x-kom hosting

[Rozwiązany]Monitor do 700zł

speedy1b
utworzono
utworzono

Witam. Może doradzicie mi jaki monitor byłby najlepszy za kwotę do 700zł..... zależy mi zeby monitor

był z dobrej firmy takiej jak: LG, Samsung, Acer itp i zeby miał czyste kolory i dobry kąt widzenia....

Z Góry Dzięki

Pozdrawiam...

Lipton
komentarz
komentarz

Polecam od siebie LG podany przez abramuza

speedy1b
komentarz
komentarz

lepiej kupić panorame czy normalny....??

Spodobał mi się podany przez ambramuza "ASUS VW193D LCD 19" co o tym sądzicie?

co do monitorów philipsa nie za bardzo.... mój kuzyn ma 19 philipsa i kolory do kitu a o widoczności już nie mówie.......

pc_piotrek
komentarz
komentarz

Cześć

Radzę ci dołożyć z 400 zł i kupić lepszy monitor ponieważ te monitory co są tanie maja matrycę TFT i mają mały kąt widoczności.W większościach monitorów szybko pojawiają się bad pixele choć lg naprawia ci monitor gdy masz 1 bad pixela-dobra firma.Ja ci poradzę monitor BenQ FP91GP sam go mam i jestem bardzo zadowolony.Ma duży kąt widzenia ma taką samą dobra gwarancję jak lg i w tej klasie jest naprawdę tani.Mam go już rok i nie ma żadnych bad pixeli.Ma matryce MVA która zapewnia lepszą widoczność.Teraz ten monitor kosztuje ok.1000zł<to nie drogo.Ma 19 cali

Podam dane techniczne i link do sklepu

Typ matrycy LCD MVA

Format obrazu 4:3

Przekątna ekranu 19 cale

Rozmiar plamki 0,294 mm

Nominalna rozdzielczość 1280 x 1024

Jasność 250 cd/m2

Kontrast 1000 :1

Czas reakcji matrycy 8 ms

Kąt widzenia w pionie 178 Stopni

Kąt widzenia w poziomie 178 Stopni

Ilość wyświetlanych kolorów 16,7 mln

Gniazdo D-Sub 1 szt.

Gniazdo DVI 1 szt.

Wejście audio Nie

Wyjście audio Nie

Tuner TV Nie

Pilot Nie

Czytnik kart Nie

Głośniki Nie

Mikrofon Nie

Pivot Nie

Wbudowany zasilacz Nie

Możliwość zawieszenia na ścianie Nie

Zgodność z normami TCO03, ISO13406-2

Kolor obudowy srebrno/czarny

Wysokość 410 mm

Szerokość 422 mm

Głębokość 168 mm

Waga 5,1 kg

Wyposażenie przewód zasilający, przewód D-Sub

Pobór mocy Wł./Wył. 40/2 W

A sklep jest taki że idziesz do sklepu komputerowego w swoim mieście piszesz se na karteczce co chcesz i oni ci zamawiają tak jest najbezpieczniej z monitorami

bartEEEk
komentarz
komentarz

Ogółem polecam LG. Mam już od dłuższego czasu LG i b. dobrze mi służy.

speedy1b
komentarz
komentarz

tylko nie mam tyle kasy....

A co myślicie o tym Asusie ?

bartEEEk
komentarz
komentarz

Ja kupiłem (już dawno) LG FLATRON L1918S, za około 700zł. Może nie jest to najnowszy model, ale bardzo dobrze mi służy.

pc_piotrek
komentarz
komentarz

Tego asusa to ci nie radze słaby jest.Gdy będziesz miał bad pixela to ci nie wymienią bo powiedzą że nie spełnia norm uszkodzeń.Radzę Lg albo BenQ.Wstrzymaj się jeszcze uzbieraj trochę kaski i kup se benQ z lepszą matrycą bo te tft to lipa.

bartEEEk
komentarz
komentarz
Może mógłbyś dołożyć, do takiego Samsunga;)

