x-kom hosting

Komputer się restartuję.

kondzio14
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, niestety męczą mnie od kilku dni samoiste restarty komputera ( tak jakby zasilanie padało na chwilę i uruchamiał się ponownie ). Komputer ma rok, oprócz dysków twardych, które mają przynajmniej po 5 lat. Pomimo nowej instalacji win10 i odpowiednich sterowników problem nie ustąpił. Komputer resetował się głównie podczas grania, choć czasami też przy zwykłym przeglądaniu internetu czy oglądaniu filmu. Zaktualizowałem bios, niestety też nie pomogło. Wyjąłem również kartę graficzną i obecnie działam na zintegrowanej z procka, nic to nie zmieniło i restarty pozostały. Na centos również są restarty. Dodam, że wczoraj jeszcze system win10 działał, a dzisiaj po kilku restartach są problemy z normalnym działanie. Słyszałem również dziwne dzwięki podczas działania dysku (nie wiem dokładnie który ), tak jakby się krztusił, oraz przeskoki. Czy to wina zasilacza?

 

Testy jakie robiłem:

  • HD Tune: Wykazało wszystko ok, 0 bad sectorów ( dla samsung hd502hj (windows 10) )
  • OCCT: Po 10 min. ~ 100% obciążenia temp. były w normie, a komputer w czasie testu działał bez zwiech.
  • Memtest: Użyłem testu windy, zdaje się nie było żadnych błędów, ponieważ jak wróciłem zerknąć na wyniki to już uruchomił się system.
  • Furmark: Tylko przy tym teście zanotowałem restartowanie się pc. Czasami od razu po zapuszczeniu testu, czasami po jakimś czasie. Temp max. to 87 st. C.

Specyfikacja:

  • Proc: i5-4460
  • Płyta główna: asrock h81m
  • Kart. graf.: msi r9 270x 2gb
  • Zasilacz: antec vp 500 - 500W
  • Ram: HyperX 4gb 1600 MHz  ddr3 CL9
  • Dysk: samsung hd502hj (windows 10) oraz samsung hd160jj ( centos ).

 

Błędy windows 10 ( o ile pokazywało, ponieważ częściej był sam restart, bez błędu ):

  • Critical process died.
  • Bad system config info.
Edytowane przez Nifheim

wlafar
komentarz
komentarz (edytowane)

No to masz odpowiedź która tak naprawdę sam zdiagnozowałeś. Popatrz na kartę graficzną, przeczyść ją z kurzu i daj nową pastę. Temperatura za dużą.

 

Rozumiem że wiatraki kręcą się bezproblemowo na karcie? 

 

 

Aj widzisz nie doczytałem że bez GPU też restarty.

 

Skoro temp CPU jest ok to pozostają ramy które testujemy po za Windowsem - pen botujący z memtestem -, mobo - sprawdzić kondensatory -  lub jeszcze opcja zasilacza i nie trzymania napięcia.  

Edytowane przez wlafar
kondzio14
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystkie wiatraki kręcą się bezproblemowo, nie tylko te na karcie. Kondensatory wyglądają na sprawne. Zaraz będę działał z memtestem.

 

Edit:

Mem test przeszedł pomyślnie, 0 błędów. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły, zanim oddam zasilacz na gwarancję?

 

Edit2:

Dodaję screeny temperatur i napięć z programu hwmonitor ( przy przeglądaniu internetu ).

 

tya1u3.jpgsva8k9.jpg

Edytowane przez Nifheim
Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić działanie na innym zasilaczu ? 

wlafar
komentarz
komentarz

Dodaję screeny temperatur i napięć z programu hwmonitor ( przy przeglądaniu internetu ).

 

Napięcia najlepiej mierzyć miernikiem wpinając się np w molexa lub ATX24 - wystarcza do tego najtańszy miernik.

kondzio14
komentarz
komentarz

Właśnie pytam znajomych, może uda się załatwić zasilacz. Najlepiej, ale miernika nie posiadam.

Youki
komentarz
komentarz

Tak będzie najszybciej sprawdzić, czy to wina zasilacza. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.