x-kom hosting

druk i ksero tanie w eksploatacji

Pablo0
utworzono
utworzono

Cześć,

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego, gdyż oprócz drukowania zależy mi na używaniu skanera do kserowania.  Będzie używane w sposób „szkolny", a więc od czasu do czasu drukując głównie tekst, i w związku z tym co wyczytałem, wydaje mi się, że bardziej opłacalne będą modele laserowe, gdyż atramentową trzeba drukować na bieżąco.  Mój budżet to 500/600zł.  Zależy mi na tym, by używanie jej nie było drogie, moduł wi-fi w cenie byłby atutem.

Wiem, że polecane są drukarki Brothera, ale może ktoś coś innnego poleci?

Mam też jeszcze dwa pytania. Czy w przypadku drukarki atramentowej wielokolorowej trzeba mieć uzupełnione tusze wszystkich kolorów? Słyszałem taką opinię, choć w swojej starej drukarce wystarczało, że miałem tylko tusz czarny i działała.

Ile kosztują tonery do drukarek laserowych? Czy tak jak w przypadku tuszy istnieją ich zamienniki tańszych firm?

bartek2411
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o Brothera to nie ma on sobie równych w zastosowaniu domowym. Model J105 idealnie nadaje się do domu. Posiada skaner, wifi, i co najważniejsze niezwykle tanią eksploatacje na oryginalnych tuszach. Koszt kompletu tuszy to 120 zł (30 zł każdy z tuszy). Wydajność koloru czarnego to 2400 stron, natomiast kolorki (C,M,Y) mają wydajność na poziomie 1300 stron. Koszy tej drukarki to ok 430zł.

 

Jeżeli tylko możesz dołożyć nieco ponad 100 zł do swojego funduszu, możesz kupić T500. Jest to młodszy brat J105. Jest wyposażony w wszystko to co J105, dodatkowo posiada system CISS, czyli System Stałego Zasilania Tuszami. Wydajność tej drukarki to BK 6000 stron, natomiast kolorki (C,M,Y) to 5000 stron na jeden kolorek. Cena za komplet tuszy to BK - 32 zł, C,M,Y - 25 zł.

 

Jeżeli chodzi o lasery to mogę zaproponować HP LaserJet Pro MFP M125nw. Dość wydajne urządzenie wielofunkcyjne monochromatyczne za stosunkowo nie duże pieniądze. Wydajność do 1500 kopi zarówno na oryginalnym toneru jak i zamienniku. Toner oryginalny to koszt z rzędu ok. 250 zł, natomiast zamiennik ok. 70 zł.

 

Jeżeli chodzi o tusze to owszem istnieją zamienniki. Ale w przypadku Brothera J105 czy T500 mija się to z celem bo ceny tuszy oryginalnych są śmiesznie niskie. 

Pablo0
komentarz
komentarz

Model J105 idealnie nadaje się do domu. Posiada skaner, wifi, i co najważniejsze niezwykle tanią eksploatacje na oryginalnych tuszach. Koszt kompletu tuszy to 120 zł (30 zł każdy z tuszy).

A czy w drukarce kolorowej muszę mieć cały czas naładowane tusze kolorowe? Nie wystarczy czarny? Jeśli nie to 120zł nie wydaje mi się niską ceną za wymianę tuszu.  Kilku znajomych ma kikuletnie drukarki, w których uzupełnienie tuszu zamyka się w 20zł, i wydawało mi się, że też będę mógł coś takiego znaleźć.

Cena za komplet tuszy to BK - 32 zł, C,M,Y - 25 zł.

Trzy razy po 25zł czy 32 + 25?

Toner oryginalny to koszt z rzędu ok. 250 zł, natomiast zamiennik ok. 70 zł.

To chyba też nie jest tanio? ;)

Dżony2
komentarz
komentarz

Jeśli o mnie chodzi to jestem zwolennikiem Brothera DCP J152. Mam używam i jest super - tania w utrzymaniu, dobrze drukuje i kseruje. Uwag brak:)

bartek2411
komentarz
komentarz

To chyba też nie jest tanio? ;)

To chyba naturalne, że oryginalne tusze/tonery są drogie. A jeżeli chce Pan kupić zamienniki no name bez gwarancji i za darmo to chiny czekają. :gobi:

 

Trzy razy po 25zł czy 32 + 25?