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64...tc3VuZw==/32528

Mój starszy brat ma takiego u siebie w domku. Bardzo dobry monitor - polecam. ;)

nokia
komentarz
komentarz

Samsungi ogólnie nie są zbyt drogie; a parametry są całkiem fajne;) ;)

Wizualnie i jakościowo tez są dobre;) ;)

pc_piotrek
komentarz
komentarz

Po pierwsze w tym linku nic nie ma.A po pierwsze wszystkie monitory są dobre ktore ni maja matrycy tft i są to z takiej firmy jak Lg czy benQ.Samsung nie ma takiej gwarancji że jak wyskoczy bad pixel to wymienią ci na nowy.Powiedzą że nie spełnia norm uszkodzenia.A i Bartek zanim radzisz zobacz se lepiej co to bad pixele i do czego służy matryca.

speedy1b
komentarz
komentarz

hmmm.... no nie wiem...... czyli Asus odpada... zastanawiam się nad BenQ słyszałem dużo opini (tez innych produktów) ze ta firma to badziew....

pc_piotrek
komentarz
komentarz

Firma nie jest badziew.Robi dobre monitory.Jeżeli ktoś kupił monitor taki za 600 zł i mówi że badziew to racja ale taki badziew byłby w każdej firmie ponieważ na matrcy tft robią się częściej bad pixele.Poczytaj sobie na temat matryc i bad pixeli.a jeżeli nie chcesz się przekonać do benQ to zostaje terz bdb. firma LG

pc_piotrek
komentarz
komentarz

Ten mógł by być ale nie ma informacji jaka to matryca a i jeszcze jedno na tym monitorze chcesz oglądać filmy???Bo jeżeli tak to spoko panoramiczny może być.Ale jeżeli nie będziesz tylko oglądał ale i grał to nie radze ponieważ trudno dostosować rozdzielczość ekranu.

Tomek
komentarz
komentarz
A po pierwsze wszystkie monitory są dobre ktore ni maja matrycy tft i są to z takiej firmy jak Lg czy benQ.

Jeżeli nie ma matrycy TFT to jaką ma może OLED. TFT jest to technologia wytwarzania matryc w monitorach.

Rodzajami matryc TFT są np. TN, MVA, IPS itd.

Mylisz całkowicie pojęcia i nie masz pojęcia o tym co piszesz.

pc_piotrek
komentarz
komentarz

A wiesz czemu mówię abramuz że benq czy lg dlatego że jako jedyne firmy maja gwarancję na bad pixele.Gdy chodź jeden bad pixel ci pójdzie to oni ci monitor wymienią na nowy.A jeżeli chodzi o te matryce to sorry bo się pomyliłem.Ale nadal upieram się przy tym ze lepsza jakość jest wtedy gdy ma rodzaj matrycy MVA.Bo te dalsze co wymieniłeś to już są bardzo drogie i nie sadzę żeby się na to zdecydował

speedy1b
komentarz
komentarz
Ten mógł by być ale nie ma informacji jaka to matryca a i jeszcze jedno na tym monitorze chcesz oglądać filmy???Bo jeżeli tak to spoko panoramiczny może być.Ale jeżeli nie będziesz tylko oglądał ale i grał to nie radze ponieważ trudno dostosować rozdzielczość ekranu.

Czasami Filmy i często też gry... a więc panorama odpada??

cooperS
komentarz
komentarz

polecam tego asusa 193D, oczywiscie ze panorame

speedy1b
komentarz
komentarz

no tez mi się podoba tylko pc_piotrek mówił ze jest słaby ;/

mi się bardzo spodobał ten LG

http://allegro.pl/item311554866_lg_19_pano..._promocja_.html

i chyba się do niego przymiezam

pc_piotrek
komentarz
komentarz

Wszystkie te co podaliście mają rodzaj matrycy TN.Ja znalazłem tani monitor z matrycą MVA premium.O to link do niego

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._19_FP93GP.html

Ten monitor w tej cenie to najlepsze rozwiązanie.Polecam naprawdę to nie będzie zły zakup

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.