x-kom hosting

Przesiadka z Ubuntu i Windowsa na OSX

Sobiepan
utworzono
utworzono

Witam. Posaidam w domu komputer stacjonarny z  intel core i3 4150, Asrock B83M Pro 4 8GB ramu i GTX 750TI. Mam na nim zainstalowanego windowsa i ubuntu i się zastanawiam na przejsciem na używanego Macbooka Pro a1286 (1600zł). Chciałbym poznać opinie czy faktycznie ten system OSX jest tak dopracowany, że po przejściu na komputer o słabszych podzespołach będzie mi się pracowało dobrze. Wiem, że grafikę ma słabą ten model Macbooka ale to na razie na początek. Do gier posłuży mi inny sprzęt.

Luke Łałi
komentarz
komentarz

Z macbooka dłuższy czas nie korzystałem ale mój prawie 2 letni iPad mini z IOS sie jeszcze ani razu nie zaciął. Jest poprostu strasznie wygodny. Na podzespoły nie patrz. System jest dostosowany specjalnie do tego sprzętu wiec zacinek się nie obawiaj. Jedyne co jest minusem jest to, że to używka więc nigdy nic nie wiadomo
I trzeba też popatrzeć na fakt, że to nie jest nowy model

Sobiepan
komentarz
komentarz

Fakt laptop jest 5 letni ale i tak jeden z nielicznych w tej cenie z i5 

  • 1 rok później...
Barega
komentarz
komentarz

Przez 10 lat pracowałem na Windowsie, po przejściu na Mac'a nie wyobrażam sobie powrotu, sprzęt w macu nie ma takiego samego odzwierciedlenia co sprzęt w Windows, dlatego, że Mac jest systemem pracującym na plikach w czasie rzeczywistym, to oznacza, że całe zasoby skupia na danej czynności, tak w skrócie.

Ponad to Mac jest świetnie zoptymalizowany, obejrzyj sobie ten film, może cię przekona :)

  • Super 1
  • 1 rok później...
Markov
komentarz
komentarz
On 14/01/2017 at 9:07 PM, Barega said:

Przez 10 lat pracowałem na Windowsie, po przejściu na Mac'a nie wyobrażam sobie powrotu, sprzęt w macu nie ma takiego samego odzwierciedlenia co sprzęt w Windows, dlatego, że Mac jest systemem pracującym na plikach w czasie rzeczywistym, to oznacza, że całe zasoby skupia na danej czynności, tak w skrócie.

Ponad to Mac jest świetnie zoptymalizowany, obejrzyj sobie ten film, może cię przekona :)

Zgadzam się z Tobą. Pracowałem w systemie Windows przez 5 lat. Niedawno kupiłem komputer Mac. Jest gładszy pomimo mniejszych konfiguracji i specyfikacji. Jest o wiele bardziej kojący dla oczu i dość regulowany do światła wokół mnie. Opłata za utrzymanie jest wyższa, ale warto. Wysoce niezawodna. Nie zostanie wylany bez odpowiedniego ostrzeżenia.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

System operacyjny MacOS wywodzi się z Uniksa, jest to kuzyn Linuksa. Linia poleceń zbliżona do linuksowej. Gdyby każdy Linuks był starannie dopracowany to uzyskiwał by za pewnie podobną niezawodność. Niestety, ale pogoń by wydać nową wersję, niczym do toalety za sr@czką,  powoduje, że zawsze otrzymujemy niedopracowany półprodukt. Poniżej, wykres (purpurowy) poważnych błędów w systemach Debian na przestrzeni lat.

 

graph.png

https://bugs.debian.org/release-critical/

 

Druga sprawa to postarzanie produktu. Nie wiem jak działają przeglądarka w systemie MacOS, ale moje na obydwu systemach jakich używam, z upływem miesięcy wyraźnie spowalniają i się zacinają. Z biegiem czasu widocznie zaczyna brakować im oleju, gorsze smarowanie, ale że nie ma kurku uzupełniania oleju, to muszę pewno przeinstalować system albo co najmniej same przeglądarki.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • 4 tygodnie później...
Markov
komentarz
komentarz
Quote

System operacyjny MacOS wywodzi się z Uniksa, jest to kuzyn Linuksa. Linia poleceń zbliżona do linuksowej. Gdyby każdy Linuks był starannie dopracowany to uzyskiwał by za pewnie podobną niezawodność. Niestety, ale pogoń by wydać nową wersję, niczym do toalety za sr@czką,  powoduje, że zawsze otrzymujemy niedopracowany półprodukt. Poniżej, wykres (purpurowy) poważnych błędów w systemach Debian na przestrzeni lat.

Miło wiedzieć, że.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.