x-kom hosting

Błąd systemu WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

MuchaJusia
utworzono
utworzono

Witam,
mam pewien problem. Zainstalowałem na nowym laptopie (Lenovo G510) windowsa 10, zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta, ale miałem taki problem, że co chwilę wyskakiwał mi błąd WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR i komputer się restartował. Na płycie producenta były dołączone sterowniki tylko do Windowsa 8.1, więc zainstalowałem ten system, wgrałem sterowniki z płyty, ale niestety wciąż wyskakuje ten sam problem.

Tak wygląda błąd: https://www.google.pl/search?q=whea+uncorrectable+error&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjimNK08aPJAhUovXIKHeCfDhUQ_AUICCgC&biw=1540&bih=841#imgrc=zMdSCRnyDAaKOM%3A

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny ?

 

Spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload. 

MuchaJusia
komentarz
komentarz

BIOS aktualny ?

 

Spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload. 

BIOS nie bardzo wiem jak sprawdzić czy jest aktualny. Jego wersja to: 79cn50ww(v3.09)

Tutaj link do folderu Minidump: https://www.sendspace.com/file/et08z7

Youki
komentarz
komentarz

Laptop był nowy?

MuchaJusia
komentarz
komentarz

Laptop był nowy?

Tak, laptop kupiony kilka dni temu

Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj raz jeszcze system, ale nie instaluj żadnych sterowników, zobacz czy będą problemy.

  • Dobra wypowiedź 1
MuchaJusia
komentarz
komentarz

Zainstaluj raz jeszcze system, ale nie instaluj żadnych sterowników, zobacz czy będą problemy.

Hmm...odinstalowałem wszystkie sterowniki, zainstalowałem kilka programów i wszystko normalnie działało dopóki nie próbowałem zainstalować AVG Antivirus, spróbuję zainstalować innego antywirusa, zobaczę czy coś to da


Hmm...odinstalowałem wszystkie sterowniki, zainstalowałem kilka programów i wszystko normalnie działało dopóki nie próbowałem zainstalować AVG Antivirus, spróbuję zainstalować innego antywirusa, zobaczę czy coś to da

Wydaje mi się, że to wina sterowników od zintegrowanej karty graficznej. Po ich zainstalowaniu pojawia się problem.

Youki
komentarz
komentarz

A jak zainstalujesz sterowniki ale ze strony Intela do tego układu taki sam problem ? 

MuchaJusia
komentarz
komentarz (edytowane)

A jak zainstalujesz sterowniki ale ze strony Intela do tego układu taki sam problem ? 

Tak, jest ten sam problem


Dzieje się to samo przy sterownikach z płyty, ze strony lenovo do tego modelu i ze strony intela


Laptop co prawda działa bez tego normalnie, ale poza jedna dosyć ważną dla mnie funkcją, a mianowicie przyciemnianiem ekranu, często przebywam w ciemniejszych pomieszczeniach i miło byłoby móc przyciemnić ekran też ze względu na oszczędzanie baterii. Jeżeli jest jakiś inny sposób na przyciemnianie ekranu, to myślę, że przeżyję bez tych sterowników.

Edytowane przez MuchaJusia
Youki
komentarz
komentarz

A jak nie zainstalujesz go i wgrasz aktualizację przez Windows Update tak samo ? 

MuchaJusia
komentarz
komentarz

A jak nie zainstalujesz go i wgrasz aktualizację przez Windows Update tak samo ? 

Tak samo

Youki
komentarz
komentarz

A jak nie zainstalujesz sterownik to nie ma problemu z działaniem, przeglądaniem internetu, oglądaniem filmów ? 

MuchaJusia
komentarz
komentarz

A jak nie zainstalujesz sterownik to nie ma problemu z działaniem, przeglądaniem internetu, oglądaniem filmów ? 

Nie, ponieważ mam sterowniki do karty graficznej dedykowanej. Radeon R5 230M. Ale niestety bez sterowników do zintegrowanej, nie działa mi przyciemnianie ekranu, a zależy mi na tej opcji. Poza tym wszystko działa normalnie

Youki
komentarz
komentarz

Ale niestety bez sterowników do zintegrowanej, nie działa mi przyciemnianie ekranu, a zależy mi na tej opcji.

