x-kom hosting

Który wybrać?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Youki ,
CrAcCkEn
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. składam Komputer i chciałbym się dowiedzieć, czy wszystko będzie ze sobą współgrało. Mówię, że jestem ciemny jeśli chodzi o podzespoły.

Płyta Główna ma współgrać z tymi podzespołami:            (Płyta Gigabyte F2A88XM DS2 )

 

Procesor intel core i5 6500 

Karta Graficzna MSI geforce 750 ti lub nVidia geforce gtx 750ti

 

Zasilacz Chieftec 750w (nie pamiętam dokładnie) 

 

 

Budżet: 500zł w Maju ok. 1100zł 

 

Czy jest możliwość kupna czegoś innego co będzie mniej więcej tyle samo wydajnie? 

Komputer będzie mi służył do gier CS:GO Battlefield 4 NFS 2015 i inne.

Edytowane przez CrAcCkEn

madzialex
komentarz
komentarz

To jest płyta pod procesory AMD, a nie Intela.

Youki
komentarz
komentarz

Podaj budżet może na cały zestaw bo póki co podajesz jakieś niezbyt optymalne podzespoły.

CrAcCkEn
komentarz
komentarz (edytowane)

Podaj budżet może na cały zestaw bo póki co podajesz jakieś niezbyt optymalne podzespoły.

Powiem inaczej. Mój budżet wynosi 1500zł (?) mogę wydać na płytę + - 500zł. zostaje mi 1000. w maju będę miał resztę kasy czyli ten tysiak. Oraz potrzebuję pomoc w złożeniu Komputera.

Ale jaki budżet? Płyta ma kosztować do 500zł (lub w maju do 1100zł)? Bo takie sumy napisałeś, a sam procesor wybrałeś za przeszło 900zł.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150-gaming-m3-b150-ddr4-sata3-usb3-1-atx-b150-gaming-m3-768062/

Inaczej. Jestem niedorozwinięty i nie umiem poprawnie napisać co chcę. Pisałem na różnych forach, ale coś się posty nie zapisywały a były naprawdę długie. Mój budżet wynosi na tą chwilę 500zł w maju będę miał 1100zł na procka bo kartę dostane za free ale karta musi być do 500zł-600zł (około).

Edytowane przez CrAcCkEn
Youki
komentarz
komentarz

zostaje mi 1000.

Na co ? Na całą resztę komputera ? 

 

Jak masz coś teraz kupować co do maja będzie lezało bezużyteczne i się kurzyło to nie ma sensu. 

madzialex
komentarz
komentarz

Youki ma rację - podzespoły lecą z cenami na łeb na szyję, podobnie jak i cała elektronika, więc zakupy na raty mijają się z celem. Co do kwoty 1500zł, to nie wiem, jak chcesz złożyć za to komputer gamingowy. Żeby mieć kompa, musisz liczyć koszt: procesora, płyty głównej, ramu (pamięci operacyjnej), karty graficznej, dysku, obudowy i zasilacza, chyba że już coś z tego masz. Jeśli masz, to teraz pytanie, co to jest, bo nie wszystko pasuje do konkretnej obudowy czy zasilacza, że już o dopasowaniu reszty bebechów do siebie nie wspomnę. Aha, no i jeszcze policz Windowsa za ok. 400zł, bo na Linuksie może być ciężko.

CrAcCkEn
komentarz
komentarz

Youki ma rację - podzespoły lecą z cenami na łeb na szyję, podobnie jak i cała elektronika, więc zakupy na raty mijają się z celem. Co do kwoty 1500zł, to nie wiem, jak chcesz złożyć za to komputer gamingowy. Żeby mieć kompa, musisz liczyć koszt: procesora, płyty głównej, ramu (pamięci operacyjnej), karty graficznej, dysku, obudowy i zasilacza, chyba że już coś z tego masz. Jeśli masz, to teraz pytanie, co to jest, bo nie wszystko pasuje do konkretnej obudowy czy zasilacza, że już o dopasowaniu reszty bebechów do siebie nie wspomnę. Aha, no i jeszcze policz Windowsa za ok. 400zł, bo na Linuksie może być ciężko.

