ten wentylator ma wtyczkę typu 3-pin czy 4-pin (molex)?

Sleepy
komentarz
komentarz

Własnie nie ma pinów typu molex, ten wentylator ma od groma pojedynczych pinów i nie wiem dokladnie gdzie je podłaczyc wiem ze chyba w dolnym panelu tej płyty głownej, ale nie wiem w jakie wtyki.

DaLufuxa
komentarz
komentarz
http://www.xbitlabs.com/images/other/aerocool/p46s.jpg

Z tego co widzę na tym obrazku to wentylator ma czarny i czerwony przewód, zapewne te 2 piny są złączone razem. Też tak masz? Ta duża ilość pinów to może POWER, RESET, HDD itd?
Sleepy
komentarz
komentarz

Piny RESET, POWER, HDD i te inne mam podłaczone, tak bym nie korzystał z tego komputera :D. Prawdopodobnie tak mam, i co mam z tym zrobic?

Gdzie te piny podpiąć

Jra
komentarz
komentarz

Dobra słuchaj Ślepy, z wentylatora napewno wychodzą dwa lub 3 kabelki, albo czerwony i czarny, albo czerwony czarny i zółty. Sprawdź gdzie one idą, czy bezpośrednio do wtyczek które można podłączyć do płyty głównej lub zasilacza, czy może gdzieś do panelu z przyciskiem, którym można włączyć i wyłączyć podświetlanie tego wentylatora. Tak czy siak zrób zdjęcie tych wolnych pinów bo za skarby nie mogę sobie tego wyobrazić, a szukałem w necie i nie znalazłem.

Sleepy
komentarz
komentarz

To sa kabelki jedno-pinowe i wygladaja one tak...[attachment=47812:20160213_170535.jpg]

Jra
komentarz
komentarz

no to ja tu nic nie czaje, możesz zrobić fotkę tak żeby na tych kostkach jednopinowych były napisy?

  • 1 rok później...
Sleepy
komentarz
komentarz (edytowane)

Wznawiam temat wentylatora!!!! Wrzucam dwa zdjęcia z nazwami na tych pinach, byłbym wdzięczny za pomoc!! I podłączyłem ten czerwono-czarny kabelek w sensie ten molex co nie i on jest od podświetlenia wentylatora, czyli te mniejsze  piny które wysyłam to prawdopodobnie są od zasilenia tego wentylatora

 

Pozdrawiam^^

IMG_0665.JPG

IMG_0668.JPG

Edytowane przez Sleepy
Dopiska

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.