Chodzi Ci o przyciski czy systemowo suwaki w ustawieniach są zablokowane ? 

MuchaJusia
komentarz
komentarz

Chodzi Ci o przyciski czy systemowo suwaki w ustawieniach są zablokowane ? 

Skróty na klawiaturze i w windows10 nigdzie nie widziałem suwaków, za to na pasku zadań jak się naciśnie Centrum Akcji to tam jest do ustawienia jasności ekranu, ale opcja jest zablokowana. Gdy były sterowniki do karty to i klawisze funkcyjne na klawiaturze działały i ta opcja w Centrum Akcji.

Youki
komentarz
komentarz

Skróty na klawiaturze i w windows10 nigdzie nie widziałem suwaków, za to na pasku zadań jak się naciśnie

Ustawienia > System > Zasilanie i Uśpienie > Dodatkowe ustawienia

MuchaJusia
komentarz
komentarz

Ustawienia > System > Zasilanie i Uśpienie > Dodatkowe ustawienia

Gdy sterowniki są odinstalowane, to tych suwaków nie ma. I zauważyłem jeszcze jeden problem, bez tych sterowników nie mogę przerzucić obrazu na projektor.

Youki
komentarz
komentarz

A sprawdź czy bez sterowników do integry system wykorzystuję CI zintegrowany układ, czy Radeona.

W GPU-Z w zakładce sensors

MuchaJusia
komentarz
komentarz (edytowane)

Wydaje mi się, że sytuacja opanowana. Póki co od dłuższej chwili nie wyskakuje błąd.
Przeinstalowałem jeszcze raz system i zainstalowałem sterowniki w takiej kolejności:
1.chipset
2.zintegrowana
3.dedykowana
Jakby znowu pojawiał się problem to się odezwę. Dziękuję za pomoc.


Jednak to też nie pomogło, aczkolwiek laptop przez długi czas działał bez zarzutów.


A sprawdź czy bez sterowników do integry system wykorzystuję CI zintegrowany układ, czy Radeona.

W GPU-Z w zakładce sensors

To jest jak nie ma sterowników do zintegrowanej

Edytowane przez MuchaJusia
Youki
komentarz
komentarz

Przeinstalowałem jeszcze raz system i zainstalowałem sterowniki w takiej kolejności:

To wcześniej jak instalowałeś ? Myślałem, że normalnie, czyli tak wcześniej instalowałeś i nie pytałem o to.

 

Wygląda OK, używasz integry i Radeon jest nieaktywny.

MuchaJusia
komentarz
komentarz

To wcześniej jak instalowałeś ? Myślałem, że normalnie, czyli tak wcześniej instalowałeś i nie pytałem o to.

 

Wygląda OK, używasz integry i Radeon jest nieaktywny.

Prawdopodobnie w innej kolejności. Ale niestety i to nic nie dało. Wciąż jest ten problem, tyle, że po prostu po dłuższym czasie wyskoczył blue screen. Jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić? Zależy mi na tym przyciemnianiu i podczepianiu projektora, które nie działa teraz, gdy nie ma tych sterowników.

Youki
komentarz
komentarz

Masz gwarancję na ten sprzęt ?

MuchaJusia
komentarz
komentarz

Masz gwarancję na ten sprzęt ?

Tak, ale w najbliższym czasie niestety jest mi laptop potrzebny, ale z tego co widzę to nie obejdzie się bez oddania do serwisu.
Chyba że jest możliwość korzystania w jakiś sposób tylko z radeona?

Youki
komentarz
komentarz

Możesz sprawdzić czy w BIOS'ie masz możliwość wyłączenia zintegrowanego układu graficznego. 

MuchaJusia
komentarz
komentarz

Możesz sprawdzić czy w BIOS'ie masz możliwość wyłączenia zintegrowanego układu graficznego. 

W BIOSie mam tylko wybór pomiędzy switchable i UMA

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.