x-kom hosting

Tablet 7-8" do 500 zł

Muchol
utworzono
utworzono

Witam!

 

Tak jak w temacie szukam pomocy przy wyborze tabletu do tej ceny.

 

Moje wymagania:

- możliwość wsadzenia do niego karty SIM, aby można było poza domem korzystać z internetu.. ,

- wifi (mieszkam w domku jednorodzinnym, więc fajnie byłoby gdyby miało fajny zasięg) ,

- kamerka zarówno z przodu jak i tyłu (ta z tyłu ma być niewątpliwie lepsza) ,

Do czego będę używał/czego oczekuje od tabletu?

- przeglądanie internetu,

- pykanie w jakieś gierki (niekoniecznie jakieś wymagające super wydajności),

- płynne oglądanie jakiś streamów, jednocześnie przy tym przeglądanie np. facebooka. ,

- chciałbym móc podłączyć do niego klawiaturę/myszkę/pena co się nazywa chyba OTG,

- wbudowana pamięć może mieć nawet 4GB o ile jest możliwość wsadzenia tam karty pamięci..

 

Chciałbym unikać marek typu Kiano, Manta, Goclever itp..

Najlepiej jakby to był jakiś lenovo, asus..

 

Tablet ma być nowy.

Kosztem lepszego aparatu, wyświetlacza 8 calowego oraz pamięci ram 2 GB mogę dołożyć jeszcze tą stówę :]

 

Trochę wymieniłem tych moich życzeń :>

Niemniej jednak liczę na Waszą pomoc my friend ;)

Muchol
komentarz
komentarz

No jest spoko. Tylko kolor do mnie nie przemawia zbytnio. Znalazłem jeszcze to http://www.mediaexpert.pl/tablety/tablet-lenovo-tab-2-a8-50l-lte-niebieski,id-591251#tab_accessories Specyfikacje mają podobną, różnią się chyba tylko tym, że ten podany przez Cb ma moduł AGPS oraz GPS, a ten mój tylko GPS - który jest lepszy? ten z literką A czy bez niej? Wyświetlacz u Twojego jest 5 punktowy, u mojego 10 punktowy, co to oznacza?

 

Czy ten Procesor Cortex-A53 jest spoko? I myślisz, że z 1 GB ram nie będzie jakiegoś zamulania? Przy regularnym wyłączaniu zbędnych aplikacji : ] Ale wiadomo nie zawsze wszystko można wyłączyć

Youki
komentarz
komentarz

a moduł AGPS oraz GPS, a ten mój tylko GPS - który jest lepszy?

To ten sam model, tylko inny opis na dwóch portalach

Muchol
komentarz
komentarz

Serio?;d

 

Czytałem też opisy w innych sklepach i tam jeszcze co innego piszą.

Powiedz tylko co sądzisz o tym procku, bo nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat, prócz artykułu sprzed kilku lat : ]

A ekran 10 punktowy to jak się dowiedziałem oznacza po prostu, że możemy "sterować nim 10 palcami jednocześnie?;p

Youki
komentarz
komentarz

ekran 10 punktowy to jak się dowiedziałem oznacza po prostu, że możemy "sterować nim 10 palcami jednocześnie?;p

Tak.

 

Do zwykłego przeglądania internetu, pogrania w gierki jakieś tam wystarczy ten CPU 

  • Dobra wypowiedź 1
Muchol
komentarz
komentarz

To go biorę. Orientujesz się może tylko czy obsługuje on OTG? Bo przeglądałem specyfikacje we wszystkich sklepach na ceneo i nigdzie nie ma tej informacji :/  A zależy mi na tym żeby móc sobie podłączyć do niego myszkę i klawiaturę, nawet jednocześnie.

Youki
komentarz
komentarz

Raczej tak.

Muchol
komentarz
komentarz

OTG w tablecie jest, bo zainstalowalem aplikacje która nam to mówi. Ale gdy podłączam do niego sprawną klawiaturę (myszkę też próbowałem) to nic się nie dzieje. Doczytałem, że trzeba zrootować tablet. Tak też probowałem zrobic instalując ze sklepu play USB OTG HELPER [root]. Gdy ją włączam wyskakuje komunikat "root access unavailable su binary not foun! This app will not work Press OK buttton to exit.." :/

 

I jeszcze pytanie nr. 2 Chciałem sobie zainstalować gierę, w którą grałem już nawet na moim poprzednim tablecie (jego koszt to aktualnie 200zł nowy). Gdy już ją znalazłem (bo nawet nie chciała mi się wyszukac w sklepie play to zamiast przycisku pobierz etc. mam "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją" :/ Czyli, że co, mam za dobrego androida, bo za starego na pewno nie ;/

Youki
komentarz
komentarz

USB OTG HELPER [root].

Tym nie zrobisz root'a, poza tym wiąże się on z utratą gwarancji. 

 

"Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją" :/

Poszukaj instalki na apkmirror.

Muchol
komentarz
komentarz

Dzięki, giere ogarnąłem;p

A z tym OTG to nie wiem. Nie powinno być tak, że od razu po wpięciu myszki/klawiatury zaczyna ona działać ;> może okazuje się jednak, że nie mam tego OTG

Youki
komentarz
komentarz

Nie powinno być tak, że od razu po wpięciu myszki/klawiatury zaczyna ona działać

Zależy od tabletu, masz pendrive'a ?

Muchol
komentarz
komentarz

Zależy od tabletu, masz pendrive'a ?

Tak jakiś mam

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź najpierw z pendrivem.

  • 2 tygodnie później...
kusmiraz
komentarz
komentarz

Sprawdź najpierw z pendrivem.

K, sformatowalem pendrive do systemu plikow 32 czy cos takiego robiąc to jak ten gościu (https://www.youtube.com/watch?v=pRVdk2HKFi0), wrzucailem na tego pena jakąs nutke, podlaczam do tabletu z apomoca kabla otg i nic. Inna sprawa gdy wszdzę sobie kartę pamięci do takiego czegoś http://allegro.pl/czytnik-kart-pamieci-shiru-sd-microsd-usb-microusb-i5788137512.html i podlacze od razu pod tablet (nie bawiąc sie wczesniej w formatowanie na 32itp.) wtedy tablet bez problemu wszystko czyta

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.