x-kom hosting

GTX 980 Ti low GPU load

dzixon
utworzono
utworzono

Witam

Mam taki problem. Rozchodzi się o to, że w pewnym tytule (America's Army) mam niski FPS jak na moją specyfikację. Zauważyłem, że podczas grania pokazuje mi GPU load na poziomie 50%, temp rzadko przekracza 62 stopnie ... a klatki spadają poniżej 144 (czego bym nie chciał ponieważ mam monitor 144Hz). Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Próbowałem już ustawić w sterownikach zarządzanie energią na max wydajność ale nie pomaga.

Taka sama sytacja występuje w GTA V. W miejscu typowo graficznym GPU load max 51% i ani drgnie ... temperatura max 64 st. 

 

http://zapodaj.net/696d51c2b6aaf.jpg.html

 

Sory za zdjęcie ale czarne screeny wychodzą w GTA V. 

Zastanawia mnie też fakt, że podczas grania CPU Z i HWinfo pokazują GPU load na poziomie 99% ... (W GTA V) Skąd taka różnica między MSI afterburner a innymi programami?

Spec :

i5 4690K @ 4,4
8 gb ram
SSD 
MSI GTX 980 Ti 6G 

TT 530 Smart SE

Gość
komentarz
komentarz

Jak ci rzadko przekrcza 62 stopnie to napewno nie jest 100% .Zapodaj sobie dsr na 2x lub 3 x

dzixon
komentarz
komentarz

Jak ci rzadko przekrcza 62 stopnie to napewno nie jest 100% .Zapodaj sobie dsr na 2x lub 3 x

DSR to jakieś ustawienie w GTA?

Gość
komentarz
komentarz

nvidia-control-panel-dsr-scaling.jpg

dzixon
komentarz
komentarz

Ani drgnie ... ustawiłem też opcje grafiki tak, że zjadało prawie 6G pamięci i nic ... 53 % max

Gość
komentarz
komentarz

To  daj wyzsza rozdzielczość

dzixon
komentarz
komentarz

nie da się na wyższa niż FHD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.