Znowu zawiodłem. Jak wcześniej pisałem już kilka razy próbowałem napisać post. Potrzebne mi tylko te 3 podzespoły. Procesor, Karta Graficzna, Płyta Główna. Płyta Główna już jest teraz tylko został Procesor oraz Karta Graficzna. Kartę dostane za free, ale do 600zł muszę wybrać do tej kwoty. Procesor....1000zł to max co mogę wydać. Chyba że jakieś 100zł do dodania jest to ok.

Youki
komentarz
komentarz

Do tej płyty co wyżej podałeś nic sensownego nie dostaniesz. Lepiej ją sprzedać.

 

Poza tym jaki masz zasilacz ? 

CrAcCkEn
komentarz
komentarz

Do tej płyty co wyżej podałeś nic sensownego nie dostaniesz. Lepiej ją sprzedać.

 

Poza tym jaki masz zasilacz ? 

Chieftec 750w oraz 700w. Takie od znajomego dostaliśmy do wyboru. 

Youki
komentarz
komentarz

Czyli też nie masz.

 

Tutaj nie ma żadnych 700 W ani pochodnych sensu brać. 

CrAcCkEn
komentarz
komentarz

Czyli też nie masz.

 

Tutaj nie ma żadnych 700 W ani pochodnych s

Jaki będzie idealny? 

Youki
komentarz
komentarz

Zależy ile masz do wydania i jaką kartę graficzną będziesz miał. 

CrAcCkEn
komentarz
komentarz (edytowane)

Zależy ile masz do wydania i jaką kartę graficzną będziesz miał.Na 

Na Płytę Główną + Procesor ok. 1500 zł ||| Karta Graficzna 600 zł ok. ||| Zasilacz 300-350 zł.  

 

|| Zasilacz || 

|| Płyta Główna || 

|| Procesor || Intel Core i5 6500k 

|| Karta Graficzna || 

Edytowane przez CrAcCkEn
Youki
komentarz
komentarz

Intel Core i5 6500k 

Takiego CPU nie ma, chodzi Ci o 6500 czy o 6600K ? Ten drugi służy do podkręcania, w zestawie nie ma coolera więc trzeba dokupić.

CrAcCkEn
komentarz
komentarz

Takiego CPU nie ma, chodzi Ci o 6500 czy o 6600K ? Ten drugi służy do podkręcania, w zestawie nie ma coolera więc trzeba dokupić.Mo

Mój błąd, chodziło mi o 6500

Youki
komentarz
komentarz

To tutaj w zupełności wystarczy MSI B150 Mate. 

CrAcCkEn
komentarz
komentarz (edytowane)

OK. Czy Karta nVidia geforce gtx 750ti wystarczy czy będę musiał kupić kartę MSI?

 

P.S. przy zakupie tej otóż płyty głównej  będę musiał kupić kostki RAM ?

 

czy zasilacz 

Corsair CX Series CX600 wystarczy? Edytowane przez CrAcCkEn
Youki
komentarz
komentarz

Do tych gier to lepiej dorzucić do GTX'a 950 

CrAcCkEn
komentarz
komentarz (edytowane)

Do tych gier to lepiej dorzucić do GTX'a 950 

 

 

 

Kostki ram Hyperx ddr4 black 2666mhz starczą?


Czy zasilacz 500 lub 550 w starczy?


zestaw ASUS B150M A D3 + intel core i5 6500 

zasilacz corsair 500w

ram Kingston 2133mhz ddr4 8GB

Edytowane przez CrAcCkEn
  • Rekomendowana odpowiedź
Youki
komentarz
komentarz

ostki ram Hyperx ddr4 black 2666mhz starczą?

Chipset B150 max 2133 MHz obsługują.

 

zasilacz corsair 500w

Co to konkretnie za model ? Jak CX to kompletnie nieopłacalna w tych cenach propozycja. 

CrAcCkEn
komentarz
komentarz

Chipset B150 max 2133 MHz obsługują.

 

 

 

Co to konkretnie za model ? Jak CX to kompletnie nieopłacalna w tych cenach propozycja. 

Na zasilacz nie mam pomysłu a jest mi potrzebny natychmiast. 

Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy i Antec VPF 550W za te 260 zł 

CrAcCkEn
komentarz
komentarz

Wystarczy i Antec VPF 550W za te 260 zł 

Ok;) dziękuje za pomoc już niedługo kupie wszystko. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.