x-kom hosting

doradźcie w wyborze laptopa

mariorodrigez
utworzono
utworzono

witam, coraz gorzej chodzi mi PC i nosze się z zamiarem wymiany na laptopa. Środki to max 2700pln a służyć miałby głównie do domowego użytku stąd interesują mnie nieco mocniejsze parametry np dwurdzeniowy procesor chyba athlona 1,7-1,9 ghz, ram ok 1gb, dysk przynajmniej 120gb, karta grafiki chyba nvidia geforce z pamięcią 256mb lub 512mb. Przy okazji podpowiedzcie co to jest to cache ?? No i ogólnie by miał w miarę sporo mozliwości i wystarczył na jakiś czas. aha, wolałbym aby był z xp-kiem aniżeli z vistą. Wiem że jeszcze jest kwestia matrycy itp czy błyszcząca czy coś ale już tak bardzo się nie znam bo dopiero chcę zacząć przygodę z laptopem. Do tej pory chyba najbardziej przypasowały mi HP-ki. Ale jeśli polecacie coś innego to będe wdzięczny za radę i ewentualne linki do przykładowych modeli na allegro. pzdr Mariusz"

wiolonczelista
komentarz
komentarz

Odradzam szukania lapka z AMDkiem, bo strasznie prądożerczy i zastępuję grzejnik w zimę... http://www.allegro.pl/item315537504_hp_dv6...cja_krakow.html ??Chyba, że dołożysz 300 zł i będziesz miał całkowicie nowego :) Co do systemu to teraz racej ciężko o kompa z XP. Praktycznie nieosiągalne (poprawcie mnie jeżeli sie myle ;) ).

http://www.allegro.pl/item312279366_acer_a...160gb_dvrw.html - ma radka 128 MB własnej pamięci i niewiem czy może dobrać z fizycznej..

mariorodrigez
komentarz
komentarz

ok, to już coś niecoś wiemy. Czekam na dalsze podpowiedzi. A może gdzieś jest możliwość osobiście skonfigurować sprzęt? Dobrać oprogramowanie i parametry i taki złożą? I w grę wchodzi tylko nowy sprzęt na gwarancji, nie chcę używanego. Więc może jednam amd by się nadał?

Sebastian Skrzypek
komentarz
komentarz
A może gdzieś jest możliwość osobiście skonfigurować sprzęt? Dobrać oprogramowanie i parametry i taki złożą?

Owszem jest. Tylko, że widziałem to tylko na stronach typu: hp.com, dell.com, toshiba.com. Tam płacisz w dolarach. Wybierasz podstawkę i praktycznie każdy parametr możesz zmienić. Tylko ciężko będzie za 2700. to jest ok 1000 $ :D

Jeżeli odpowiada tobie kupienie kompa dolarami, to wychodzi bardziej opłacalnie.Tylko nie wiem, czy za tą kasę da się poszaleć. Największe różnice widać od ok 1500$ w górę :D

Więc może jednam amd by się nadał?

Nie. Będziesz miał więcej problemów niż pożytku. Np. latem komp może się wyłączać z przegrzania. Bateria krócej działa z AMD, bo ten pobiera więcej energii :)

wiolonczelista
komentarz
komentarz

Tak samo jak ja mówiłem. Wątpie żebyś znalazł coś lepszego. Jak będziesz sam wybierał podzespoły to napewno wyjdzie drożej niż wybrać gotowy model.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.