x-kom hosting

Jak załatwić przeniesienie domeny

e-ronin
utworzono
utworzono

Na początku witam wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy post do tej chwili nie miałem problemów.

Sprawa wygląda następująco. W zamierzchłych czasach rodzice poprzez Interię założyli domenę .com.pl .Opłacali ją i praktycznie nic nie robili. Następnie postanowili założyć stronę ale na innym serwerze-home.pl( tylko hosting)  więc ktoś, kto im wtedy pomagał na stronach Interii pozmieniał DNS-y aby wskazywały na home.pl. Teraz ja przejmuję prowadzenie firmy i chciałbym zrobić po swojemu czyli opłacać domenę w OVH a dalej jej zawartość utrzymywać w home.pl. Niestety przez te lata rodzice zapomnieli hasła do Interii ( login znam ) więc kontaktuje się z nimi bo w formularzu logowania/rejestracji nie ma opcji przypomnienia hasła ( dostęp do maila jaki był przy rejestracji mam ). Powiedziano mi iż gdy zmieniono DNS-y to ta usługa nie jest już u nich i skasowali konto. No i jestem w kropce bo nie wiem jak tą sprawę rozwiązać. Do kogo mam się zgłosić, w OVH mi powiedzieli że potrzebują kodu authinfo do przeniesienia do nich ale od kogo go uzyskać.

Prosiłbym o sugestie i pomoc w jaki sposób mogę przenieść tą domenę. Za pomoc serdecznie z góry dziękuje.

  • 4 tygodnie później...

Emillod
komentarz
komentarz

No ale chwila.

Zgłaszasz się do tego u kogo płaciłeś za domenę. Nieważne, że DNS wskazują na inny serwer, usługę oni świadczą i takie kody są zmuszeni Ci wydać. Może źle im opisałeś problem?

Arviss
komentarz
komentarz

Informację o tym, kto jest Rejestratorem domeny znajdziesz na stronie WHOIS: http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl, jeśli jest to domena z rozszerzeniem com.pl. Ten Rejestrator z pewnością udostępnia możliwość ustawienia rekordów domeny.

  • 1 miesiąc później...
4pc
komentarz
komentarz

Nie zawsze takie dane są dostępne - teraz akurat bardzo łatwo można je ukryć. Taka usługa nie jest specjalnie kosztowna - chyba u każdego operatora domenowego to jest do załatwienia.

Arviss
komentarz
komentarz

Można ukryć dane Abonenta - to fakt. Ale nie można ukryć informacji kto jest rejestratorem domeny - te dane zawsze są dostępne. Najlepiej byłoby podać nazwę domeny i wtedy możemy koledze pomóc.

4pc
komentarz
komentarz

Ewentualnie na przyszłość radzę się kontaktować z firmą, do której chcesz przenieść domenę. Oni najbardziej będą zainteresowani pomocą.

A jeśli nie pomogą., to szkoda do nich cokolwiek przenosić.

  • 1 miesiąc później...
Morelka
komentarz
komentarz

Jeśli masz problem to napisz do supportu firmy, do której usługę przenosisz. Kiedy ja przenosiłem wszystko do Firehost, to żadnych problemów nie było - w zasadzie wszystko mi rozpisali co i jak. Każdy operator powinien tak zrobić.

4pc
komentarz
komentarz

W hekko to za przenosiny dawali pół roku hostingu za darmo, a przenoszeniem się zajmowali sami.

Jak dla mnie to powinien być taki absolutny standard.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.