x-kom hosting

Gothic 3 - Bardzo, bardzo dziwny problem z FPS.

Ka4m3n
utworzono
utworzono

Witam.

Nie tak dawno kupiłem laptopa http://www.x-kom.pl/p/243029-notebook-laptop-156-acer-e5-571g-i3-5005u-8gb-10008-gf840m.html .

Działa bardzo fajnie, wszystkie gry (m.in GTA V ) działa na nim płynnie na średnich ustawieniach przy 45-60 FPS.

Jest problem z grą Gothic 3.

Otóż, miałem Windows 10. Chcialem uruchomić i był problem z FPS'ami, mianowicie miałem ich 17 na wysokich ustawieniach i 26 na niskich.

Jest to nieprawdopodobne. Nie mam pojecia czym to jest spowodowane.

 

Przesiadłem się na Windows 7 64bit. i mam ten sam problem, tyle samo FPS jak na Windows 10.

Mój brat ma sporo gorszy komputer odemnie, u niego - jak włączył GTA 4 lagował bardzo, a GTA 5 włączył i tylko 4 FPS do 3 FPS przy najnizszych ustawieniach, także to napewno nie wina sprzętu.

Musi być coś z gra nie tak. U mnie wogóle jest niegrywalna, a u niego - na sporo gorszym PC - działa wyśmienicie na najwyższych!

 

Bardzo proszę o pomoc. Głowię się i głowię ale nie mogę wykombinować.

Zainstalowałem następujące patche:

   * Gothic III - Path 1.12
   * Gothic III - Path 1.4
   * Gothic III - Path 1.6
   * Gothic III - Path 1.7
   * Gothic III - Path 1.7.5

nilhus
komentarz
komentarz

a mógłbyś podać specyfikację komputera brata? bo tak patrzę i o ile grafa rzeczywiście nie ma problemu to nie wiem jak te mobilne procesory

  • Dobra wypowiedź 1
Ka4m3n
komentarz
komentarz

PC brata:

Procesor: Intel® Pentium® Processor E5200 2x2.5GHz

Grafika: MSI nVidia GeForce GT630 2GB DDR3 128 bit

RAM: 4GB DDR3

nilhus
komentarz
komentarz

no i obstawiałbym właśnie na procek choć nie jestem pewny

teoretycznie z dość wydajnych ale niestety ultramobilne mają niskie taktowania a to już sprawia często problemy

Ka4m3n
komentarz
komentarz

To jest stara gra, więc jak ? Skoro GTA V tak dobrze chodzi, to Gothic 3 nie moze?

To samo jest w Wiedźminem 1.... Masakra...

nilhus
komentarz
komentarz

ok to chwilowo procek odstawmy skoro i wiedźmin :)

próbowałeś zainstalować starsze stery do gpu?

Ka4m3n
komentarz
komentarz

Nie probowalem :/ A jakie polecisz? Mogę spróbować się pobawić o ile nie zepsuje to systemu ;P

Mam windows 7.

nilhus
komentarz
komentarz

jakiekolwiek starsze :) choć najlepiej by było przynajmniej kilka wstecz

Ka4m3n
komentarz
komentarz

Ojj niebardzo wlasnie, bo moge zjebac system.

A na VirtualBox da rade? Sprobuje cos wykombinowac.

nilhus
komentarz
komentarz

? systemowi to nie szkodzi. odinstalowujesz stery od grafy, instalujesz starsze

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Gothic 3 w momencie debiutu był strasznie zbugowaną grą. Późniejsze łatki (większość fanowskich) pomogła ale nie naprawiła wszystkich problemów. Mówiąc inaczej- ten typ tak ma.

Ka4m3n
komentarz
komentarz

Cholera... Dziwna sprawa...

A jakie sterowniki od Nvidii polecicie? Bo ciągle wychodzą nowe, a nie wiem które mam sciagnac.

Paw565
komentarz
komentarz

Najnowsze - najlepsze

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Z doświadczenia wiem że nie do końca. Pamiętam jak grałem w Black&White, na GF FX5200, i przy nowszych sterownikach miałem artefakty.

Ka4m3n
komentarz
komentarz

Dobra panowie bo temat schodzi na inny plan.

Na najnowszych Gothic 3 nie działa prawidłowo. Strasznie mało FPS.

 

Zainstaluje sobie Windows XP na dualboot i potrzebuje sterowników optymalnych do tej gry.

Proszę o pomoc :D

Ka4m3n
komentarz
komentarz

@ref

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Zobacz w którym roku wyszła gra i z tego samego roku spróbuj wykorzystać sterowniki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.