x-kom hosting

Ulepszenie kompa [1200zł]

Domino1337
utworzono
utworzono
Witam!!! Chcę ulepszyć mój komputer, żebym mógł pograć w jedne z najnowszych tytułów oraz do większej ilości fps'ów w grach takich jak CS:GO,LOL,Fifa, etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć mniej więcej czy pójdą mi takie gry jak GTA 5, Wiedźmin, Assasin Unity itp w normalnych fpsach bez ścinek. Mam do wydania 1000-1200zł. Chciałbym również dodatkowy dysk z większą ilością GB
 
Specyfikacja:
 
Procesor: Intel Core I3-2120 CPU 3.30GHZ
Karta: MSI Radeon HD 6790
Zasilacz: Chieftec GPA-500S8 500w
Ram: Kingston Hyper 4GB
Dysk - Samsung 120GB SATAIII 
Płyta główna - Asus P8H61-M LX2 
 
Pozdrawiam.
 

Xeonidas
komentarz
komentarz

Części muszą być nowe czy mogą być używane?

Dolgerd
komentarz
komentarz (edytowane)

Podaj jakiego masz windowsa 

Edytowane przez Dolgerd
Xeonidas
komentarz
komentarz

Ok

Domino1337
komentarz
komentarz

Tak, procek nowy a karta używana z gwarancją tak jak pisałem. mam wina 7

Xeonidas
komentarz
komentarz (edytowane)

To procesor taki:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3340-6m-cache-do-3-30-ghz-box-bx80637i53340-603032/

 

A za resztę czyli 350 złotych kartę graficzną 

 

Najlepiej by było jakbyś sprzedał kartę graficzną i procesor wtedy byłby większy budżet na nową dla ciebie kartę graficzną  

Edytowane przez Xeonidas
Xeonidas
komentarz
komentarz

Tylko procesor który podałeś jest używany a autor tematu prosił o nówkę i ewentualnie kartę graficzną używaną z gwarancją  

Youki
komentarz
komentarz

Wiem, tylko zakup nowego CPU na LGA 1155 nie ma żadnego sensu. 

Xeonidas
komentarz
komentarz

Nie wiem czy nie najrozsądniejsze byłoby sprzedanie obecnego komputera i kupienie zestawu na 1150

Youki
komentarz
komentarz

To już kompletnie bezsensowny pomysł. 

Xeonidas
komentarz
komentarz (edytowane)

To chociaż sprzedać mobo+CPU+GPU za 500 złotych i za 1700 złotych kupić i5 4460+gtx 950+MSI H81M-P33+4GB RAM lub 500GB HDD

Edytowane przez Xeonidas
Youki
komentarz
komentarz

Ale I5 3570 będzie w większości przypadków wydajniejszy bądź na równi od I5 4460. 

Xeonidas
komentarz
komentarz

Ale nie będzie miał gwarancji przez 36 miesięcy

Youki
komentarz
komentarz

No tak, bo procesory akurat szybko się psują i prawdopodobieństwo, że mu się zepsuję, jest na pewno większe, niż w przypadku kupna używanej karty graficznej ...

Xeonidas
komentarz
komentarz

Na kartę graficzną też będzie miał gwarancje na 36 miesięcy

Youki
komentarz
komentarz

Ale mowa tylko o procesorze, bo nie neguję, gdy ktoś nie chce kupować używanej GPU, bo tutaj znacznie częściej można kupić coś niezbyt stabilnego. 

Domino1337
komentarz
komentarz

Więc tak, prosiłbym o złożenie zestawu TYLKO z nowych części za cenę 1400zł. Chciałbym zobaczyć jaka by była różnica ceny pomiędzy nowym sprzętem a złożonym z używek, wiadomo używane części nie są tak wiarygodne jak nówki, i chyba wolałbym postawić na bezpieczeństwo


oraz chciałbym wiedzieć czy jest koniecznosć zmieniania płyty głównej oraz zasilacza.

Xeonidas
komentarz
komentarz

Za 1400 będzie ciężko znaleźć coś sensownego, sprzedaj swoje mobo+CPU+GPU i za 1900 z resztą twoich części będzie wydajna maszyna

Domino1337
komentarz
komentarz

Nie mam zamiaru wydawać więcej niż 1400zł na nowe części. Jestem przekonany że w tej cenie można znaleźć coś sensownego, nie potrzebuje żadnego sprzętu z NASA... Ale oczywiście nie jestem expertem w tych sprawach...

Xeonidas
komentarz
komentarz (edytowane)

Tu masz zestaw za 1300 złotych:

 

http://www.morele.net/inventory/info/nV6a9f/

 

Do tego ze starego kompa przekładasz zasilacz+napęd+dysk+4GB RAM

 

Za tą stówkę ewentualnie można kupić obudowę

 

GTA 5, Wiedźmin, Assasin Unity powinny na średnich/wysokich pójść, natomiast z fifą będzie problem bo wymaga 4 wątkowego procesora do płynnej rozgrywki

Edytowane przez Xeonidas
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.