x-kom hosting

Linux - ogólna dyskusja

Gość
komentarz
komentarz

http://software.opensuse.org/ z tad moge pobrac open suse'a i mam pobrac DVD CD czy network :) i czy to bedzie po polsku z tej strony ....

Kurzun
komentarz
komentarz

DVD.

Gość
komentarz
komentarz

a w open suse jest pulpit 3d ??

Zarov
komentarz
komentarz

Tak...

Gość
komentarz
komentarz

Sorry ze 2 razy zadalem pytanie z pulpitem 3d ... :P ale widocznie nie zauwazylem postu z odpowiedzia :D sciagam OPEN SUSE 10.3 v beta mam nadzieje ze mimo to bedzie stabilna :) 4.3 GB troche sie posciaga :)

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

witam ,chcialem zapytac jaki jest teraz najlepszy linux? najstabilniejszy?jakis polecacie?

Kurzun
komentarz
komentarz

Ja polecam Ubuntu.

Zarov
komentarz
komentarz

Szybko ten temat przeczytałeś.

Najstabilniejsze: Debian, Slackware

Najlepszy:

Jaki polecamy? Zależy od zapotrzebowań użytkownika, jego gustu itd.

...

Napisz do czego potrzebujesz Linuksa, co robisz na kompie, jaki sprzet, jak łączysz się z netem, czemu chcesz Linuksa.

Gość
komentarz
komentarz

wiec tak chce stabilnego ,dobrego ,w ktorym mozna pograc oraz pouiczyc sie.sprzet mam slaby ,256mb ramu,pentium 2,7,plyte asrocka ,karte graf.ati9250, robie na kompie ,to tak: duzo po necie sie krece,nauka ,html,programowanie teraz,deplhi itp,gg, lacze sie z netem za pomoca modemu -neostrada 512,chce linuxa ,bo mnie zaciekawil ,cchialbym miec 2system w razie awarii.

Zarov
komentarz
komentarz
pograc

Zapomnij.

Co to za modem od Neo? Tu może być różnie.

Gość
komentarz
komentarz

aha to ok ,granie odpada. model thomsona ,czarny

Zarov
komentarz
komentarz

Ubuntu + ubuneo

Czyli jak poradził Kurzun.

Nie jest to moim prywatnym zdaniem stabilne, ale łatwe i możesz się dużo nauczyć.

Pobierz wersje desktop z numerkiem 7.10. To jest live cd z możliwością instalacji. W Ubuneo możesz zaopatrzyć się na stronie: ubuneo.ubuntu.pl

Więcej możesz o Ubuntu przeczytać na Wikipedii albo w wortalu jakilinux.org

Gość
komentarz
komentarz

ok thx

grzegorzmce
komentarz
komentarz

a sterowników do neo w 7.10 nie ma w standardzie??

pagenoare
komentarz
komentarz

zalezy jak się łaczysz - mozna przez etherneta - wtedy zadziała bez konfiguracji w kazdym linuksie (wyjatek to Arch - trza napisac "dhcp"), jesli przez usb, to chyba musisz wyssac ubneo :) A jak przez wlan to ndiswrapper.

Zarov
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to Polacy już wydali swoją wersje Ubuntu, więc zobacz :)

Normalnie w Ubuntu nie będzie nic do Neostrady.

btw zmieniam nazwe tematu.

byku
komentarz
komentarz

Dzisiaj zainstalowałem Ubuntu 7.10, które przysłano mi dzisiaj. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Na razie, póki grafika jest na gwarancji i nie mogę grać, myślę, że będę korzystał z tego systemu.

Jestem pod wrażeniem. :)

  • 4 tygodnie później...
Los_Emilos
komentarz
komentarz

jaki Linux byłby najlepszy po mój komputer:

FX5200

AMD Athlon 2000xp+

756ram

Przez internet łącze się za pomocą modemu Siemens ES 75 a operatorem moim jest Era (BlueConnect), w maju kończy mi się umowa i postaram się znaleźć coś innego.

Kompa używam głównie do grania i siedzenia w internecie oraz aby pobawić się z grafiką komputerową i motywami do SE (Theme Creator).

Zarov
komentarz
komentarz

Gry - zapomnij - chyba że jakieś natywne znajdziesz jak Quake 3 Arena, ET, Postal 2 itd

Grafika - Gimp - tu wiele osób na niego narzeka bo jest inny niż PS.

Co do sprzętu to nie jest problem, chociaz nie wiem jak to jest z tym Internetem Twoim.

ciaciama
komentarz
komentarz

Zarov nie przesadzaj że na linuxie nie można grać. Przecież jest np. Cedega (niestety komercyjna :() na której działa troche gier z windy. Mnie na samym Wine udało się uruchomić fife 08 i "chodzi" nieźle.

Zarov
komentarz
komentarz

Cedega emuluje gry, a też po co instalować Linuksa by emulować Windowsa? Normalnie lokata!

ciaciama
komentarz
komentarz

Wiesz nie każdy chce wydawać kilka stówek na winde, za tą cenę można kupić pare dobrych gier.

  • 4 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Ja używam Ubuntu i Damn Small Linux zainstalowany na pendrivie i jestem zadowolony z obydwóch systemów :)

Kamix
komentarz
komentarz

Kontynułuje z tąd: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...mp;#entry222442

Z "SuSOwatych" dystrybucji najbardziej podobała mi się Mandriva.

Jeżeli według ciebie Mandriva jest "SuSOwata" to ci powiem, że kiedyś bazowało na Slackware. I wogóle nie porównasz SuSE do MDV, MDV jest niestabilna i wogóle jeszcze na niej tylko kase ciągną(na tych wersjach PP itp.) bardziej niż Novell. A Novell ma swoją wersję na serwery i na tym zarabia. Niewiem ile używałeś tego openSuSE, ale dziwie się, że nie dostrzegłeś ogromnych różnic pomiędzy MDV(także w stabilności).

ciaciama
komentarz
komentarz

Napisałem że używałem tego SuSE ok 1 godziny. A "SuSOwate" mialem namyśli "ciężkie".

Może kiedys spróbuje jeszcze raz tego SuSE jak mi się znudzi Debian :D , co pewnie szybko nie nastąpi, jak wogóle.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.