x-kom hosting

Upgrade - Komputer do gier [2000zł]

Michaeeel
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam 

Zaczałem powoli myśleć o tym aby trochę podrasować swój komputer, tak aby móc grać w najnowsze tytuły najlepiej na jak najwyższych ustawieniach graficznych, lub bardzo wysokich. Problem w tym, że moja karta graficzna już szału nie robi (chociaż wiedźmin na ustawieniach między wysokimi a ultra jest jeszcze grywalny), co do reszty "bebechów" to się nie znam i w sumie stąd moje pytanie, czy wystarczy tylko nowa karta graficzna? Czy te najnowsze karty graficzne wejdą na moją płytę główną? itp itd, ogólnie co powinienem zmienić. Taki mój górny budżet to 2000zł, bo też wydaje mi się, że jakiegoś strasznego złomu to ja nie mam :)

Bebechy mojego komputera obecnie: 
 

Procesor:
Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/
 
Płyta główna:
AsRock Z68 PRO3 /intel Z68/
 
Pamięć RAM:
Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance
 
Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
 
Karta graficzna:
MSI GeForce GTX 560 Ti Hawk 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI
 
Zasilacz:
XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU
 
System Operacyjny:
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL

W przyszłości planuje też dokupienie porządnego monitora UHD, więc chciałbym, żeby nowa karta graficzna go obsługiwała. 

EDIT: Myślałem też może o jakimś dodatkowym chłodzeniu. W komputerze jest tylko jeden "wiatraczek" z tyłu. Podczas grania w bardziej wymagające gry, komputer dosyć mocno się nagrzewa i zaczyna też mocno trochę hałasować. 

Moja obudowa to: Cooler Master Elite 430 (black)
Edytowane przez Noobek :D

Youki
komentarz
komentarz

Umiesz oczywiście podkręcać procesor ?

 

Grasz w FHD ?

 

Ja bym tutaj widział OC procesora, SSD oraz GTX 970 do tego. 

Michaeeel
komentarz
komentarz (edytowane)

- Nie mam pojęcia jak się podkręca procesor :/

- Tak, aktualnie mam monitor full hd i gram w rozdzielczości 1920 × 1080

- Czym jest OC? Bo nie bardzo się na tym znam :/ GTX 970 wejdzie bez problemu na moja płytę? Zasilacz to wszystko pociągnie? SSD czyli dysk? W komputerze w sumie jest teraz 6 dysków twardych teraz, bo kilka dołożyłem, o różnej pojemności, w tym jeden zewnętrzny ale podpięty na stałe. Ale ogólnie to nie dyski raczej hałasują tylko chyba raczej wentylator. 

A jak sprawa z tym chłodzeniem? Nie trzeba dokupić jakiegoś wentylatora? Teraz przy nowszych grach komputer zaczal się mocno grzać i hałasować dlatego zapytałem.

Edytowane przez Youki
Youki
komentarz
komentarz

To trzeba doczytać, bo masz dobrą platformę, tylko trzeba cooler dokupić. Chodzi o podkręcanie procesora.

 

Zasilacz pociągnie

Michaeeel
komentarz
komentarz

Wiem, ten zestaw który mam, zaproponowaliście mi jakies 4-5 lat temu na tym forum i muszę powiedzieć, że naprawdę jestem bardzo z niego zadowolony, nie miałem z nim nigdy problemów, i wszystko pięknie śmigało na full detalach :) No aż do teraz kiedy te już nowsze gry są naprawde dużo bardziej wymagające.

Czyli ogólnie tak: podkręcenie procesora + karta graficzna? A to podkręcanie może być jakieś niebezpieczne, czy coś? Przepraszam za moje pewnie banalne pytania ale jestem totalnie zielony jeśli chodzi o bebechy :(
Co do karty graficznej to jakaś konkretniejsza firma itp? bo patrze i są różne te GTX 970. Jeszcze co do coolera, to może też jakaś propozycja konkretniejszego modelu? I też nie wiem, gdzie dokładnie miałbym go umieścić (bo z tego co widzę jest tam sporo miejsca na "Wiatraczki", z boku od góry, z tyłu... ) Chciałbym  też żeby jakoś mocno nie hałasowały, bo komputer stoi praktycznie tuż obok mnie, a nie na ziemi. I czy napewno jeden wystarczy? Bo komputer potrafi się czasami naprawdę mocno nagrzać.

PS. A i o ten zasilacz pytałem, bo ogólnie się zastanawiam czy nie jest już mocno obciążony (chociaż się nie znam) - mam tam w środku sporo rzeczy podłączonych, 3 stacje dysków, 5 dysków twardych i mnostwo pod USB rzeczy podłączonych na stałe, mam też ogólnie trzy ekrany (służą mi raczej do pracy, w grach korzystam z jednego) 
Chociaż właśnie takie pytanie troche od czapy, bo też mnie zastanawiało czy dałoby rade zrobić tak żeby w grze grać na trzech ekranach naraz coś tego typu? :D 
 trip.jpg

 

Problemem pewnie byłaby jednak rozdzielczość? Bo te boczne to zwykłe ekrany z odzysku tylko główny jest fullhd. http://screenshooter.net/101380032/nuhjiuv(przepraszam, że trochę nie na temat ale nie wiem nawet zabardzo gdzie znaleźć informacje o tym jak to działa itp)

Youki
komentarz
komentarz

Odpisuj normalnie używając pola tekstowego poniżej, zamiast używaj opcji Odpowiedz do postu poprzedzającego. I tak wiadomo do kogo się zwracasz ...

 

to podkręcanie może być jakieś niebezpieczne, czy coś?

Wszystko może być niebezpieczne jak się nie wie co się robi :E Kwestia poczytania kilku poradników, nic przesadnie trudnego o ile umie czytać się ze zrozumieniem.

 

Chociaż właśnie takie pytanie troche od czapy, bo też mnie zastanawiało czy dałoby rade zrobić tak żeby w grze grać na trzech ekranach naraz coś tego typu?

Jak masz 3 monitory i wszystkie podłączysz to tak, ale na najwyższe ustawienia w takiej konfiguracji nie ma co liczyć.

 

Do tej obudowy bierz Fortisa 3, a karta graficzna to przykładowo cichy Asus GTX 970 Black 

  • Dobra wypowiedź 1
Michaeeel
komentarz
komentarz

Ok dzięki :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.