x-kom hosting

Jak z wynajętego serwera zrobić dysk zewnętrzny ?

Sake
utworzono
utworzono

Witam.

Mam problem jak w temacie.

Czyli : wykupiłem serwer zewnętrzny. Na razie mam okres próbny. Zanim zapłacę za wynajem na stałe, chcę się dowiedzieć czy warto płacić.

Planuję z serwera zrobić dysk zewnętrzny, tak żebym mógł wejść na niego z każdego miejsca gdzie jest jakaś sieć. Dobrze by było, by była widoczna ikonka tego dysku/serwera na moim kompie i laptopie (jako np. dysk F). Chcę umieścić tam pliki z filmami, zdjęcia, gry. Tak żeby w każdej chwili można było wejść na serwer i obejrzeć sobie jakiś film albo zagrać np. w FS15.

Niestety na serwerze jest zainstalowany Debian w wersji 8. Ja z Linuxem nie mam nic wspólnego i nie znam się na tym.

U mnie na kompie jest Windows 10 i nie zamierzam tego zmieniać.

Jest możliwość ustawienia tego serwera tak żeby wszystko śmigało, czy lepiej odpuścić sobie ten serwer i poszukać jakiegoś serwera z systemem windows?

MasterYoghourt
komentarz
Sake
komentarz
komentarz

Trochę poczytałem. Nawet mam OneDrive na kompie, a Dropboxa w tablecie.

No i ok. pliki, fotki i filmy mogę wrzucić i tam trzymać.

Ale co z grą FS15 ?

Do poprawnego działania muszę mieć włożoną płytę z grą lub obraz płyty zainstalowany na kompie.

Jeżeli uda mi się obraz płyty umieścić w chmurze, to czy gra ruszy na każdym kompie ?

Jeżeli ruszy, to czy będzie możliwość gry w trybie multiplayer (a zwłaszcza czy ja będę mógł udostępnić grę) ?

sabaka
komentarz
komentarz

Co to za serwer, podaj jakieś parametry. Trzymanie plików a dedyk fs15 to dwie różne rzeczy i może być trudno.

  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli udało by ci się zamontować obraz płyty gry, ze zdalnego kompa, co teoretycznie jest możliwe, to czemu nie ? Tylko, że i tak musiał byś złamać zabezpieczenia gry jakimś crack'iem, bo zwykle wykrywają one, że nie korzystasz z fizycznej i oryginalnej płyty.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
sabaka
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz grać w fs15 i inne gry na takim serwerze to i tak musisz mieć tą grę u siebie i uruchamiasz ją na swoim kompie. Ten serwer nie wyświetli Ci grafiki, on służy do czego innego. W przypadku fs15 potrzebujesz dwóch kopii gry, jedną instalujesz na serwerze za pomocą wine.( musi to być wersja jaką można kupić na stronie fs lub np cdp, wersja ze steama nie ma funcji serwera) aktywujesz klucz i uruchamiasz dedykowany serwer. Drugą kopię instalujesz u siebie i tez aktywujesz ale na innym kluczu. Jak chcesz pograć w multi to odpalass fs15 u siebie i łąCzysz się z serwerem prosto z gry. Serwerem zarządzasz z poziomu www, wgrywasz mody.
Najlepszym wyjsciem jest wynajęcie serwera dedykowanego, wszystko działa od ręki a i opłaty nie są jakieś straszne. Jako dysk zewnętrzny świetnie sprawdza się darmowy dysk google.

  • Dobra wypowiedź 1
Sake
komentarz
komentarz

Po przeczytaniu postów wyżej, zrezygnuję z wynajmu serwera.

Mniej problemów będę miał z dedykiem do FS15, a ceny wynajmu podobne.

Do zwykłego serwera przekonywała mnie pojemność dysku (prawie 1TB), nieosiągalna na serwerach dedykowanych do FS'a.

Dzięki za pomoc.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zobacz tu:

http://pukawka.pl/

  • Dobra wypowiedź 1
sabaka
komentarz
komentarz

Pukawka nie hostuje fs15. Ja korzystałem z nzg-server.de, dobre opinie słyszalem też o nitrado. Ceny wszędzie podobne, ok 1 euro za slot.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.