x-kom hosting

Niskie taktowanie intel atom z3740

szynszyl1337
utworzono
utworzono

Wczoraj odświeżyłem windows 8.1 w mojej Toshibie encore, bo miała jakieś błędy na dysku, ale po odświeżeniu nie wiem dlaczego kochany procesor osiąga maksymalnie w wysokości 513 MHz. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Youki
komentarz
komentarz

Tryb wydajności na zrównoważony ?

 

Aktualizacje systemowe wgrane ? 

  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Jest na zrównoważonym.

 

Jestem podczas aktualizowania, bo z tą wydajnością trochę to trwa.

Youki
komentarz
komentarz

I jak sytuacja ?

 

Z tego co słyszałem to działanie tego odświeżania pozostawia wiele do życzenia. 

  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Zainstalowałem jakieś 50 aktualizacji a teraz zostało mi rozszerzenie do 8.1 i jak na razie nie ma postępów, chociaż nieco lepiej działa.


No dobra po 12h zaktualizowałem to ustrojstwo i nadal mam maksymalnie 533 Mhz według CPU-z.

W sumie przy okazji systemów wydajności mam do wyboru jedynie zrównoważony.

Macie może jakieś pomysły czy pora na nękanie supportu toshiby?


W sumie nie zwróciłem uwagi na to. że CPU-Z pokazuje stały mnożnik na 4.

Youki
komentarz
komentarz

Albo nękaj, albo próbuj raz jeszcze przywrócić ustawienia.

  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakieś dwa tygodnie temu też aktualizowałem BIOS, ale nie odczułem spadku wydajności, więc pozostaje nękanie.

Edytowane przez szynszyl1337
  • 3 tygodnie później...
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Dziś nawiedziło mnie żebym włączym tryb awaryjny i co ciekawe procesor działał ze swoim stabilnym taktowaniem bez turbo czyli 1333 MHz. Teraz mam taki problem, że opcje zasilania tego ustrojstwa bez trybu awaryjnego są bardzo okrojone.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.