Tak, (25*3)+32.

 

A czy w drukarce kolorowej muszę mieć cały czas naładowane tusze kolorowe? Nie wystarczy czarny? Jeśli nie to 120zł nie wydaje mi się niską ceną za wymianę tuszu. Kilku znajomych ma kikuletnie drukarki, w których uzupełnienie tuszu zamyka się w 20zł, i wydawało mi się, że też będę mógł coś takiego znaleźć. bartek2411, dnia 02 Paź 2015 - 23:14, napisał:

Wie Pan co zależy w jakim kolorze będzie druk i który z tuszy szybciej się skończy, bo jeżeli tylko czarny to praktycznie będzie Pan wymieniać tylko czarny tusz. A to koszt z rzędu 30 zł za oryginalny tusz. Jeżeli Pan chce może też pan szukać zamiennika za te 10 czy 15 zł, ale warto mieć na uwadze to, że zamiennik będzie mniej wydajny i nie każdy zamiennik będzie działał, przez różne kodowanie. 

 

Jeżeli natomiast preferuje Pan tylko druk w czerni to urządzenie laserowe. HP LaserJet Pro 100 MFP M125a

Tak jak pisałem wyżej zamiennik firmy Imprime z ceną na poziomie 70 zł z 5 letnią gwarancją na produkt.

Ewentualnie jakiś no name, który nie wiadomo czy zadziała i czy w razie czego będzie miał gwarancje. Ceny owych produktów na poziomie 20 zł w górę.

Pablo0
komentarz
komentarz
[...]

Ok, dziękuję bardzo.  Dopytuję o ceny i zamienniki, bo z tego co usłyszałem od znajomych z nich korzystających opłaca się to i akurat im nie nastręczyło żadnych problemów i trudności.

mgie45
komentarz
komentarz

Też mam brothera dcp 152W, kupuję zamienniki actis (koszt około 15zł/szt), trzeba mieć zawsze komplet kolorów i chyba trochę schodzi koloru także przy drukowaniu, ale jak drukujesz tylko w czerni i to wystarczą Ci kolorowe na bardzooo długo, zawsze potem można zrobić kilka sztuczek by przedłużyć żywotność tuszu ;) tzn. oszukać czujnik w drukarce

Pablo0
komentarz
komentarz

A w zasadzie to po co przy drukowaniu w czerni konieczność załadowania drukarki tuszami kolorowymi? Mam jeszcze starą kolorową drukarkę hp i tam wystarczał jeden tusz do korzystania.

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

A w zasadzie to po co przy drukowaniu w czerni konieczność załadowania drukarki tuszami kolorowymi? Mam jeszcze starą kolorową drukarkę hp i tam wystarczał jeden tusz do korzystania.

 

Producent drukarki chce, żebyś częściej kupował tusze - tak niestety jest teraz robiona większość drukarek :)

 

Ja ze swojej strony polecę jeszcze drukarkę Canon MG5650 - nieprzyzwoicie tania, bardzo ładnie drukuje i komplet działających tuszy z gwarancją kosztuje 15 zł :D

bartek2411
komentarz
komentarz

Producent drukarki chce, żebyś częściej kupował tusze - tak niestety jest teraz robiona większość drukarek :)

 

Ja ze swojej strony polecę jeszcze drukarkę Canon MG5650 - nieprzyzwoicie tania, bardzo ładnie drukuje i komplet działających tuszy z gwarancją kosztuje 15 zł :D

MG5650 sam się nad nią zastanawiałem bo to idealne rozwiązanie na domowe amatorskie druki zdjęć, a przy okazji spełnia funkcję normalnej drukarki. Jednakże nie masz co liczyć na kopię z rzędu 2000 stron na czarnym tuszu. Maksymalna ilość kopi na czarnym tuszu to ok. 500 stron. Fajne tanie urządzenie wielofunkcyjne. Także godne polecenia. Ale ze względu na to że szukasz czegoś do ksero to po przeliczeniu kosztów druku (na kopie) to MG5650 wychodzi o wiele drożęj w eksploatacji co owa J105. 

 

Wybór należy do Ciebie. My tu możemy jeszcze paręnaście drukarek przedstawić :) to jest forum i jak sam widzisz każdy ma lepszy pomysł oparty przez swoje doświadczenia. 

