x-kom hosting

Drukarka Canon bardzo wolno drukuje..

.Elemental
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam !

 

Tydzień temu zakupiłem drukarkę Canon Pixma 6850. Rozpakowana i podłączona została przedwczoraj a wczoraj został wykonany tylko wydruk testowy.

 

Gdy dzisiaj postanowiłem coś wydrukować (Pełna kartka A4 w standardowej jakości), zauważyłem, że drukarka strasznie powoli drukuje.. Czasami normalnie głowica śmiga a czasami robi stop i się zastanawia od 15 do 60 sekund… Po tym czasie znowu przejeżdża raz a następnie ponownie robi stop.. Wydruk na zwykłym papierze do ksero. Sam wydruk w jakości standardowej. Ogólnie to trwało jakieś 2 - 3 minuty. 

 

I jeszcze inne pytanie… Czy to normalne, że drukarka do pierwszego wydruku od włączenia przygotowuje się jakieś 3 - 5 minut ? 

 

Wszystko było drukowane z poziomu Photoshop

 

//Edit

 

Teraz wydrukowałem jeden dokument PDF z przegladarki Safari. Drukarka przygotowywała się niecałe 2 sekundy a wydruk trwał z jakieś 4 sekundy.

 

Problem prawdopodobnie tkwił w złym ustawieniu opcji druku w Ps

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez .Elemental

fikusik
komentarz
komentarz

nie martwiłabym się o to, że drukarka trochę się zamula, czy ostatnio wymieniałeś jakieś części eksploatacyjne czy też może wymieniałeś tusze?

marios1234
komentarz
komentarz

Właśnie chciałem o tym napisać, że lepiej zrobić eksport do pdfa i drukować z poziomu windy, aniżeli z PS-a.

.Elemental
komentarz
komentarz

@fikusik, Nic nie było w wymienianie. Drukarka jest nowa (Zakupiłem gdzieś tak 23 grudnia) a uruchomiona pierwszy raz została jakiś tydzień temu. Co do części to nic nie było wymieniane a tusze które są w drukarce to te "startówki"

 

@Marios1234, teraz drukowałem dokument tekstowy z internetu (PDF) i drukarka znowu przygotowywała się parę minut do druku.. Podczas przygotowania słychać tylko pracujące rolki. Tzn pracują parę sekund i przestają. Po paru minutach drukarka dopiero pobiera papier i już drukuje z normalną prędkością

Pukawka
komentarz
komentarz

Ja mam jakiegoś innego Canona, i przy pierwszej kartce też trzeba zawsze chwilę poczekać.

Co do druku z Photoshopa to się nie znam, ale wydaje mi się, że może to wolniej iść ze względu na to, że to jednak porządny program graficzny (prawdopodobnie coś w nim robiłeś).

fikusik
komentarz
komentarz

@fikusik, Nic nie było w wymienianie. Drukarka jest nowa (Zakupiłem gdzieś tak 23 grudnia) a uruchomiona pierwszy raz została jakiś tydzień temu. Co do części to nic nie było wymieniane a tusze które są w drukarce to te "startówki"

czasami jak ktoś wymienia części eksploatacyjne w drukarce to można je źle zamontować i potem drukarka źle pracuje. 

  • 3 tygodnie później...
Arsa_pl
komentarz
komentarz

To fakt,dlatego raz jeszcze wymień tusze,zainstaluj oprogramowanie i być może wtedy problem zniknie. Możliwe że tusze startowe po prostu przyschły i dlatego tak wolno drukuje.

  • 9 miesięcy później...
Orzełek
komentarz
komentarz

Witam,
wiem że temat skończył się jakiś czas temu, ale chciałam zadać jedno pytanie ;)

@.Elemental jak Ci się od tamtego czasu sprawuje drukarka, bo się zastanawiam nad jej zakupem ^_^
Interesuje mnie sprawność działania jak i średnie koszty eksploatacji..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.