x-kom hosting

MSI R9 290 overheat!

Shift3R
utworzono
utworzono

Witam, borykam się od nie dawna z problemem mojej karty graficznej... strasznie się poci potrafi sięgnąć nawet 98°C.

Kiedy kupiłem Rainbow 6 Siege to karta zaczęła szaleć nie tylko w R6, ale w BF4 też... co najgorsze kiedy karta ma 94°C to ok taka jest wartość podana przez producenta, ale ta sięga prawie że 100°C.

Kolejny problem to taki, że miałem przekręcone gwinty przy mocowaniu wiatraczków do radiatora i musiałem powiększyć gwint, aby przykręcić nowe śrubki i tu właśnie nasuwa się pytanie czy jest możliwość oddania karty na gwarancję jeżeli zmieniłem śrubki? Wiatraczki działają normalnie sprawdzałem w MSI Afterburner i SpeedFAN podkręcone są chyba do najwyższych obrotów, ale czy gwarancja to uzna?

Krisgard
komentarz
komentarz (edytowane)

A pastę termo przewodzącą zmieniałeś ? 

Co do gwarancji wątpię by to przyjęli. 

Edytowane przez Krisgard
cinomatic
komentarz
komentarz

O gwarancji na 90% możesz zapomnieć - ze względu na mechaniczną ingerencję w karte graficzną.

 

Kolega wyżej jednak ma znaczącą rację o zmianie pasty. I lepiej użyć jakiejś porządnej. To znacznie obniży temperaturę.

Shift3R
komentarz
komentarz

Czyli wymiana pasty... robić to samemu czy lepiej iść do specjalisty?

Co do gwarancji też tak myślę, ale wolałem zapytać jeszcze chyba przedzwonię do MSI Polska i się zapytam... dzięki za pomoc!

Ogarnę kartę i będę pisał czy działa normalnie.

  • 4 miesiące później...
Shift3R
komentarz
komentarz

Witam ponownie.

Otóż minęło trochę czasu od wymiany pasty termo przewodzącej i znów pojawił się ten sam problem karta osiąga temperaturę 96°C.

W Battlefield 4 przy takiej temperaturze gra zaczyna się zacinać i dostaje wysokie spadki FPS..., natomiast w Need for Speed 2015 przy temperaturze 92°-95°C gra się zawiesza i pozostaje tylko CTRL+ALT+DELETE i zakończ zadanie... . Problem występuję w różnych grach w postaci własnie zacięć i spadków FPS ktoś jakiś pomysł ? 

Co do ingerencji w kartę byłem u specjalisty i powiedział, że po wkręceniu większej śrubki wydawca karty nie może nie przyjąć sprzętu na gwarancję ponieważ nie zostało nic uszkodzone... . 

Jeśli ktoś wie co może być powodem tych zacięć i spadków FPS proszę pisać bo jeśli problem nie ustanie będę musiał się obyć bez grafiki przez jakiś miesiąc i oddać na gwarancję . 

cinomatic
komentarz
komentarz

Ale jeżeli wymieniłeś pastę termo i problem ustąpił należy zrobić to jeszcze raz.

Tym bardziej że pytanie jaką pastę ten "specjalista" wogóle użył?

 

Co do gwarancji zawsze możesz spróbować bo to Cię nic nie kosztuje.

Wiem jednak że firma MSI bardzo restrykcyjnie podchodzi do swojego sprzętu i ingerencji w niego.

Ale spróbować zawsze można

 

P.S

Wymień pastę sam.

to kilka śrubek + kupno pasty i po sprawie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.