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

MG5650 sam się nad nią zastanawiałem bo to idealne rozwiązanie na domowe amatorskie druki zdjęć, a przy okazji spełnia funkcję normalnej drukarki. Jednakże nie masz co liczyć na kopię z rzędu 2000 stron na czarnym tuszu. Maksymalna ilość kopi na czarnym tuszu to ok. 500 stron. Fajne tanie urządzenie wielofunkcyjne. Także godne polecenia. Ale ze względu na to że szukasz czegoś do ksero to po przeliczeniu kosztów druku (na kopie) to MG5650 wychodzi o wiele drożęj w eksploatacji co owa J105. 

 

Wybór należy do Ciebie. My tu możemy jeszcze paręnaście drukarek przedstawić :) to jest forum i jak sam widzisz każdy ma lepszy pomysł oparty przez swoje doświadczenia. 

 

Racja - tusze na 100% nie wystarczą na 2000 stron. Tak jak powiedziałeś, czarny będzie ok na około 500 :)

Pablo0
komentarz
komentarz

Ok, w takim razie chcę wybrać spośród modeli Brothera: DCP-J105,  DCP-T500W, które wcześniej polecaliście.  Czy któryś z tych modeli jest w stanie drukować dwustronnie? Nigdzie nie mogę znaleźć wyszczególnienia takiej funkcji w specyfikacji, co chyba sugeruje, że nie potrafią tego, ale wolę się zapytać.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie trzech innych modeli Brothera: MFC-J470DW,  DW-J552DW, MFC-J200.  Są one w podobnej klasie cenowej i wg. specyfikacji trudbi mi znaleźć większe różnice.  Dlaczego nikt o nich nie wspomniał? To jakieś starsze modele?

 

 

 
ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Ok, w takim razie chcę wybrać spośród modeli Brothera: DCP-J105,  DCP-T500W, które wcześniej polecaliście.  Czy któryś z tych modeli jest w stanie drukować dwustronnie? Nigdzie nie mogę znaleźć wyszczególnienia takiej funkcji w specyfikacji, co chyba sugeruje, że nie potrafią tego, ale wolę się zapytać.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie trzech innych modeli Brothera: MFC-J470DW,  DW-J552DW, MFC-J200.  Są one w podobnej klasie cenowej i wg. specyfikacji trudbi mi znaleźć większe różnice.  Dlaczego nikt o nich nie wspomniał? To jakieś starsze modele?

 

 

 

 

 

J552DW mogę polecić ze względu na świetnej jakości głowicę. Teraz dodatkowo świetnie działa ona z zamiennikami nowej generacji dostępnymi np. u mnie za 16 zł / komplet. Dodatkowo umie ona drukować dwustronnie :)

 

J105 i T500W nie potrafią drukować dwustronnie. Dodatkowo uważałbym na drukarki z CISS (czyli T500W), ponieważ słyszałem od kilku osób, że potrafią drukować blado, są głośne i stosunkowo wolne przy wyższych rozdzielczościach (sam się nie przekonałem, ale klienci narzekają)  :hm:

Edytowane przez ToneryZaGrosze.pl
fikusik
komentarz
komentarz

a jakie zamienniki oferujesz? zastanawiam się czy możemy dostać przy zakupie gwarancję? z jakich producentów korzystasz?

wlafar
komentarz
komentarz

Ostatnio potrzebowałem dziecku do szkoły zrobić opracowanie o parkach i w sumie z 30 stron wyszło ze zdjęciami włącznie.Pomyślałem że poszukam drukarki używanej, taniej i znalazłem taką. Na znanym portalu nie aukcyjnym zakupiłem Brothera DCP-350 za 10zł. Komplet tonerów a właściwie 4 czarne i po 2 z każdego koloru zapłaciłem 18zł. Drukarkę wyczyściłem i lata jak ta lala.Co prawda prędkością nie grzeszy ale za 28zł nigdzie mi się nie śpieszy.  

  • Dobra wypowiedź 1
ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz (edytowane)

a jakie zamienniki oferujesz? zastanawiam się czy możemy dostać przy zakupie gwarancję? z jakich producentów korzystasz?

