x-kom hosting

Uszkodzona partycja odzyskiwania

marcin216
utworzono
utworzono

Witam

Proszę o pomoc w naprawie systemu związanego z nieprawidłowym użyciem narzędzia diskpart i poleceniem clean.

 

W skrócie: przez pomyłkę usunąłem wszystkie partycje w tym recovery poleceniem diskpart clean przy instalowaniu drugiego systemu.

 

Udało mi się je odzyskać wraz z danymi za pomocą programu Testdisk.

 

Partycje są, dane są, ale system nie startuje. Nie ma możliwości odzyskania, naprawy, odświeżenia. Przy próbie instalacji wyskakuje oczywiście komunikat że partycja jest typu GPT i nie można nic zrobić.

 

Windows nie startuje tylko wysypuje błąd o braku pliku winload.efi 

 

Na szczęscie udało mi się zgrać dane za pomnocą WinPe, teraz zależy mi tylko na postawieniu nowego systemu.

 

Brak płytki recovery, wszystko zapiasne na partycjach recovery. Przy próbie użycia "one key recovery" wyskakuje że partycja odzyskiwania uszkodzona. Podobne komunikaty przy próbie odzyskania z poziomu płytki windows.

 

Laptop to Lenovo G500 (bez naklejki z kodem - klucz w biosie?)

 

Próbowałem już mnóstwa narzędzie poleceń ale nie umię sobie poradzić.

 

Co mogę zrobić żeby zainastlować czysty oryginalny Windows 8?

 

Podejrzewam że najlepsze rozwiązanie to diskpart clean, no ale wtedy utracę partycję odzyskiwania. Błędne koło.

 

Pozdrawiam.

Xeonidas
komentarz
komentarz

A jak próbujesz zainstalować z płytki to wyskakuje komunikat że partycja jest typu GPT?

Czy coś innego?

marcin216
komentarz
komentarz

A jak próbujesz zainstalować z płytki to wyskakuje komunikat że partycja jest typu GPT?

Czy coś innego?

Ok problem rozwiązany za pomocą tego poradnika:
 
To teraz proszę o wskazówki: jak mam zainstalować Windows 2012 jako drugi system skoro partycję są GPT? jak skonwertuje na MBR to znowu wszystko skasuje jak za 1 razem?
Xeonidas
komentarz
komentarz

To teraz proszę o wskazówki: jak mam zainstalować Windows 2012 jako drugi system skoro partycję są GPT? jak skonwertuje na MBR to znowu wszystko skasuje jak za 1 razem?

 

Skonwertować można z GPT do MBR ale szybciej dysk musi być sformatowany inaczej nie da rady

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.