 

Na wszystkie produkty u mnie w sklepie otrzymujesz 2 lata gwarancji (lub do wyczerpania środka barwiącego). Zaopatrujemy się bezpośrednio w Chińskich fabrykach, więc nazwy nie tylko mało będą mówić, ale dodatkowo dziwnie brzmieć po spolszczeniu :)

 

 

Ostatnio potrzebowałem dziecku do szkoły zrobić opracowanie o parkach i w sumie z 30 stron wyszło ze zdjęciami włącznie.Pomyślałem że poszukam drukarki używanej, taniej i znalazłem taką. Na znanym portalu nie aukcyjnym zakupiłem Brothera DCP-350 za 10zł. Komplet tonerów a właściwie 4 czarne i po 2 z każdego koloru zapłaciłem 18zł. Drukarkę wyczyściłem i lata jak ta lala.Co prawda prędkością nie grzeszy ale za 28zł nigdzie mi się nie śpieszy.  

 

 

Tusze do tego Brothera faktycznie są teraz ekstremalnie tanie i dobre, ale dostępne są tylko używane - dobrze trafiłeś :)

Edytowane przez ToneryZaGrosze.pl
fikusik
komentarz
komentarz

Na wszystkie produkty u mnie w sklepie otrzymujesz 2 lata gwarancji (lub do wyczerpania środka barwiącego). Zaopatrujemy się bezpośrednio w Chińskich fabrykach, więc nazwy nie tylko mało będą mówić, ale dodatkowo dziwnie brzmieć po spolszczeniu :)

 

 
 

 

Tusze do tego Brothera faktycznie są teraz ekstremalnie tanie i dobre, ale dostępne są tylko używane - dobrze trafiłeś :)

ok rozumiem, że sporwadzecie zmaienniki z Chin ale dajecie na nie własne logo i gwarancję? Co do zamienników dla brothera to rzeczywiscie potwierdzam do tej drukarki można dostać bez problemu zmaienniki i to w atrakcyjnych cenach.

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

ok rozumiem, że sporwadzecie zmaienniki z Chin ale dajecie na nie własne logo i gwarancję? Co do zamienników dla brothera to rzeczywiscie potwierdzam do tej drukarki można dostać bez problemu zmaienniki i to w atrakcyjnych cenach.

 

Tak, dajemy gwarancję :)

mgie45
komentarz
komentarz

Tak, jak ktoś pisał, po prostu tak sobie producent wymyślił :D ale na szczęście zużycie jest minimalne, można też trochę oszukać czujniki w razie potrzeby ;)

fikusik
komentarz
komentarz

ale po co kombinować jak można sobie spokojnie kupić zamienniki z gwarancją bez potrzeby kombinowania.

  • 3 miesiące później...
Maria Antośka
komentarz
komentarz

Ja tam mam Brothera i jestem bardzo zadowolona. Czasem się zdarza, że nie drukuję nic naprawdę długo, a nie mam problemu z zaschniętymi tuszami. Korzystam z zamienników, na które dostaję gwarancję. A kupuję tutaj: http://www.optima-md.com/ i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby coś było nie tak.

fikusik
komentarz
komentarz

u mnie to samo ja też zawsze dostaję gwarancje przy zakupie zamiennikó activ jet, więc jest to całkiem normalne rozwiązanie.

  • 2 miesiące później...
vrajz
komentarz
komentarz

Czasem lepiej (opłacalnie) wziąć kserokopiarkę w leasing. Masz serwis, gwarancję, wszystko w cenie, nie musisz płacić jednorazowo zbyt dużo kasy. Nie odczujesz finansowo. Taki sprzęt jest bardzo wydajny http://www.biuro-styl.com.pl/produkt/konica-minolta-bizhub-c224e-2/

Nadia_90
komentarz
komentarz

W leasing jakąś droższą jak najbardziej, brat brał do swojego biura w leasingu przez internet, przez platforme finansową ale 2 kseropiarki, także koszt był niemały. Czy jedną się opłaca? Myślę że tak, chodź zależne to jest od leasingodawcy jakie zaproponuje warunki.

julekbezkulek
komentarz
komentarz

Leasing wydaje się dobrą opcją. Tylko tak jak mówi Nadia - trzeba popatrzeć na wiele ofert. Jeśli chodzi o mnie to mogę polecić Raiffeisen bo pamiętam, że moja firma brała u nich coś w leasing. Nie splajtowaliśmy więc pewnie wszystko było dobrze ;-)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.